12. 2. 2019

14.kolo krajského přeboru 2018/19

Události 14.kola

Příbramská VIVA nasadila k trháku výhrou s Kralupami, díky zaváhání Třebusic doma s Brandýskem. Naplno bodovala také čtvrtá v pořadí slánská Čechie, které si veze výhru od přeloučských Mazáků. Po delší době vyhrál také rakovnický Atlantic, který přestřílel slánské MCE. Dobřichovický Sokol svoji druhou výhrou v soutěži připravil desítku kladenskému Brazilu. Lídrem aktivity zůstává třebusický Hink, který má nyní již 19 bodový náskok, 67 (46+21).

Statistiky: ve čtrnáctém kole dopadl souboj, domácí – hosté, lépe pro domácí tvrze v poměru 3 0 2, venku dokázaly vyhrát jen Brandýsek o gól u Třebusic a slánská Čechie také o jedinou branku u přeloučských Mazáků. Jediný dvouciferný výsledek se urodil v Dobřichovicích, kde inkasovali desítku kladenský Brazil. Nejvíce branek padlo v utkání rakovnického Atlanticu se slánským MCE, celkem 17. K utkáním nastoupilo celkem jen 81 hráčů (vyrovnaný smutný rekord), nejvíce jich nominovala Přelouč, a to 10, nejméně, 6, Kladno. Celkem bylo vstřeleno je 67 branek (průměr na zápas 13,40), domácí jich vstřelili 38 (průměr na zápas 7,60), hosté se trefili 29x (průměr na zápas 5,80). Toto kolo sledovalo 147 diváků, nejvíce si navštívilo přeloučskou a příbramskou halu, a to 50. Uděleno bylo celkem 10 žlutých karet, celou polovinu obdrželi kladenští hráči. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíral Brandýsek, 11, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Příbram a Kralupy, se 4 fauly.

Dramatický duel u domácích Třebusic zvládli hosté z Brandýsku, vyrovnané derby, obraty ve skóre, rozhodnutí přišlo až po půlhodině hry, kdy se hostům povedl dvoubrankový trhák. Nadstandardní utkání dvou celků z popředí tabulky, naprosto vyrovnané. Lépe do něj vstoupili hosté, kteří se již ve 3 minutě ujali vedení Růžičkou. Domácí kontrovali dvěma zásahy, zanedlouho vyrovnal Šulc R. a vedení hostitelskému celku zajistil kapitán Hink. Po čtvrthodině hry bylo opět srovnáno, přičinil se o to Holub. Krátce před přestávkou se podruhé prosadil domácí kanonýr Hink, ale hosté stihli opět srovnat Houhou a tak šly oba celky do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. Po změně stran se o domácí góly staral výhradně Fedrhanc, dvakrát poslal svůj celek do vedení, ale hosté vždy vymysleli vyrovnávací branku, první Zíka a druhou Kroc P. První útěk o více než jednu branku znamenal pro hosty zisk rozhodujícího náskoku, vedení hostům vrátil Růžička a o minutu později přidal pojistku Toman. Domácím se jen v samotném závěru podařilo snížit Fedrhancem, který si tak vystřelil čistý hattrick, ale ten na body tentokrát nestačil. Brandýsek vyhrál třetí utkání v řadě a zdramatizoval tak ještě souboj o druhé místo, o pravidelný přísun bodů se stará čtveřice Růžička, Houha L., Tesař a Kroc P. která bodovala ve všech svých odehraných utkáních. Třebusice si přerušili sérii čtyř výher, ale zůstávají nadále druhé, Šerák R. zůstává i po tomto kole 100 % v bodové aktivitě, ve všech svých 5 utkáních bodoval i střílel branky Fedrhanc.

Slánská Čechie si veze nejtěsnější výhru od přeloučských Mazáků, šťastná výhra hostů, domácí zklamání v koncovce, hattrick Janeckého na body nestačil. Vyrovnané utkání, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. První udeřili hosté v 5 minutě Volgnerem, ale v téže minutě domácí srovnali stav kanonýrem Janeckým. Další góly první poločas nenabídl i když šance zejména na domácí straně byly. Hned v úvodu druhé části hry zajistil vedení hostitelskému celku Březina, ale ani to nemělo dlouhé trvání, v té samé minutě vyrovnal Řehák, který byl při chuti a svoji druhou trefou vrátil vedení na stranu hostů. To samé pak provedl domácí kanonýr Janecký, který si dvěma góly zkompletoval hattrick a zajistil svému celku druhé vedení v tomto utkání. Domácí měli řadu loženek, které však neproměňovali a přišel trest. Hosté z ojedinělých akcí dokázali skórovat, a nakonec si odvezli i všechny body. 4 minuty před koncem srovnal stav Švásta a tři body vystřelil Moravec v závěru utkání. Čechie má v odvetách kladnou bilanci 4 0 1 a bodově se dostala k pódiovému umístění, nejvíce se o přísun bodů stará Řehák s Mrštinou. Přelouč poslední tři utkání nebodovala, a klesla na 6 příčku, Janecký je také 100 % v aktivitě i ve střelecké potenci.

Rakovnický Atlantic zvládl o jedinou branku přestřílet slánské MCE, vyrovnaný duel, obraty ve skóre, ani jeden celek ale nedokázal odskočit na více než jednu branku. Již úvod naznačil že v tomto duelu hraném ve vysokém tempu, kdy se hodně útočilo, bude padat dost branek. Ve 4 minutě se hosté ujali vedení Volfem, ale po chvilce vyrovnává Vodrážka. O chvilku později si to celky zopakovaly, vedení hostům připravil Pospíšil M. ml., další remízu vystřelil domácí Hejda. Po 10 minutách hry šli hosté do dalšího vedení, Zímou, na to již domácí zareagovali dvěma zásahy, které přivodily obrat ve skóre, nejprve se trefil Vávra a poté Tvrz. Do přestávky ale hosté srovnali stav druhou brankou Zímy, a tak se po přestávky začínalo znova. Domácí Vild, další vedení domácích, Kalous po minutě vyrovnává. Hejda podruhé, Kalous podruhé. Vild podruhé, čtvrtou vyrovnávací branku hostů trefuje Říčka. 7 minut před koncem hosté jdou do dalšího vedení Pospíšilem M. ml., ale závěr patří domácímu celku, nejprve si Hejda dokoná svůj hattrick a 4 minuty před koncem vystřelí všechny body hostitelskému celku Vodrážka. Rakovník přerušil černou sérii šesti proher v řadě a posunul se na 5 místo tabulky, Beneš a Sklenka bodovali ve všech svých odehraných utkáních. MCE má v odvetách nyní zápornou bilanci 2 0 3 a zůstává na deváté pozici, body sbírá hlavně trojice Pospíšil M. ml., Nykl a Maroušek.

Příbramská Viva potvrdila roli favorita s Kralupy, ani jeden celek nenastoupil v optimální sestavě, lépe se tím vypořádali domácí, rozdíl byl hlavně v náhradních gólmanech, po přestávce hosté moc nestíhali a definitivně je srazily tři branky v řadě po půlhodině hry, Kunc L. se trefil 5x. Hosté drželi bezbrankový stav do 7 minuty, než se trefil domácí kanonýr Kunc L. Na tu branku ještě dokázali hosté zareagovat vyrovnáním Moravcem, ale ve zbytku utkání již tahali za kratší konec provazu. Domácí si vrátili vedení Hausleitnerem a do poločasu přidal pojistku ještě Kaňka. Hned v úvodu druhé části hry sice hosté snížili Bednárikem, ale hostitel neponechal nic náhodě a navyšoval své vedení, pátou branku trefil Havelka, další Hanáček. Závěr zápasu patřil jen Kuncovy L., který se během 6 minut trefil hned čtyřikrát. Gólový účet utkání završil brankou v poslední minutě hostující kanonýr Vymětalík. Příbram natáhla sérii výher na číslo 12 a míří za titulem, k dobru má nyní 6 bodový náskok, Řezáč s Kočím bodují ve všech svých odehraných utkáních, vydatně celku pomáhá i Kunc L. Kralupy mají v odvetách vyrovnanou bilanci 2 1 2 a zůstávají na sedmé pozici, Vymětalík bodoval ve všech svých odehraných utkáních.

Dobřichovický Sokol nadělil nekompletnímu kladenskému Brazilu nepopulární desítku, první poločas na to nevypadal, brankostroj se rozjel po změně stran, hosty brzdila i nedisciplinovanost. Poměrně dlouho svítilo na ukazateli skóre 0:0, to se změnilo až po 16 minutách hry, kdy střelecké trápení ukončili domácí Černým. Hned v úvodu domácím přidal pojistku Kubeš. Hosté si na první branku museli čekat podstatně déle, až do 25 minuty, kdy vstřelil kontaktní branku brankář Doležal. Hosté se ve druhé části hry soustředili na vše možné jen ne na vlastní výkon a rozjel se karetní mariáš v podobě 5 žlutých karet, jediný, kdo se tomu u hostů vyhnul, byl kapitán Čampulka. Domácí nechtěli připustit žádné drama a dvěma slepenými góly od Kubeše a Janouška vnesli klid do svých řad. Hosté však bojovali a Dlouhý dvěma slepenými góly vrátil svůj celek opět do hry. V poslední desetiminutovce padaly góly jak na běžícím pásu. Odstartoval to Šlapák, kontruje Moravec, hosty pak položí vlastenec a hned po něm navyšuje vedení domácích Šlapák. Hosté již nedokáží důsledně odpovědět, sice snižují Neumannem, ale domácí odpovídají dalšími dvěma góly, trefují se Janoušek s Radou a je připraven mečbol na desítku pro Kubeše, který si dovršuje hattrick. Hostující Dlouhý svoji čtvrtou trefou zakončuje gólový účet tohoto utkání. Dobřichovice se mohli radovat s výhry teprve podruhé a uzavírají tabulku se čtyřbodovou ztrátou, má hned celou řadu hráčů, kteří se bodově prosadili ve všech svých odehraných utkáních, Janoušek, Obermajer, Rada L., Šlapák. Kladno čeká na výhru již 6 kol a zůstává osmé, nejvíce bodů v aktivitě sbírá Neumann.

Střelcem kola se stal s 5 góly Kunc L. z Příbrami. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Beneš L. z Rakovníka.

Historické statistiky: 1500 branku Třebusic v 10 sezóně trefil Fedrhac A. 200 Kladna ve 2 sezóně vstřelil Doležal J. 1200 branku MCE Slaný v 11 sezóně vsítil Kalous L.

čekatelé: Brandýsek – 10 branek do pětistovky (3 sezóna), Atlantic Rakovník – 2 výhry do stovky (10 sezóna), Průcha J. (Čechie Slaný) – 4 branky do dvoustovky (10 sezóna), Moravec L. (AFC Kralupy) – 5 branek do dvoustovky (13 sezóna), Mára M. (AFC Kralupy) – 3 branky do stovky (13 sezóna), Zlata R. (MCE Slaný) – 5 branek do stovky (7 sezóna), Obermajer L. (Sokol Dobřichovice) – 4 branky do stovky (3 sezóna), Tvrz P. (Atlantic Rakovník) – 9 branek do stovky (8 sezóna)

Sestava 14. kola:

Řepka Z. (Rakovník) 2x – Kunc L. (Příbram), Hejda M. (Rakovník), Janecký J. (Přelouč) 7x, Fedrhanc A. (Třebusice) 2x

O1A1401 PK Třebusice - Futsal Club Brandýsek 6 : 7 (3 : 3)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav, Svoboda Richard Diváků: 22 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 8. 2. 2019 Výkop: 19:15 AF: D 5/5 – H 6/5
Branky (asistence): 5. Šulc Richard (Šerák Radek), 8. Hink Jaroslav, 19. Hink Jaroslav (Fedrhanc Adam), 22. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav), 28. Fedrhanc Adam (Šerák Radek), 40. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav) - 3. Růžička Jiří, 14. Holub Ondřej, 20. Houha Lukáš (Kroc Lukáš), 26. Zíka Jan (Kroc Patrik), 29. Kroc Patrik, 32. Růžička Jiří (Zíka Jan), 33. Toman Matěj (Růžička Jiří)
ŽK: 0 - Houha Lukáš
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Šerák Martin, Šulc Kryštof, Šulc Richard, Kala Lukáš, Čížek František, Fedrhanc Adam
Futsal Club Brandýsek: Janjič Aleksandar, Růžička Jiří, Holub Ondřej, Kroc Lukáš, Kroc Patrik, Houha Lukáš, Hora Petr, Zíka Jan, Toman Matěj Nejlepší hráči: Růžička J. (Brandýsek), Fedrhanc A. (Třebusice), Kroc P. Brandýsek)

O1A1402 FC Mazáci Přelouč - R. S. C. Čechie Slaný 4 : 5 (1 : 1)

Rozhodčí: Hervert Pavel, Černý Martin Diváků: 50 Místo konání: SH Přelouč Datum konání: 9. 2. 2019 Výkop: 19:30 AF: D 2/5 – H 3/4
Branky (asistence): 5. Janecký Josef (Vančura Václav), 21. Březina Milan (Dlask Daniel), 32. Janecký Josef (Březina Milan), 36. Janecký Josef (Machačný Luboš) - 5. Volgner Petr (Švásta Ondřej), 22. Řehák Zdeněk (Jiránek Jakub), 26. Řehák Zdeněk (Mrština Bohumil), 36. Švásta Ondřej (Moravec Rudolf), 38. Moravec Rudolf (Hrůnek Miroslav)
ŽK: 0 - Jiránek Jakub, Řehák Zdeněk
FC Mazáci Přelouč: Rokyta Vojtěch, Novák Jakub, Březina Milan, Pokorný Jan, Vančura Václav, Jedlička Martin, Dlask Daniel, Janecký Josef, Cápay Libor, Machačný Luboš
R. S. C. Čechie Slaný: Pflégr Václav, Mrština Bohumil, Švásta Ondřej, Jiránek Jakub, Řehák Zdeněk, Moravec Rudolf, Hrůnek Miroslav, Volgner Petr Nejlepší hráči: Janecký J. (Přelouč), Řehák Z., Volgner P. (oba Čechie Slaný)

O1A1403 TJTZ Atlantic Rakovník - MCE Slaný 9 : 8 (4 : 4)

Rozhodčí: Pejša Tomáš, Šnýdr Miroslav Diváků: 10 Místo konání: SH Stochov Datum konání: 8. 2. 2019 Výkop: 20:30 AF: D 4/4 – H 3/5
Branky (asistence): 6. Vodrážka Tomáš, 9. Hejda Marek (Beneš Lukáš), 15. Vávra Jakub (Hejda Marek), 17. Tvrz Marek (Beneš Lukáš), 21. Vild Daniel (Vávra Jakub), 25. Hejda Marek (Tvrz Marek), 29. Vild Daniel (Beneš Lukáš), 34. Hejda Marek (John Petr), 36. Vodrážka Tomáš (Beneš Lukáš) - 4. Volf Libor, 8. Pospíšil Miroslav ml. (Volf Libor), 10. Zíma Tomáš, 20. Zíma Tomáš, 22. Kalous Lukáš (Snovický Jan), 28. Kalous Lukáš (Volf Libor), 29. Říčka Jiří (Zíma Tomáš), 33. Pospíšil Miroslav ml.
ŽK: Tvrz Marek - Volf Libor
TJTZ Atlantic Rakovník: Řepka Zdeněk, Beneš Lukáš, Tvrz Marek, Hejda Marek, Vodrážka Tomáš, John Petr, Vávra Jakub, Vild Daniel
MCE Slaný: Flégl Jaroslav, Snovický Jan, Volf Libor, Pospíšil Miroslav ml., Kalous Lukáš, Zíma Tomáš, Říčka Jiří Nejlepší hráči: Hejda M. (Rakovník), Zíma T. (MCE Slaný), Řepka Z. (Rakovník)

O1A1404 FK VIVA Příbram - AFC Kralupy n/Vl 9 : 3 (3 : 1)

Rozhodčí: Chyba Michal, Velebil Tomáš Diváků: 50 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 9. 2. 2019 Výkop: 20:15 AF: D 3/1 – H 2/2
Branky (asistence): 7. Kunc Luboš (Havelka Lukáš), 14. Hausleitner Jakub (Havelka Lukáš), 17. vlastní, 24. Havelka Lukáš, 29. Hanáček Martin (Hausleitner Jakub), 30. Kunc Luboš (Steinbauer Petr), 31. Kunc Luboš (Hausleitner Jakub), 32. Kunc Luboš (Kunc Jakub), 36. Kunc Luboš (Branžovský Marek) - 10. Moravec Lukáš (Kaňka Jan), 21. Bednárik Jan (Mára Michal), 40. Vymětalík Vladimír (Moravec Lukáš)
FK VIVA Příbram: Branžovský Marek, Zykán Jan, Kunc Jakub, Steinbauer Petr, Kunc Luboš, Hausleitner Jakub, Hanáček Martin, Havelka Lukáš
AFC Kralupy n/Vl: Cimler Jiří, Koláček Libor, Moravec Lukáš, Vymětalík Vladimír, Kaňka Jan, Mára Michal, Bednárik Jan Nejlepší hráči: Havelka L., Kunc L. (oba Příbram), Vymětalík V. (Kralupy)

O1A1405 Sokol Dobřichovice - FC Brazil Kladno 10 : 6 (1 : 0)

Rozhodčí: Velebil Tomáš, Čikara Petr Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 8. 2. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 3/6 – H 1/7
Branky (asistence): 16. Černý Daniel (Šlapák Marcel), 23. Kubeš Jan (Rada Lukáš), 26. Kubeš Jan, 27. Janoušek Václav, 32. Šlapák Marcel, 33. vlastní, 37. Šlapák Marcel, 38. Janoušek Václav, 39. Rada Lukáš (Geissler Jiří), 40. Kubeš Jan - 25. Doležal Jan (Havlíček Robin), 30. Dlouhý Pavel (Čičmanec Lukáš), 31. Dlouhý Pavel (Neumann Radislav), 32. Čičmanec Lukáš (Neumann Radislav), 37. Neumann Radislav, 40. Dlouhý Pavel
ŽK: 0 - Doležal Jan, Dlouhý Pavel, Neumann Radislav, Havlíček Robin, Čičmanec Lukáš
Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Černý Daniel, Janoušek Václav, Šlapák Marcel, Kubeš Jan, Halenka Jakub, Rada Lukáš, Plzák Michal, Seidler Zdeněk
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Čampulka David, Dlouhý Pavel, Neumann Radislav, Havlíček Robin, Čičmanec Lukáš Nejlepší hráči: Šlapák M., Janoušek J., Geissler J. (všichni Dobřichovice)