13. 2. 2019

13.kolo Divize A - 2018/19

Události 13.kola

Vedoucí duo nezaváhalo, snaží výhru si připsal turnovský Dalmach s kolínským SKP, chomutovské Atletico zlomilo srdnatý odpor Slatiny a v závěrečných vteřinách utkání. Drama u chomutovské rezervy Baníku v duelu s pražskými Kobylisy dokonce vyvrcholila až v předposlední vteřině, kdy hosté ztratili dva body a budou muset ještě zabojovat v posledním kole základní části, aby se dostali do play-off. Ústecký Combix i v okleštěné sestavě přehrál slánský Hrasl a také ještě živí naději na play-off. Na čele aktivity zůstává nadále s jednobodovým náskokem Randák M. z Turnova 32 (23+9).

Statistiky: ve třináctém kole byly úspěšnější domácí tvrze v poměru 3 1 0. Jediný, kdo si domů přivezl aspoň bod byly pražské Kobylisy. Tentokrát se žádný dvouciferný výsledek neurodil. Nejvíce branek viděli diváci v Turnově, a to 15. K utkáním nastoupilo celkem jen 61 hráčů, (nový smutný rekord) nejvíce, 9, jich nominoval B. Chomutov, A. Chomutov a Turnov, nejméně, jen 6, ústecký Combix. Celkem bylo vstřeleno 46 branek, (průměr na zápas 11,50), domácí jich vstřelili 26 (průměr na zápas 6,50), hosté se trefili 17x (průměr na zápas 4,25). Toto kolo sledovalo 160 diváků, nejvíce jich našlo cestu do chomutovské haly na Atletico, a to 80. Uděleno bylo celkem 13 žlutých karet. Jediným vyloučeným hříšníkem byl hráč Kolína Hejduk. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Turnov se Slatinou, po 11, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Ústí a Slaný, s 5 fauly.

Rezerva chomutovského Baníku se rozešla smírně s pražskými Kobylisy, v bojovném utkání hosté ztratili tříbrankové vedení, a nakonec i dva body vteřinu před koncem, hostující Doležal s Kobylis si vystřelil hattrick. Toto utkání moc pohledných akcí nenabídlo, hráči spíše bojovali o každý metr palubovky. V utkání bylo i hodně osobních soubojů a střetů, oba brankáři předvedli několik hezkých zákroků. První změna skóre přišla po 7 minutách hry a hosté šli do vedení Slaninou, po čtvrt hodině hry přidali hosté ještě dvě pojistky, trefili se Doležal s Báňou. Domácí smazali nulu na svém kontě až v závěru utkání a ro dvěma góly Kernera a šli tak do poločasové přestávky jen s jednogólovým mankem. Po změně stran pokračoval útočný futsal s mnoha šancemi na obou stranách. Úvod druhé části hry přinesl obrat ve skóre, domácí si připravili dvě slepené branky Tykalem a Nejedlým. Vedení hostitelského celku ale jen pár vteřin, než hosté vyrovnali Skirkou a hned poté jim vrátil vedení kapitán Vácha. V závěrečných osmi minutách utkání vygradovalo, další vyrovnání domácích trefil Loukota. Soupeř ale opět bleskově odpověděl a po trefě Doležala opět vedl. Minutu před koncem ale srovnal svoji druhou trefou Nejedlý. Čtvrté vedení hostů zařídil v poslední minutě zkompletovaným hattrickem Doležal, ale domácí bojovali do posledních vteřin a odměna v podobě vyrovnávací branky byla vteřinu před závěrečným hvizdem od brankáře Špicara. B. Chomutov vybojoval šestý bod v soutěži, nejpilnějším sběratelem bodů v aktivitě je Dolechek. Praha má v odvetách vyrovnanou bilanci 2 2 2  a bude až v posledním kole obhajovat dvoubodový náskok do play-off před pátým Ústím, mužstvo táhnou svými body Vácha a Faltýnek.

Ústecký Combix jen s jediným náhradníkem na střídání přehrál slánský Hrasl, domácí prakticky rozhodli hned v úvodu, kdy si vytvořili tříbrankové vedení, hostů nepomohla ke korekci skóre ani dlouhá power-play. Utkání se hrálo pod taktovkou domácího celku, oba celky hrály v nekompletních sestavách, ale lépe se s tím popasoval hostitelský celek. Domácí se velice rychle prosadili, když během šesti úvodních minut hned třikrát překonali slánského gólmana, skóre otevřel Holly a pak dvakrát přesně zamířil Kupka. Hosté odpověděli jedinou trefou Landvojtoviče J. ml. a jak se později ukázalo, tak už nikdo domácího brankáře v tomto utkání nepřekonal. I úvod druhého poločasu vyšel domácím na jedničku, Kupka si zkompletoval hattrick a Holly se prosadil podruhé. Hosté po většinu druhé části hráli s brankářem v poli, ale kýžené snížení nepřicházelo. Naopak domácí přidali šestou branku Kupkou. Ústí se dostalo v domácím prostředí do kladné bilance 4 0 3 a až poslední kolo základní části rozhodne, zda se probojuje mezi nejlepší 4 celky soutěže, nejvíce bodů sbírá Kupka. Slaný čeká ny výhru již 4 kola a zůstává šesté, nejvíce bodů sbírá trojice Kuba, Landvojtovič J., ml. a Kozák.

Turnovský lídr Dalmach si poradil s kolínským SKP, hosté jen se dvěma hráči na střídání vzdorovali jen první poločas, definitivně je uzemnilo vyloučení Hejduka, v bojovném utkání domácí potvrdili roli favorita. Po celé utkání se hrál nevalný futsal, více se bojovalo, z toho také pramenil celkový počet AF. Hosté zpočátku drželi s domácím favoritem krok, na úvodní branku Hurta D. zareagovali vyrovnávací trefou Kovaříka. Druhá branka domácího Hurta znamenalo opětovné vedení, po čtvrthodině hry navýšil vedení Pařízek. Hosté ale zabojovali a dvěma slepenými góly srovnali stav, kontaktní branku vsítil Kovařík, vyrovnal Hejduk. Domácí odpověděli stejnou měrou, Randák vrátil vedení a Bangha přidal ještě pátou branku. Hosté měli ještě do přestávky velkou šanci na korekci, ale nabídnutý 10mPK neproměnili. Snížení přišlo až po změně stran Slezákem, ale poté se nechal zbytečně vyloučit kolínský Hejduk, domácí využili přesilovku Hurtem D. (dokonaný hattrick), další branku přidal Špína. Hostům začali postupně ubývat síly, přesto se dvěma góly, od Seiferta a Slezáka dostali na dostřel, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Poslední slovo měli domácí, v závěrečné minutě se trefil Tvrdý. Turnov si 9 výhrou v soutěži drží na čele stále dvoubodový náskok, celek táhne svými body trojice Randák, Pařízek, Špína. Kolín čeká na výhru již devět kol, během kterých již 5x remizoval a je nadále sedmý, nejpilnější ve sbírání bodů je Slezák a Kovařík.

Chomutovské Atletico vydřelo výhru nad Slatinou až v závěrečných vteřinách utkání, hosté vedli 38 minut, ale nakonec odjeli z prázdnou. Utkání výborné úrovně bylo velmi vyrovnané a místy hodně vyhecované. Hned v úvodu se do vedení dostali hosté Benešem a po čtvrthodině hry přidal pojistku Klempt. Domácí se neprosadili ani jednou, a tak si do druhé části hry přenesli dvoubrankové manko. Hostitel odčaroval nulu na svém kontě až ve 24 minutě Králem a začalo přetahování o vítěze utkání. Po půlhodině hry se domácí Král trefil podruhé a bylo vyrovnáno. Hosté hrající jen se dvěma náhradníky vydrželi se silami až dokonce a 4 minuty před koncem jim kapitán Paluka vystřelil další vedení. Samotný závěr utkání ale patřil domácímu celku. Minutu před koncem srovnal Hajný a tři body nakonec vystřelil 25 vteřin před koncem Vondráček. Utkání mělo velmi vysokou úroveň a spíše by mu slušela remíza. Atletico Chomutov si vylepšilo domácí bilanci na 5 0 2 a stíhá vedoucí Turnov, na který nadále ztrácí jen dva body, mužstvo táhne svými body v aktivitě zejména Kopečný s Králem. Slatina v odvetách získala 10 bodů z možných 18 a má zajištěné 3 místo tabulce a play-off, Paluka bodoval ve všech svých odehraných utkáních.

Střelcem kola se stal se 4 góly Kupka R. z Ústí. Nejlepším asistentem, připravil čtyři branky, byl Vácha Z. z Prahy.

Historické statistiky: 200 branku Atletica Chomutov trefil ve 2 sezóně Král J. Svou 100 branku si vystřelil v 8 sezóně Landvojotovič J. ml. ze Slaného.

čekatelé: Kolín – 2 branky do dvanáctistovky (11 sezóna), Slaný – 11 branek do tisícovky (8 sezóna), Slatina – 11 branek do čtyřstovky (3 sezóna), Procházka D. (Hrasl Slaný) – 2 branky do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 5 bodů v aktivitě do stovky, 95 (53+42), 8 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Paluka L. (Slatina) – 7 branek do stovky (3 sezóna)

Sestava 13. kola:

Sláma V. (Ústí) – Kupka R. (Ústí) 3x, Hurt D. (Turnov) 3x, Vácha Z. (Praha), Král J. (A. Chomutov)

O1A1301 FC Baník Chomutov B - FK Kobylisy Praha 7 : 7 (2 : 3)

Rozhodčí: Melničuk Vladimír (8,4), Říha Jaroslav (8,4) Delegát: Švagr Roman Diváků: 35 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 9. 2. 2019 Výkop: 20:30 AF: D 3/4 – H 2/5
Branky (asistence): 18. Kerner Matyáš (Tykal Tomáš), 20. Kerner Matyáš (Tykal Tomáš), 22. Tykal Tomáš, 23. Nejedlý Jan, 32. Loukota Tomáš (Cicko Tomáš), 38. Nejedlý Jan, 40. Špicar Patrik - 7. Slanina Richard (Vácha Zdeněk), 15. Doležal Jan, 16. Báňa Tomáš, 23. Skirka Lukáš, 24. Vácha Zdeněk (Lovecký Tomáš), 32. Doležal Jan (Vácha Zdeněk), 40. Doležal Jan (Vácha Zdeněk)
ŽK: 0 - Skirka Lukáš
FC Baník Chomutov B: Špicar Patrik, Tykal Tomáš, Loukota Tomáš, Cicko Tomáš, Treml Lukáš, Čonka Jan, Kerner Matyáš, Zoula Ladislav, Nejedlý Jan
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Slanina Richard, Doležal Jan, Lovecký Tomáš, Skirka Lukáš, Báňa Tomáš Nejlepší hráči: Tykal T. (B. Chomutov), Vácha Z. (Praha), Nejedlý J. (B. Chomutov)

O1A1302 Gold Combix Ústí n/L - HRASL Slaný 6 : 1 (3 : 0)

Rozhodčí: Prágl Martin (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 5 Místo konání: SH WHC Ústí Datum konání: 8. 2. 2019 Výkop: 20:20 AF: D 2/3 – 0/5
Branky (asistence): 4. Holly Marek (Kupka Radek), 5. Kupka Radek (Holly Marek), 6. Kupka Radek (Friedl Tomáš), 24. Kupka Radek (Holly Marek), 28. Holly Marek, 33. Kupka Radek - 9. Landvojtovič Jan ml. (Eichler Tomáš)
ŽK: Holly Marek - Dlouhý Michal, Peška Jan
Gold Combix Ústí n/L: Sláma Vít, Friedl Tomáš, Kupka Radek, Reischel Ondřej, Vondráček Michal, Holly Marek
HRASL Slaný: Dlouhý Michal, Peška Jan, Landvojtovič Jan ml., Kuba Ondřej, Klusáček Petr, Eichler Tomáš, Kozák Petr Nejlepší hráči: Holly M., Kupka R., Sláma V. (všichni Ústí)

O1A1303 TJ FC Dalmach Turnov - SKP Kolín 9 : 6 (5 : 3)

Rozhodčí: Čurda Michal (8,3), Zlatník Jakub (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 40 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 10. 2. 2019 Výkop: 19:00 AF: D 6/5 – H 1/5
Branky (asistence): 5. Hurt Daniel (Bangha Marek), 9. Hurt Daniel (Pařízek Michal), 15. Pařízek Michal (Špína Marcel), 19. Randák Matěj (Pařízek Michal), 20. Bangha Marek (Špína Marcel), 26. Hurt Daniel (Tvrdý Vojtěch), 29. Špína Marcel (Bangha Marek), 35. Pařízek Michal (Špína Marcel), 40. Tvrdý Vojtěch - 8. Kovařík Jakub (Kopecký Miroslav), 15. Kovařík Jakub (Hejduk Zdeněk), 17. Hejduk Zdeněk, 24. Slezák Lukáš (Hejduk Zdeněk), 33. Seifert Lukáš, 35. Slezák Lukáš (Seifert Lukáš)
ŽK: Krejčík Aleš, Hurt Daniel - Pluhař Michal, Kopecký Miroslav, Kovařík Jakub ČK: 0 - Hejduk Zdeněk
TJ FC Dalmach Turnov: Semenský Martin, Bangha Marek, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Tvrdý Vojtěch, Pařízek Michal, Pecka Tomáš, Hurt Daniel, Randák Matěj, Špína Marcel, Vítek Pavel, Mencl Jaroslav
SKP Kolín: Pluhař Michal, Slezák Lukáš, Kopecký Miroslav, Seifert Lukáš, Hejduk Zdeněk, Jehlička Aleš, Kovařík Jakub Nejlepší hráči: Hurt D., Tvrdý V. (oba Turnov), Slezák L. (Kolín)

O1A1304 FC Atletico Chomutov - FC Slatina 2006 4 : 3 (0 : 2)

Rozhodčí: Plzák Daniel (8,3), Říha Jaroslav (8,3) Delegát: Polák Ivo Diváků: 80 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 10. 2. 2019 Výkop: 18:15 AF: D 5/5 – H 4/7
Branky (asistence): 24. Král Jan, 30. Král Jan (Prokopec Lukáš), 39. Hajný Vladimír (Král Jan), 40. Vondráček Denis - 2. Beneš Jan (Tenkl Martin), 16. Klempt Kamil (Paluka Lukáš), 34. Paluka Lukáš (Tenkl Martin)
ŽK: Kopečný Patrik, Vondráček Denis - Kapitán Jakub, Tenkl Martin
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Prokopec Lukáš, Kopečný Patrik, Myšička Karel, Hajný Vladimír, Král Jan, Glas David, Vondráček Denis
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Paluka Lukáš, Kapitán Jakub, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin, Mráz Josef Nejlepší hráči: Paluka L. (Slatina), Král J. (A. Chomutov), Šídlo K. (Slatina)