15. 1. 2020

11.kolo D 19-20

Události 11.kola

Vedoucí trio nezaváhalo, všechny tři vedoucí celky potvrdily roli favoritů. Perštejn se hodně nadřel na výhru v České Lípě, otáčel nepříznivý stav a rozhodující vítěznou trefu si zařídil soupeř vlastencem. Ústí si přivezlo hladkou dvoucifernou výhru z Chomutova, aniž by samo inkasovalo. Kadaň také uspěla na cizí palubovce, když porazila Slaný, kde se odehrála divoká přestřelka v závěrečných minutách. Jediná Slatina uspěla doma, když připravila dvoucifernou porážku Kolínu. V aktivitě dostihl Holman J. z Perštejna svého spoluhráče Dolejšku M., oba mají 37 (18+19). Střeleckou tabulku vede nadále s náskokem 7 branek Kýček D., který vyměnil českolipský dres za Ústecký.

Statistiky: v 11 kole vládly hostující celky celky v poměru 1 0 3. Jediný, kdo dokázal bodovat na své palubovce byla Slatina, která připravila 11 branek Kolínu. Větší překvapení se nekonalo, jen se nečekala tak vysoká hladká výhry Ústí v Chomutově, který musel zkousnout desítku bez vstřelené branky. Nejvíce branek viděli diváci na Kladně a to celkem 16. K utkáním nastoupilo celkem 70 hráčů, nejvíce, a to 11, nominovala Kadaň, nejméně jich nasadil tradičně Perštejn a také Kolín, po 7. Celkem bylo vstřeleno jen 43 branek, nový smutný rekord (průměr na zápas 10,75), domácí jich vstřelili pouze 18, zatím nejméně (průměr na zápas 4,50), hosté se trefili 25x (průměr na zápas 6,25). Toto kolo sledovalo jen 93 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do chomutovské haly, a to 50. Celkem bylo uděleno 9 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů vyprodukovalo Slaný, celkem 12, nejslušnějším týmem v této činnosti byl Perštejn, jen se 4 fauly.

Ústecká Boca Juniors naděluje i začátkem roku, domácí chomutovské Atletico muselo zkousnout těžkou desetigólovou porážku, aniž by samo vstřelilo branku, nečekaně jednostranný průběh v režii hostů, který si v poklidu zastřílel a udržel i čisté konto, nová posila z České Lípy, Kýček D., trefila hattrick. Utkání přineslo velké zklamání domácím příznivcům, kteří neviděli od svého celku žádnou vstřelenou branku. Od začátku diktovali hru a přesně stříleli jen hosté. Po 6 minutách hry otevřel skóre Kýček, zanedlouho se přidal také Urbanszký. Do přestávky hosté přidali ještě dvě pojistky, trefil se Memeti a podruhé Kýček. Ani druhý poločas nepřinesl žádnou podstatnější změnu, hosté si navyšovali vedení a jejich brankář Sidor zůstal nepokořen. Pátou branku trefil kapitán Knor, mezi střelce se zapsal také Čisár. V závěrečné osmiminutovce se podruhé prosadil Urbanszký, Kýček si dokonal hattrick, a dvě trefy Formánka dovršily nepopulární desítku. Ústí získalo v posledních pěti vystoupeních 13 bodů udržuje si druhou příčku, pozici nejlepšího v aktivitě i ve střelcích převzal Kýček D. 33 (30+3). Chomutov poslední tři utkání nebodoval, ale drží si nadále 6 místo, v aktivitě i ve střelcích je nejlepší Vondráček D. 25 (15+10).

Kadaňský Betis potvrdil roli favorita u slánské Čechie, hosté výhru potvrdili v závěrečných minutách utkání, včetně proměněného 10mPK, domácí dlouho udržoval v naději výborný brankář Dvořák, ale na body to nestačilo. Hosté se brzy dostali do vedení Hrdinkou P. ale další šance hostů vychytával domácí brankář Dvořák. Také kadaňský gólman se činil a udržel čisté konto až do 32 minuty. Hostů se nakonec podařilo přidat pojistku těsně před přestávkou kapitánem Škůrkem. Na další změny skóre se muselo čekat poměrně dlouho, střelci obou celků si přesné zásahy nechali až na závěrečné minuty, hned 7 branek z 10 padlo v poslední pětiminutovce. Nejprve si domácí smazali nulu v kolonce vstřelených branek Mertlíkem až 8 minut před koncem. Rozhodující moment přinesla až 36 minuta, kdy se domácí dopustili již 7 AF, který soupeř potrestal proměněním 10mPK Škůrkem. Domácí sice rychle odpověděli snižovací brankou Dandy P., ale ve snaze o vyrovnání již tolik nebránili a toho hosté využili ke vstřelení dalších branek, Peinelt s Schreinerem a s Hrdinkou P. (druhá branka) přinesli větší klid do kadaňských řad, domácí ještě korigovali Řehákem z penalty a druhým zásahem Dandy P., ale to na bodový zisk bylo málo. Kadaň se 7 výhrou v soutěži udržuje na třetí pozici, nejlepší v aktivitě je Hrdinka P. 27 (15+12), ve střelcích je nejpilnější Schreiner F. se 16 góly, který bodoval ve všech svých 9 vystoupeních. Slaný už má doma pasivní bilanci 2 0 3 a jen díky lepšímu skóre opustilo poslední příčku tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Danda P. 16 (12+4).

V dramatickém a vyrovnaném utkání domácí českolipský Reas podlehl o jedinou branku lídrovi soutěže perštejnskému Spartaku, důležitou roli hrály vlastenci na obou stranách, o poměrně šťastné výhře hostí rozhodla i notně vychýlená koncovka domácího celku. Celé utkání slušně hrané a vyrovnané, kdy se obě mužstva střídala ve vedení. Přeci jen rozdíl byl v koncovce, zatímco hosty vychytával domácí gólman Szabo, hostitel se v zakončení dost trápil, když neproměňoval nabídnuté šance, nedopravili míč ani do opuštěné branky. Lépe začali hosté, kteří se ujali vedení hned v úvodní minutě Šinkovicem, po pár minutách přidal pojistku Exner. Až v 9 minutě hry domácí zlomili střelecké prokletí a třemi góly v řadě strhli vedení na svoji stranu. Nejprve kontaktní gól vstřelil Hřeben, vyrovnání zařídil Lebduška a dílo dokonali hosté sami vlastencem. Velkou překážkou perštejnským střelcům byl brankář Szabo, přesto porážce nezabránil, ale byla dosti smolná. Hosté nejprve srovnali hned na začátku druhé části hry druhou trefou Exnera, ale pak si i domácí vstřelil vlastence, který jak se později ukázalo byl rozhodující trefou utkání. Hosté mohli ještě své vedení potvrdit z 10mPK, který však neproměnili, ale nakonec je to nemuselo mrzet, odvezli si všechny body. Perštejn je v odvetách 100 % a pokračuje v roli lídra soutěže, také má na čele aktivity hned dva své hráče Holmana J. a Dolejšku M., oba mají 37 (18+19), také jsou zároveň nejlepšími střelci týmu. Česká Lípa se musí vypořádat nejen se sedmou porážkou v soutěži, ale i ztrátou svého lídra Kýčka D., jeho roli převzal Sedláček V. 24 (11+13).

Slatina si doma pohrála s kolínským SKP, domácí měli daleko lepší koncovku, hosty ještě od těžší porážky uchránil gólman Černý, ale hodně chybovali a svému hostiteli to tak sami ulehčovali, dva hattricky domácích, Beneše a Kafky body přinesly, hattrick kolínského Kovaříka na body nestačil. V nekonfliktním utkání měli domácí mírnou převahu, kterou dokázali zúročit brankami. Byli to ale hosté, kteří již ve 2 minutě zahrozili z brejku, ale dobře mířenou střelu vyrazil pozorný brankář Šídlo na roh. Skóre se tak poprvé měnilo v 6 minutě, kdy se trefil domácí Beneš. Poté přišly ještě pojistky vedení od Klempta a podruhé se prosadil Beneš. Kolínští se dočkali gólu až po čtvrthodině hry, kdy snížil Kovařík. Domácí se prosazovali kombinační hrou a do poločasu přidali ještě dvě branky Kafkou a Tenklem T., soupeř kontroval jedinou brankou Švába, a tak si domácí vytvořili v polovině utkání slušné tříbrankové vedení. Při tom řadu šancí hostitelskému týmu zlikvidoval výborný brankář kolínský brankář Černý. Hosté chybovali v obraně, dostávali se i do šancí, ale střelci měli nepřesnou mušku. V začátku druhého poločasu se hra vyrovnala, hosté zlepšili obrannou fázi, a tak se domácím podařilo překonat kolínského brankáře až ve 27 minutě Jeřábkem a vzápětí Beneš dokonal svůj hattrick. Po půlhodině hry z těžkého úhlu prostřelil domácího brankáře Kovařík, domácí odpověděli dvěma góly od Tenkla T. a Kafky. Poté se po individuální akci podařilo snížit Seifertem a Kovařík si vystřelil hattrick. Desítku hostitelského celku vystřelil Kafka, který si také zkompletoval hattrick. V poslední minutě se ještě mezi střelce zapsal také Tenkl M. V domácím týmu vynikli nad průměr Beneš z Kafkou (jeho druhá branka byla v zápase nejhezčí, věšákem pod břevno), výborně jim sekundovali Tenkl T. a kapitán Paluka (5 asistencí), v brance si své uhrál jistými brankář Šídlo. V mužstvu hostí byl nejlepším hráčem Kovařík a dále brankář Černý, který svými bravurními zákroky zabránil většímu přídělu, v obraně nezklamal Seifert. Slatina přerušila sérii tří utkání bez výhry a udržuje si nadále 5 místo, v popředí aktivity má hned 4 své hráče Paluku L. 36 (16+20), Tenkla T. 36 (11+25), nejlepšího střelce Beneše J. (34 (23+11) a ještě Jeřábka J. 34 (15+19). Kolín opět potvrdil že se mu mimo domov vůbec nedaří a zůstává na chvostu tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Kovařík J. 17 (12+5).

Střelcům kola stačil hattrick, který si vystřelili Kýček D. z Ústí, Beneš J., s Kafkou J. (oba Slatina) a Kovařík J. z Kolína. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 5 branek, byl kapitán Slatiny, Paluka L.

Historické statistiky:

čekatelé:

Slaný – 15 branek do šestistovky (4 sezóna), Navrátil J. (Kolín) – 5 branek do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 7 bodů v aktivitě do stovky, 93 (36+57), 11 sezóna, Mrština B. (Slaný) – 6 bodů v aktivitě do dvoustovky, 194 (106+88), 9 sezóna, Jeřábek J. (Slatina) – 11 branek do stovky (5 sezóna), Škůrek L. (Kadaň) – 10 branek do stovky (5 sezóna)

Sestava 11. kola:

Szabo M. (Česká Lípa) – Kýček D. (Ústí) 5x, Beneš J. (Slatina) 3x, Kafka J. (Slatina) 3x, Kovařík J. (Kolín)

O1A1102 FC Atletico Chomutov - BOCA Juniors Ústí n/L 0 : 10 (0 : 4)

Rozhodčí: Mollinger Lukáš (8,4), Šmíd Jiří (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 50 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 12. 1. 2020 Výkop: 18:15 AF: D 5/2 – H 3/3 Fair play: D 26 – H 27
Branky (asistence): - 6. Kýček Daniel, 8. Urbánszký Alexandr (Jelen Karel), 13. Memeti Adrian (Slepčík Dalibor), 16. Kýček Daniel, 23. Knor Vasil (Kýček Daniel), 24. Čisár Jan, 32. Urbánszký Alexandr (Formánek Jiří), 36. Kýček Daniel (Knor Vasil), 37. Formánek Jiří, 38. Formánek Jiří (Čisár Jan)
ŽK: Bachor Filip - 0
FC Atletico Chomutov: Miklovič Lukáš, Bachor Filip, Moravec Miloslav, Treml Lukáš, Zrebňák David, Hajný Vladimír, Myšička Karel ml., Holub Václav, Vondráček Denis
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Knor Vasil, Formánek Jiří, Jelen Karel, Memeti Adrian, Slepčík Dalibor, Urbánszký Alexandr, Kýček Daniel, Čisár Jan, Barák Stanislav Nejlepší hráči: Kýček Daniel, Formánek J., Knor V. (všichni Ústí)

O1A1103 R.S.C. Čechie Slaný - FC Betis Kadaň 4 : 6 (0 : 2)

Rozhodčí: Černý Martin (8,4), Kudrna Ladislav (8,4) Delegát: Gryc Leoš Diváků: 13 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 12. 1. 2020 Výkop: 11:00 AF: D 5/7 – H 4/6 Fair play: D 25 – H 23
Branky (asistence): 32. Mertlík Jan (Dvořák Pavel), 37. Danda Petr (Řehák Zdeněk), 39. Řehák Zdeněk, 40. Danda Petr (Řehák Zdeněk) - 6. Hrdinka Patrik (Kardos Imrich), 19. Škůrek Ladislav (Peinelt Jan), 36. Škůrek Ladislav, 38. Peinelt Jan (Schreiner Filip), 39. Schreiner Filip (Hrdinka Patrik), 40. Hrdinka Patrik
ŽK: Mrština Bohumil - Hrdinka Valter, Peinelt Jan, Kardos Imrich
R.S.C. Čechie Slaný: Dvořák Pavel, Mrština Bohumil, Jiránek Jakub, Řehák Zdeněk, Danda Petr, Danda Lukáš, Mertlík Jan, Chochola Zbyněk, Tylšar Ondřej
FC Betis Kadaň: Šinágl Ladislav, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kozlík David, Křesák Robert, Grund Milan, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Kardos Imrich, Živnůstka David Nejlepší hráči: Dvořák P. (Slaný), Šinágl L., Hrdinka P. (oba Kadaň)

O1A1104 REAS Česká Lípa - TJ Spartak Perštejn 3 : 4 (3 : 2)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Polák Ivo (8,3) Delegát: Táborský Josef Diváků: 20 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 11. 1. 2020 Výkop: 20:00 AF: D 5/6 – H 2/2 Fair play: D 24 – H 26
Branky (asistence): 9. Hřeben Jiří (Podrazil Petr), 15. Lebduška Petr, 16. vlastní - 1. Šinkovic Michal (Filinger David), 8. Exner Pavel (Holman Jaroslav), 22. Exner Pavel (Holman Jaroslav), 27. vlastní
ŽK: Szabo Milan, Bednář Patrik, Sedláček Václav - Exner Pavel
REAS Česká Lípa: Szabo Milan, Nevrlý Ladislav, Lebduška Petr, Kliment Dan, Hřeben Jiří, Bednář Patrik, Sedláček Václav, Podrazil Petr
TJ Spartak Perštejn: Sabadosh Ihor, Filinger David, Schreiner Martin, Exner Pavel, Šinkovic Michal, Holman Jaroslav, Zmrhal Miloslav Nejlepší hráči: Filinger D. (Perštejn), Szabo M. (Česká Lípa), Exner P. (Perštejn)

O1A1105 FC Slatina 2006 - SKP Kolín 11 : 5 (5 : 2)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav (8,4), Chadima Miroslav (8,4) Delegát: Ing. Bydžovský Zdeněk Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 12. 1. 2020 Výkop: 20:00 AF: D 4/4 – H 1/4 Fair play: D 27 – H 27
Branky (asistence): 5. Beneš Jan (Tenkl Tomáš), 9. Klempt Kamil (Paluka Lukáš), 11. Beneš Jan (Paluka Lukáš), 18. Kafka Jaroslav (Jeřábek Jan), 19. Tenkl Tomáš (Beneš Jan), 26. Jeřábek Jan, 28. Beneš Jan (Tenkl Tomáš), 33. Tenkl Tomáš (Paluka Lukáš), 35. Kafka Jaroslav (Paluka Lukáš), 38. Kafka Jaroslav (Tenkl Tomáš), 40. Tenkl Martin (Paluka Lukáš) - 14. Kovařík Jakub (Šváb Tomáš), 20. Šváb Tomáš, 30. Kovařík Jakub, 36. Seifert Lukáš, 37. Kovařík Jakub (Jehlička Aleš)
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Paluka Lukáš, Kafka Jaroslav, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin, Jeřábek Jan, Bouška Martin, Tenkl Tomáš
SKP Kolín: Černý Jiří, Seifert Lukáš, Jehlička Aleš, Kovařík Jakub, Šváb Tomáš, Kudláček Michal, Velčovský Lubomír Nejlepší hráči: Beneš J., Kafka J. (oba Slatina), Kovařík J. (Kolín)