Události 13.kola

Pražští Wizardi odstřelili svého konkurenta v boji o čelo tabulky Liberecký Pampuch, souboj dokonce ustáli bez inkasované branky, napomohl jim i oslabený soupeř. Benešov bezpečně vyhrál v České Lípě a vrací se na druhou příčku, následující duel s pražskými Wizardy rozhodně o dominanci Pražanů či o zdramatizování boje o celkové prvenství. Ústí se těsnou a šťastnou výhrou v závěru utkání u Brandýsku bodově dotáhlo na třetí Pampuch Liberec. Ve hře o pódiové umístění zůstávají také Liberecké Gazely, které přehrála pražskou Sapu v závěrečné čtvrtině utkání. Kladno uspělo u rezervy mělnického Olympiku, o vítězi tohoto klání rozhodl již o závěr první půle. Na čele aktivity upevnil své vedoucí postavení kanonýr libereckých Gazel Henzl F. 32 (17+15). Tabulku střelců ovládá s těsným náskokem benešovský snajpr Haas P. s 20 góly. V soutěži Fair-play se na čele osamostatnil pražský Wizards.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro hostující celky v poměru 2 0 3, na svojí palubovce dokázali bodovat jen pražští Wizardi z libereckým Pampuchem a Gazely Liberec s Pražskou Sapou. Jediný dvouciferný výsledek připravil Benešov, České Lípě nadělil celkem 11 branek, v tomto duelu také padlo nejvíce branek, a to celkem 15. K pěti utkáním nastoupilo 93 hráčů, nejvíce jich nominovaly Ústí a Mělník B, a to po 12, nejméně naopak Brandýsek a Benešov, jen po 7. Celkem bylo vstřeleno 42 branek, (průměr na zápas 8,40), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 3,80), hosté se trefili 23x (průměr na zápas 4,60). Toto kolo navštívilo celkem 139 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kladenské haly na Brandýsek, a to 34. Jen jeden celek dostal jednu výhodu PVK6AF, pražská Sapa ho proměnila ve snižovací branku. Celkem bylo uděleno 8 žlutých karet. Jeden hráč uviděl červeného žolíka, po 2 ŽK musel předčasně pod sprchu Kýček D. z České Lípy. Nejvíce akumulovaných faulů nasbírali Liberecké Gazely, a to 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byli pražští Wizardi, jen se 3 fauly.

Ústecký NY Tiradores porazil domácí Futsal Club Brandýsek o jedinou branku, šťastnou výhru si hosté vystřelili v závěru poměrně vyrovnaného utkání, hosty zejména v první půli držel gólman Skála D., domácí skórovali jen při power-play s brankářem v poli, ale na body to tentokrát nestačilo. Slabší úroveň utkání hrané v přátelském duchu. Vyrovnané první dějství, kdy hostující gólman Skála D. držel neprůstřelnost a domácí střelce přiváděl k zoufalství. Do přestávky tak skórovali jen hosté a na dvoubrankové vedení jim prakticky stačili dvě minuty 12 a 13, nejprve otevřel skóre kapitán Guth P. a o chvilku později trefil pojistku ústecký kanonýr Dvořák D. Po změně stran opět jako první udeřili hosté, hned v úvodní minutě navyšuje vedení Vondráček M. Domácím však poločasová pauza prospěla a odčarovali brankářské kouzelnictví ústeckého gólmana, kdy se od začátku odhodlali ke hře s brankářem v poli a začali ukrajovat gólové manko. První snižovací branku hostitele zařídil Zíka J., poté i brandýští trefili dvě slepené branky a půl hodině bylo skóre srovnáno, kontaktní branku vstřelil brankář Vaněk O. a o minutu později se již domácí mohli radovat vyrovnávací trefy Steinbacha V., všechny branky docílili při power-play. Rozhodující moment utkání si ústečtí schovali do 35 minuty, kdy jim vrátil vedení Šmejkal P., které nakonec znamenalo plný zisk bodů. Ústí si sedmou výhrou v soutěži podrželo čtvrtou příčku tabulky s minimální ztrátou na pódiové umístění, vyrovnalo si bilanci na cizích palubovkách 3 1 3, má čtvrtého hráče celkové aktivity Dvořáka D. 24 (19+5), který bodoval i střílel branky ve všech svých 10 vystoupeních. Brandýsek má nyní na domácí palubovce zápornou bilanci 2 2 3 a zůstává devátý, pozici lídra klubové aktivity drží nadále Kroc P. 13 (10+3).

Liberecké Gazely utahali pražskou Sapu až v závěrečné osmiminutovce, smazání dvoubrankového manka a vítězné branky v závěru utkání, soupeř měl síly jen do 30 minuty, Henzl P. si vystřelil hattrick. Zajímavé utkání hrané v tempu bylo i dlouho herně vyrovnané. První se z vedení radovali domácí, když po 6 minutách hry udeřil Abrahám R. Soupeř ale rychle kontroval, vyrovnání trefil Nguyen S.M. Dalších branek se diváci v první půli nedočkali, a tak šly oba celky do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. Po změně stran se Pražanům podařilo otočit skóre na svoji stranu, vedení jim zajistil brankář Tran H.A. a zanedlouho přidal pojistku Bělčický M. V závěrečné čtvrtině hry ale hostům jako by začaly docházet síly, domácí byli na koni a dvěma slepenými góly smazali gólové manko, kontaktní branku vstřelil Henzl P. a po několika vteřinách bylo i srovnáno Bohatou T. V závěrečných minutách domácí svého soupeře, který kondičně odpadl dorazili čtyřmi góly, během čtyř minut. Domácím vrátil vedení svoji druhou trefou Abrahám T. a vítěznou branku zařídil tři minuty před koncem také svojí druhou brankou Bohata P. V samotném závěru si domácí Henzl P. stačil zkompletovat hattrick. Soupeř kontroval jen jedním přesným zásahem od Nguyena D.N. z nařízeného PVK6AF. Pro hosty velká škoda i přes závěrečný výpadek zanechali velmi dobrý dojem. Gazely z Liberce sedmou výhrou v soutěži ještě více vyrovnali bodové rozdíly mezi celky na 2-5 místě, nyní je mezi nimi jen tříbodový rozdíl, mají lídra aktivity, nyní s šestibodovým náskokem je na čele Henzl F. 32 (17+15), který jako jediný v soutěži dokázal bodovat ve všech 14 odehraných kolech. Pražská Sapa s venkovní bilancí 2 0 5 zůstává osmá, celkově čtrnáctým hráčem aktivity je Tran H.A. 16 (11+5), který má nyní osmizápasovou sérii v bodovém zisku.

Přímý souboj dvou tabulkově nejlepších celků zvládli lépe domácí pražští Wizardi, kteří kromě nacvičených signálů využili i nekompletního kádru libereckého Pampuchu, bonusem navíc je uhájení čistého konta. Hosté i přes hráčské problémy byli takřka vyrovnaným soupeřem, taktiku měli postavenou na důsledné obraně a pokoušeli se o rychlé brejky. Domácí pro změnu vynikali velmi dobrou kombinační hrou, při které využívali nacvičené signály, ze kterých překonávali libereckého brankáře Vika T. Vysoké tempo s maximálním nasazením, a přitom velice slušně a korektně hrané utkání. Hosté se ale v koncovce vůbec neprosadili, a tak nemohli pomýšlet na bodový zisk. První změna skóre přišla po 10 minutách hry, kdy přinesl domácím klid Hodžič D. Poté se poměrně dlouho hrálo bez dalších branek, jen jednobrankové manko dávalo pořád nějakou šanci hostům, ale v závěrečných minutách domácí potvrzují své zasloužené vedení dalšími dvěma zásahy, pojistky přidali Shkirych K. a o minutu později ještě Vácha Z. Pražští Wizardi si devátou výhrou v soutěži upevnily vedoucí postavení, nyní mají minimálně 4 bodový náskok na své pronásledovatele, mezi nejlepšími v aktivitě má dva hráče, na pátém místě figuruje Vácha Z. 22 (15+7), který pravidelně bodoval v posledních 13 kolech a hned za ním je Hodžič D. 21 (16+5), který si v posledních čtyřech kolech vystřílel 12 bodů (10+2). Pampuch z Liberce zůstává na 24 bodech a nyní je třetí, na cizích palubovkách poprvé nebodoval, nemá žádného playera v popředí celkové aktivity, nejlepším je stále Lochman D. 12 (7+5), o 61 vstřelených branek se postaralo celkem 21 hráčů.

Kladenský Brazil si veze zasloužené tři body z mělnické palubovky od rezervy Olympiku, utkání rozhodla lepší střelecká efektivita hostů, rozhodnuto bylo do poloviny utkání. Pro přítomné diváky nezáživné utkání s řadou nepřesností na obou stranách. Hráči obou celků si dlouho nedokázali vytvořit brankovou příležitost, až v 8 minutě se prosadil po rychlé kombinaci kladenský Neumann R. O minutu později již ale bylo vyrovnáno po střele Baloga T. Nepřesnosti na obou strach pokračovaly i nadále, brankáři obou celků si tak mohli vzít volno. Další změny skóre přinesl až závěr první půle, ve kterém si hosté vypracovali nakonec rozhodující náskok. Nejprve vrátil vedení hostům svoji druhou trefou Neumann R. a v poslední minutě před přestávkou pojistil vedení Brazilu po nejhezčí akci utkání Čičmanec L. Definitivní rozhodnutí nabídla již úvodní minuta druhého dějství, kdy se po obrovské chybě domácích v rozehrávce snadno prosadil kladenský Nesládek A. Utkání pak trochu zrychlilo, nepřesností však neubylo, a tak se o zvýšené kvalitě nedá ani v dalším průběhu mluvit. Domácí zahájili v poslední pětiminutovce hru v pěti v poli, dokázali z ní však vytěžit jen jednu snižovací branku v úplném závěru Nedostupem A. Kladno tak přeskočilo dnešního soupeře a je v tabulce šesté, bilanci na cizích palubovkách má kladnou 2 4 1, ze 13 hráčů, kteří nastoupili do soutěže (nejužší kádr) bodovalo 12 hráčů, osmým hráčem celkové aktivity je Čičmanec L. 21 (11+10). Mělník B zůstává na 14 bodech, nyní je sedmý, domácí bilanci má vyrovnanou 3 0 3, v soutěži již nastoupilo 33 hráčů, o 60 vstřelených branek se postaralo hned 20 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě je stále Machytka P. 11 (6+5).

Benešovský Arsenal potvrdil roli favorita ne českolipské palubovce Reasu a připravil svému hostiteli první dvoucifernou domácí prohru, jednoznačné utkání rozhodnuté po polovině hrací doby, čtyřgólový Januška J. ml. přinesl body Benešovu, domácí ofenzivy spočívala výhradně na Halbichovi D., ale jeho čistý hattrick na body nestačil. Úvod vyšel lépe domácím, již po 3 minutách dostali výhodu zahrávání penalty po ruce benešovského hráče v PÚ, kterou proměnil Halbich D., toto vedení však bylo pro hostitele jediné, hosté dominovali, i když nehráli v kompletním složení. Po minutě srovnává Rataj O. a zbylá část prvního poločasu patří výhradně Januškovi J. ml. který čistým hattrickem během 14 minut posílá svůj celek do zaslouženého vedení, hosté si do druhé části přinesli tříbrankový náskok. Hned po změně stran hosté potvrdili svoji převahu další brankou, trefil se Matoušek L. a domácím tak sebral i zbytek nadějí pro nějaké zdramatizování tohoto utkání. Další branku si domácí vstřelili sami po 28 minutách hry. Pak přišel jeden kontr od Halbicha D. V závěrečné devítiminutovce hosté ještě celkem 5 pokořili domácího gólmana Neumana R., dvakrát se trefil Kouklík Jakub, pak využil přesilovou hru Rataj O., po vyloučení domácího kapitána Kýčka D., čímž připravil mečbol na desítku pro Novotného O. Benešovský účet završil svým čtvrtým gólem nejlepší hráč utkání Januška J. ml. Domácí se prosadili ještě dvakrát v závěru si vystřelil svůj čistý hattrick Halbich D. a v poslední minutě se mezi střelce zapsal ještě Konečný P. Domácí od ještě těžší porážky uchránil svými zákroky brankář Neuman R. Benešov se osmou výhrou v soutěži vrátil na druhou příčku tabulky a má nyní čtyřbodovou ztrátu na Wizardy, disponuje nejlepším útokem v soutěži s 84 vstřelenými góly bude brzy atakovat magickou stovku, v nejlepší desítce celkové aktivity má hned čtyři hráče, nyní je druhý Haas P. 26 (20+6), hned za ním figuruje Čipera D. 25 (13+12), desítku ještě uzavírají Matoušek L. 21 (6+15) a neustále výše stoupá Januška J. ml. 20 (11+9), kterému na tento bodový zisk stačilo osm startů. Česká Lípa zatím radost z výhry neokusila, zůstává na třech remízových bodech na 10 místě, našla asi konečně svého střelce, ale Halbich D. má zatím jen 5 startů v soutěži, ve kterých posbíral 13 (10+3).

Střelcem kola se stal se 4 góly Januška J. ml. z Benešova. Asistentům kola nyní stačili hattricky, na 3 branky přihrávali Henzl F. z Ústí a dva hráči Benešova Kouklík Jakub a Čipera D.

Historické statistiky:

200 branku České Lípa vstřelil ve 3 sezóně Konečný P.

čekatelé:

Mělník B - 16 branek do osmistovky, 7 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 10 branek do stovky, 12 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 bodů aktivity do dvoustovky 190 (107+83), 10 sezóna

Sestava 13. kola:

Skála D. (Ústí) – Januška J. ml. (Benešov) 3x, Halbich D. (Česká Lípa) 3x, Kouklík Jakub (Benešov) 2x, Neumann R.

O1A1301 Futsal Club Brandýsek - FC NY Tiradores Ústí n/L 3 : 4 (0 : 2)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Polák Ivo (8,4) Delegát: Laštovička Stanislav Diváků: 34 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 29.1.2023 Výkop: 18:30 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Ciniburg Vít Zdravotník: Grubnerová Nelly AF: D 5/3 – H 5/2 Fair-play: D 37 – H 35
Branky (asistence): 22. Zíka Jan (Houha Lukáš), 30. Vaněk Oliver (Houha Lukáš), 31. Steinbach Vojtěch (Vaněk Oliver) - 13. Dvořák Dominik (Šmejkal Patrik), 21. Vondráček Michal (Seidl Jakub), 25. Guth Petr, 35. Šmejkal Patrik
ŽK: Houha Lukáš - Guth Petr, Dvořák Dominik
Futsal Club Brandýsek: Vaněk Oliver, Kroc Patrik, Toman Matěj, Houha Lukáš, Steinbach Vojtěch, Zíka Jan, Eraković Aleksandar
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Guth Petr, Horváth Marek, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Novák Vojtěch, Šmejkal Patrik, Dvořák Dominik, Švanda Pavel, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Lotz Radek Nejlepší hráči: Skála D. (Ústí), Zíka J. (Brandýsek), Seidl J. (Ústí)

O1A1302 Liberecké Gazely - FC Sapa Praha 7 : 4 (1 : 1)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,4), Řeháček Lubomír (8,4) Delegát: Houška Zbyněk Diváků: 30 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 28.1.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Tomášek Radek Časoměřič: Hrdlička Štěpán Zdravotník: Vele Ester AF: D 5/6 – H 2/3 Fair-play: D 38 – H 36
Branky (asistence): 6. Abrahám Radek, 32. Henzl Pavel (Henzl Filip), 33. Bohata Tomáš (Henzl Filip), 36. Abrahám Radek, 37. Bohata Tomáš (Pokorný Adam), 38. Henzl Pavel (Henzl Filip), 39. Henzl Pavel (Abrahám Radek) - 8. Nguyen Sy Martin (Bělčický Martin), 25. Tran Huy Anh, 29. Bělčický Martin (Ngueyen Khac Viet), 38. Nguyen Dinh Nam
ŽK: 0 - Nguyen Sy Martin
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Abrahám Radek, Drzymala Lukáš, Moc Jaroslav, Pokorný Adam, Tomášek Radek, Bohata Tomáš, Henzl Pavel
FC Sapa Praha: Tran Huy Anh, Látal Marek, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Thanh, Nguyen Xuan Huy, Tran Huy Nam, Bělčický Martin, Nguyen Dang Quang, Nguyen Sy Martin, Ngueyen Khac Viet Nejlepší hráči: Henzl F. (Liberec), Látal M. (Praha), Abrahám R. (Liberec)

O1A1303 SK Olympik Mělník B - FC Brazil Kladno 2 : 4 (1 : 3)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,4), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 30 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 29.1.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Šuba Pavel Časoměřič: Šubová Veronika Zdravotník: Šubová Danuše AF: D 4/5 – H 2/3 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 9. Balog Tomáš (Svoboda David), 39. Nedostup Alexandr - 8. Neumann Radislav (Nesládek Aleš), 17. Neumann Radislav (Čičmanec Lukáš), 20. Čičmanec Lukáš (Zelenka Martin), 21. Nesládek Aleš
SK Olympik Mělník B: Resutík Josef, Frýzek Lukáš, Šubrt Martin, Balog Tomáš, Banga Michal, Steinz Petr, Svoboda David, Šiler Radek, Nedostup Alexandr, Babovák Jan, Šubrt Dominik, Bouška Martin
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Neumann Radislav, Zelenka Martin, Havlíček Robin, Havlena Tomáš, Nesládek Aleš Nejlepší hráči: Neumann R., Čičmanec L., Havlena T. (všichni Kladno)

O1A1304 Wizards DDM Praha 10 - Pampuch Liberec 3 : 0 (1 : 0)

Rozhodčí: Borek Alexandr (8,3), Chyba Michal (8,4) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 15 Místo konání: SH Kunratice Praha Datum konání: 27.1.2023 Výkop: 19:30 Hlavní pořadatel: Kopřiva Jan Časoměřič: Kroutil Václav Zdravotník: Pham The Ky AF: D 2/1 – H 3/4 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 10. Hodžič Dino (Vácha Zdeněk), 36. Shkirych Kiril, 37. Vácha Zdeněk (Blažek Michal)
Wizards DDM Praha 10: Koudelka Luboš, Tomek Jiří, Blažek Michal, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Shkirych Kiril, Urych Šimon, Vácha Zdeněk, Imlauf Tomáš, Pospíšil Martin
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Wanacki Andreas, Gazquez Joaquín, Ryšavý Adam, Beňo Daniel, Firman Lukáš, Zelený Vratislav, Čermák Lukáš, Novotný Dominik Nejlepší hráči: Chalupa L. (Praha), Gasquez J. (Liberec), Vácha Z. (Praha)

O1A1305 Reas Česká Lípa - Arsenal Benešov 4 : 11 (1 : 4)

Rozhodčí: Mollinger Lukáš (8,4), Hanzlík Jiří (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 30 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 29.1.2023 Výkop: 19:00 Hlavní pořadatel: Nevrlý Ladislav st. Časoměřič: Masopust Jan Zdravotník: Hierman Petr AF: D 5/4 – H 3/1 Fair-play: D 31 – H 37
Branky (asistence): 3. Halbich David, 29. Halbich David (Kašubiak Jakub), 39. Halbich David (Konečný Petr), 40. Konečný Petr (Halbich David) - 4. Rataj Ondřej, 5. Januška Jiří ml. (Matoušek Lukáš), 12. Januška Jiří ml. (Čipera David), 19. Januška Jiří ml. (Kouklík Jakub), 21. Matoušek Lukáš (Čipera David), 28. vlastní (Kýček D.), 31. Kouklík Jakub (Matoušek Lukáš), 33. Kouklík Jakub (Čipera David), 36. Rataj Ondřej (Januška Jiří ml.), 37. Novotný Ondřej (Kouklík Jakub), 38. Januška Jiří ml. (Kouklík Jakub)
ŽK: Nevrlý Ladislav, Halbich David - Kouklík Jakub ČK: Kýček Daniel - 0
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kýček Daniel, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Halbich David, Konečný Petr, Jantač Petr, France Lukáš, Kašubiak Jakub
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Čipera David, Matoušek Lukáš, Novotný Ondřej, Rataj Ondřej, Kouklík Jakub, Januška Jiří ml. Nejlepší hráči: Januška J. ml., Kouklík Jakub (oba Benešov), Halbich D. (Česká Lípa)