Události 15.kola:

Situace na čele soutěže se ještě více zdramatizovala, lídr z Perštejna přenechal body domácímu Ústí, které ho vystřídalo na čele. Také další celek bojující o prvenství uspěl. Kadaň v souboji s Mělníkem B a tak mezi prvními třemi celky je jen jednobodový rozdíl. Chomutov po přestávce přestřílel Slatinu, která odjela s dvoucifernou porážkou. Česká Lípa si v souboji dvou posledních celků veze všechny body ze Slaného, kterému tak utekla na rozdíl 4 bodů. Brankové hody přinesly vedení v aktivitě slatinskému kapitánu Palukovi, který má dvoubodový náskok před Holmanem z Perštejna. Kýček z České Lípy si nadále drží šestibrankový náskok před Benešem ze Slatiny.

Statistiky: v 15 kole dopadl souboj domácí – hosté lépe domácí celky v poměru 3 0 1. Venku dokázala naplno bodovat jen Česká Lípa ve Slaném. Jediný dvouciferný výsledek přišel z Chomutova, kde Slatina v přestřelce inkasovala 12 branek, zároveň v tomto utkání padlo nejvíce branek, celkem 20. Velice blízko dvouciferné výhře byla i Česká Lípa, která se zastavila ve Slaném na devítce. K utkáním tohoto kola nastoupilo celkem 78 hráčů, nejvíce, a to 12, jich nominoval Chomutov, nejméně jich nasadily Mělník B, Slatina a Slaný, po 8. Celkem bylo vstřeleno jen 49 branek (průměr na zápas 12,25), domácí jich vstřelili 26 (průměr na zápas 6,50), hosté se trefili 23x, zatím nejméně (průměr na zápas 5,75). Toto kolo sledovalo celkem 230 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do ústecké haly, a to 100. Celkem bylo uděleno 9 žlutých karet. Jediným červeným hříšníkem byl Jiránek ze Slaného. Nejvíce akumulovaných faulů vyprodukovalo Slaný, celkem 12, nejslušnějším týmem v této činnosti byla Kadaň, s 5 fauly.

Kadaňský Betis si na domácí palubovce poradil s rezervou Mělníku, v bojovném utkání slušné úrovně hosté zlobili svého hostitele jen v prvním poločase, Hrdinka P. si vystřelil hattrick. Více než hezké akce to byl spíše boj o míč. Lépe začali hosté, když se po 9 minutách hry ujali vedení Frýzkem, ale jak se později ukázalo, byla to zároveň i poslední trefa hostů v tomto duelu. Domácí střelecky prosadili až v závěru první půle, a to hned dvakrát v podání Hrdinky P., který tak poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Hned v úvodu druhého dějství se podařilo domácím přidat další pojistku Peineltem a zanedlouho si svůj hattrick zkompletoval Hrdinka P. Dvě minuty před koncem hry se ještě mezi střelce zapsal také Schreiner, který měl již dvě úspěšné asistence. Kadaň má z posledních 5 utkání 13 bodů a udržuje se na čele tabulky, nyní je druhá, nejlepší v aktivitě je Hrdinka P. 35 (19+16), který je společně se Schreinerem (bodoval ve všech svých 12 vystoupeních) i nejlepším střelcem týmu s 19 góly. Mělník B má venkovní bilanci nyní vyrovnanou 3 0 3 a zůstává na 5 místě, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Prejsa 43 (22+21).

Ústecká Boca Juniors využila své palubovky k pokoření lídra soutěže z Perštejna, dramatický duel, obraty ve skóre, hattricky na obou stranách, domácí trhli vítězství na svoji stranu v závěrečné šestiminutovce. Utkání dvou vedoucích mužstev bylo šlágrem kola. Druholigová úroveň, skvělá divácká kulisa, nechyběly branky, neproměněné šance, penalta, přelévání skóre, power play hostů, celkově špičkové futsalové představení této soutěže. První poločas vyšel lépe hostům, jedinou branku první části hry vstřelili ve 14 minutě vedoucím hráčem aktivity Holmanem. Nutno podotknout, že si domácí vytvořili více šancí, ale hostující gólman Sabadosh byl neprůstřelný. Domácím ale vyšel začátek druhého poločasu podle představ, brzy srovnali Cibrikem a po pár minutách zařídil první vedení hostitelskému celku Benda. Hosté začali hrát svoji osvědčenou power play s Filingerem v brance a na góly se nečekalo dlouho. Tako taktika hostům vyšla ne jedničku, po srovnání Chmelanem hostům vrátil vedení Dolejška. Na tahu byli domácí a pomohla jim k tomu i penalta kterou proměnil Benda. Hosté kontrovali další trefou Chmelana, ale v té samé minutě si dokonal svůj hattrick domácí Benda a o minutu později si domácí vzali další vedení Memetim. Další, definitivní pojistku přidal hostitel tři minuty před koncem Cibrikem, soupeř stihl kontrovat jen jedinou trefou Chmelana (zkompletovaný hattrick) a odvezl si tak druhou porážku v soutěži. Ústí již osm utkání v řadě nepoznalo porážku a vystřídalo Perštejn na čele soutěže, Kýček zůstává nejlepším v aktivitě i ve střelcích 38 (34+4), i když tentokrát vyšel naprázdno. Perštejn počítá ztráty, přišel o pozici lídra soutěže i ztratil vedoucí postavení Holmana v aktivitě 49 (23+26), nejlepšími střelci týmu jsou Dolejška s Chmelanem, oba se trefili 25x.

Chomutovské Atletico po změně stran zvládlo přestřelku ze Slatinou a tím obrátilo skóre na svoji stranu, dva rozdílené poločasy, střelecká představení domácích hráčů Bachora 5 branek a Zrebňáka 4 góly, Klemptův hattrick hostům body nepřinesl. První dějství vyznělo lépe pro hosty, již ve 2 minutě udeřili Klemptem. Domácím se podařilo brzy vyrovnat Bachorem, ale dominantnější hosté si vrátili vedení Tenklem. Hostitel sice ještě jednou srovnal stav Mohylou, ale další minuty patřili výhradně hostům, kteří třemi góly v řadě hostiteli utekli, dvakrát se prosadil Klempt (zkompletovaný hattrick), dalším střelcem byl Jeřábek. Domácí zareagovali jen snižovací brankou Zrebňáka a šli tak do poločasové přestávky s dvoubrankovým mankem. Do druhého poločasu ale vstoupili domácí hráči jak vyměnění, s velkou energií a začali svého soupeře jednoznačně přehrávat, dostavil se i potřebný výsledek. Zrebňák po 6 minutách druhého dějství trefil kontaktní branku, vyrovnání zařídil Váňa a obrat dokonal Bachor. Hosté ještě stihli srovnat kapitánem Palukou, ale domácí Bachor byl při střelecké chuti a dalšími svými góly (celkem jich stihl pět) dal domácím definitivní náskok a zároveň připravil mečbol na desítku pro Zrebňáka (dokonaný hattrick). Druhou desítku načal Podzimek a Zrebňák se trefil počtvrté. Hosté v samotném závěru kontrovali dvěma góly od Vondrky a Paluky, které však porážku neodvrátili. Chomutov přerušil šestizápasovou sérii proher a udržel si sedmé místo tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích zůstává Vondráček 26 (16+10). Slatina si v odvetách připsala druhou porážku a je nadále čtvrtá, má vedoucího celkové aktivity ve svém kapitánovi Palukovi 51 (24+27), nejlepším střelcem týmu je Beneš s 28 góly.

V souboji dvou posledních celků soutěže uspěla Česká Lípa na palubovce Slaného, hosté postupem času převzali iniciativu, podali kolektivnější výkon, přesnější střelbu (hattrick Klimenta) a využili také širšího kádru. Zpočátku bylo utkání celkem vyrovnané, jako první se do vedení dostali domácí Řehákem, byla to však jejich jediná přesná trefa do poločasu. Hosté velice brzy srovnali Klimentem a začali postupně přebírat iniciativu, kterou brankově vyjádřili dvěma góly těsně před přestávkou, nejprve se prosadil Sedláček a pak se podruhé trefil Kliment. Po změně stran již měli hosté převahu, kterou potvrzovali daleko přesnější muškou, vedení pojistil 5 gólem utkání a svoji druhou trefou Sedláček, hostitel kontroval gólem Dandy P. Zanedlouho si to oba celky zopakovaly ještě jednou, na gól českolipského Lebdušky domácí zareagovali Dandou L. ale to bylo od domácích v koncovce vše. Hosté v závěrečné šestiminutovce ještě čtyřikrát překonali domácího brankáře Dvořáka a nebyli nakonec daleko od vstřelené desítky, mezi střelce se zapsal Demke, Hřeben, Kliment si zkompletoval hattrick a vše uzavřel svým druhým gólem Demke. Domácí kromě další v pořadí 12 porážky přišli i o vyloučeného Jiránka v závěru utkání. Česká Lípa přerušila sérii sedmi porážek v řadě a vzdálila se svému soupeři na rozdíl 4 bodů, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je nadále Sedláček 32 (14+18). Slaný má v odvetách samé porážky, již šest v řadě a bodová propast se navýšila, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Danda P. 23 (15+8).

Střelcem kola se stal se 5 góly Bachor F. z Chomutova. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Sedláček V. z České Lípy.

Historické statistiky:

300 branku Chomutova, ve 2 sezóně, trefil Zrebňák D.

Premiérovou 100 branku Ústí vstřelil Memeti A.

čekatelé:

Kolín – 6 branek do třináctistovky, 11 sezóna, Navrátil J. (Kolín) – 2 branky do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 6 bodů v aktivitě do stovky, 94 (36+58), 11 sezóna, Jeřábek J. (Slatina) – 6 branek do stovky (5 sezóna), Škůrek L. (Kadaň) – 8 branek do stovky (5 sezóna), Paluka L. (Slatina) – 2 body do dvoustovky 19 (120+78), 4 sezóna

Sestava 15. kola:

Živnůstka D. (Kadaň) 3x – Bachor F. (Chomutov), Chmelan J. (Perštejn) 4x, Benda J. (Ústí) 2x, Zrebňák D. (Chomutov)

O1A1501 FC Betis Kadaň - SK Olympik Mělník B 5 : 1 (2 : 1)

Rozhodčí: Stádník Vladimír (8,4), Svoboda Richard (8,4) Delegát: Švagr Roman Diváků: 80 Místo konání: SH Kadaň Datum konání: 7. 2. 2020 Výkop: 19:30 AF: D 3/2 – H 6/3 Fair play: D 27 – H 25
Branky (asistence): 18. Hrdinka Patrik (Schreiner Filip), 19. Hrdinka Patrik (Schreiner Filip), 24. Peinelt Jan (Škůrek Ladislav), 29. Hrdinka Patrik (Mezera Jaroslav), 38. Schreiner Filip (Kardos Imrich) - 9. Frýzek Lukáš (Šmejkal Radek)
ŽK: 0 - Slezák Daniel, Daniel Ivan
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Peinelt Jan, Kardos Imrich, Schreiner Filip, Křesák Robert, Grund Milan, Hartman Hynek, Mezera Jaroslav
SK Olympik Mělník B: Rusak Pavlo, Malinský Dominik, Šuba Pavel ml., Slezák Daniel, Šmejkal Radek, Tampír Roman, Frýzek Lukáš, Daniel Ivan Nejlepší hráči: Mezera J. (Kadaň), Slezák D., Daniel J. (oba Mělník B)

O1A1502 BOCA Juniors Ústí n/L - TJ Spartak Perštejn 6 : 5 (0 : 1)

Rozhodčí: Nešněra Filip (8,5), Vlašič Miroslav (8,6) Delegát: Milner Michal Diváků: 100 80 Místo konání: SH Krupka Datum konání: 8. 2. 2020 Výkop: 18:30 AF: D 5/1 – H 3/5 Fair play: D 24 – H 25
Branky (asistence): 21. Cibrík Michal (Benda Jaroslav), 24. Benda Jaroslav (Čisár Jan), 32. Benda Jaroslav, 33. Benda Jaroslav (Jelen Karel), 34. Memeti Adrian (Slepčík Dalibor), 37. Cibrík Michal (Čisár Jan) - 14. Holman Jaroslav (Kiliján Jakub), 25. Chmelan Jiří (Dolejška Matěj), 27. Dolejška Matěj (Chmelan Jiří), 33. Chmelan Jiří (Dolejška Matěj), 38. Chmelan Jiří (Filinger David)
ŽK: 0 - Kiliján Jakub, Holman Jaroslav
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Knor Vasil, Benda Jaroslav, Jelen Karel, Memeti Adrian, Slepčík Dalibor, Urbánszký Alexandr, Kýček Daniel, Cibrík Michal, Čisár Jan, Da Costa Antonio
TJ Spartak Perštejn: Sabadosh Ihor, Filinger David, Chmelan Jiří, Kiliján Jakub, Schreiner Martin, Dolejška Matěj, Exner Pavel, Šinkovic Michal, Holman Jaroslav, Zmrhal Miloslav Nejlepší hráči: Chmelan J. (Perštejn), Benda J., Cibrik M. (oba Ústí)

O1A1504 FC Atletico Chomutov - FC Slatina 2006 12 : 8 (3 : 5)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 40 80 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 9. 2. 2020 Výkop: 18:15 AF: D 4/6 – H 4/5 Fair play: D 26 – H 26
Branky (asistence): 4. Bachor Filip (Zrebňák David), 7. Mohyla Zbyněk, 19. Zrebňák David (Bachor Filip), 26. Zrebňák David (Podzimek Jan), 27. Váňa Marcel (Podzimek Jan), 28. Bachor Filip, 30. Bachor Filip (Naďal Michal), 32. Bachor Filip, 34. Bachor Filip, 36. Zrebňák David (Naďal Michal), 37. Podzimek Jan, 38. Zrebňák David (Moravec Miloslav) - 2. Klempt Kamil, 5. Tenkl Martin (Paluka Lukáš), 11. Klempt Kamil (Vondra Jan), 14. Jeřábek Jan (Vondra Jan), 17. Klempt Kamil (Jeřábek Jan), 29. Paluka Lukáš, 39. Vondra Jan (Jeřábek Jan), 40. Paluka Lukáš
ŽK: Váňa Marcel - Klempt Kamil
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Váňa Marcel, Naďal Michal, Bachor Filip, Podzimek Jan, Zrebňák David, Misar Tomáš, Treml Lukáš, Mohyla Zbyněk, Glas David, Prokopec Lukáš
FC Slatina 2006: Bouška Martin, Paluka Lukáš, Klempt Kamil, Vondra Jan, Tenkl Martin, Benčič Ondřej, Suchánek Ondřej, Jeřábek Jan Nejlepší hráči: Bachor F. (Chomutov), Klempt K. (Slatina), Zrebňák D. (Chomutov)

O1A1505 R.S.C. Čechie Slaný - REAS Česká Lípa 3 : 9 (1 : 3)

Rozhodčí: Šmíd Jiří (8,4), Mollinger Lukáš (8,4) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 10 80 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 9. 2. 2020 Výkop: 11:00 AF: D 6/6 – H 2/5 Fair play: D 21 – H 26
Branky (asistence): 4. Řehák Zdeněk (Danda Petr), 26. Danda Petr (Jiránek Jakub), 32. Danda Lukáš (Paluba Jan) - 6. Kliment Dan (Sedláček Václav), 17. Sedláček Václav (Nevrlý Ladislav), 20. Kliment Dan (Sedláček Václav), 25. Sedláček Václav (Demke Lukáš), 31. Lebduška Petr (Hřeben Jiří), 34. Demke Lukáš (Sedláček Václav), 35. Hřeben Jiří, 37. Kliment Dan (Demke Lukáš), 38. Demke Lukáš (Sedláček Václav)
ŽK: Řehák Zdeněk - Hřeben Jiří ČK: Jiránek Jakub - 0
R.S.C. Čechie Slaný: Dvořák Pavel, Jiránek Jakub, Paluba Jan, Řehák Zdeněk, Danda Petr, Danda Lukáš, Chochola Zbyněk, Mertlík Jan
REAS Česká Lípa: Szabo Milan, Nevrlý Ladislav, Bednář Patrik, Lebduška Petr, Kliment Dan, Sixta Mirek, Hřeben Jiří, Sedláček Václav, Heptner Milan, Demke Lukáš Nejlepší hráči: Demke L., Kliment D. (Česká Lípa), Paluba J. (Slaný)