Události 17.kola

Předposlední kolo nepřineslo žádné překvapení, všichni favorité vyhrávali. Desítku připravilo Ústí Slatině, stejný počet branek nastřílel Perštejn Mělníku B. Hladkou výhru si připsala také Kadaň s Kolínem, kde domácí brankář udržel čisté konto. Nejvíce práce měl Chomutov se Slaným, když o výhře definitivně rozhodl až v závěrečné pasáži utkání. Holman z Perštejna si pojistil vedení v aktivitě, má šestibodový náskok před svým spoluhráčem Dolejškou a Palukou ze Slatiny. Ani ve střelcích se nic nezměnilo, vedoucí trio nyní absentovalo, Kýček si drží 6 gólový náskok se 34 góly.

Statistiky: v 17 kole 100 % domácí celky v poměru 4 0 0. Dva dvouciferné výsledky v podobě desítek připravil Perštejn Mělníku B a Ústí Slatině. Blízko ke dvouciferné výhře byla i Kadaň v duelu s Kolínem, kterému připravila 9 branek. Nejvíce branek viděli diváci v utkání Perštejna a Melníka B, a to celkem 13, což je nový smutný rekord. K utkáním tohoto kola nastoupilo celkem 73 hráčů, nejvíce, a to 11, jich nominovala Kadaň a Ústí, nejméně jich nasadil Kolín, jen 7. Celkem bylo vstřeleno 44 branek (průměr na zápas 8,8), domácí jich vstřelili 36 (průměr na zápas 9,00), hosté se trefili jen 8x, zatím nejméně (průměr na zápas 2,00). Toto kolo sledovalo celkem 240 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do spořické haly, a to 100. Celkem bylo uděleno 8 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů vyprodukoval Mělník, a to 10, nejslušnějším týmem v této činnosti byl Perštejn, s pouhými 3 fauly.

Perštejnský Spartak naděli rezervě mělnického Olympiku desítku, hosté sehráli celkem vyrovnanou partii jen v úvodní čtvrtině hry, a svými chybami nabízeli hostiteli šance, které proměňoval, dva hráči si vystřelili hattrick, Kubík a Holman. Zpočátku se odehrávala vyrovnaná partie bez vstřelených gólů, první změna skóre přišla až po 11 minutách hry, kdy se prosadil domácí kanonýr Holman. Od té chvíle začali domácí hráči na své palubovce dominovat, byli koncentrovanější a nedopouštěli se přestupků. Brzy připojil pojistku Dolejška a ještě Dobiáš. V závěru první půle se mezi střelce zapsala i nová posila Kubík a jelikož domácí gólman udržel čisté konto, přenesli si do poločasové přestávky čtyřbrankové vedení. Hosté dělali chyby, které hostitel trestal a hned v úvodu druhé části hry navýšil vedení Holmanem a Kubíkem. Hosté dokázali zlomit střelecké prokletí až za stavu 0:6 Babovákem. Domácí kontrovali zkompletovaným hattrickem Kubíka. Po dalším snížení hostů od Machytky připravil Dolejška mečbol na desítku pro Holmana, který si také završil hattrick. V závěru ještě padly branky na obou stranách, u hostů se podruhé prosadil Machytka a minutu před koncem završil střelecký účet zápasu domácí Exner. Hosté v závěrečné pětiminutovce zkusili power play, ale bez kladného účinku. Perštejn odčinil minulou jedinou domácí porážku a zůstane již třetí, v aktivitě má na čele hned dva hráče Holmana M. 57 (26+31) a Dolejšku M. 51 (27+24). Mělník B venku prohrál počtvrté a čtvrtá je i nadále v tabulce, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je stále Prejsa T. 50 (28+22).

Kadaňský Betis potvrdil roli favorita s kolínským SKP a na své palubovce s přehledem vyhrál, bez inkasované branky, o devět branek domácího týmu se podělilo hned sedm střelců, hosté s pěti hráči rezervního celku moc šancí neměli. Od první minuty vládli na kadaňské palubovce domácí hráči, soupeř nastoupil v kombinované sestavě, ze sedmi hráčů bylo hned pět z rezervního celku. Hned v úvodu zavelel k útoku Mezera, další branku připojil zanedlouho Kozlík. Po čtvrthodině hry domácí ještě navýšili vedení Hrdinkou P. a tento tříbrankový náskok si přenesli do druhého poločasu. Ten obraz hry nezměnil, opět hrálo zcela v režii domácího celku, který si své vedení neustále navyšoval, 4 branku trefil hned v úvodu kapitán Škůrek, další přidali Schreiner a podruhé Kozlík. Do závěrečných minut si domácí připravili ještě další zásahy v kolínské síti, Kaidlem, Peineltem a opět Schreinerem. Kadaň prodloužila sérii neporazitelnosti na číslo sedm a zůstává druhá se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Ústí, má však horší vzájemná utkání, nejlepší v aktivitě je Hrdinka P. 41 (21+20), nejlepším střelcem týmu je Schreiner F. s 24 góly. Kolín zůstává venku na jediné výhře a klesl na 7 místo, nejlepší v aktivitě i ve střelcích je Kovařík J. 26 (17+9).

Ústecká Boca Juniors zvládla i toto důležité utkání se Slatinou, které připravila desítku a míří za celkovým titulem, v utkání velmi dobré úrovně měli domácí trvalou převahu, byli techničtější, rychlejší i efektivnější, hosté přijeli bez několika opor a zcela zaslouženě odjeli s dvoucifernou porážkou, Slepčík si vystřelil hattrick. Domácím vyšel skvěle již úvod utkání, když během 10 minut zatížili konto soupeře hned pěti góly. Hned po dvou minutách otevřel skóre Memeti, poté v minutových intervalech přidávali pojistky Čisár, 2x Slepčík, Formánek a opět Memeti. Hosté se k ničemu nedostali a nulu na jejich kontě si odmazali sami domácí vlastencem. Prakticky bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase přidal domácí Benda dvě branky, trefil se i Da Costa a v poslední minutě si zkompletoval hattrick Slepčík. Hosté zaznamenali čestný úspěch Morávkem. Ústí již 10 kol neprohrálo a drží si pozici lídra soutěže, nejlepší v aktivitě i ve střelcích je Kýček D. 38 (34+4). Slatina dvě poslední venkovní vystoupení nezvládla a zůstává pátá, nejlepší v aktivitě je nadále Paluka L. 51 (24+27), ve střelcích kraluje týmu Beneš J. s 28 góly.

Chomutovské Atletico si poradilo se slánskou Čechií až v závěrečné čtvrtině utkání, po vyrovnaném prvním poločase hosty zradila koncovka, nebo je vychytal domácí brankář Otáhal. Začátek utkání byl vyrovnaný, skóre se poprvé měnilo až po 10 minutách, kdy se prosadil domácí Bachor. Z vedení se ale neradovali dlouho, brzy si připravil vyrovnávací branku kapitán Jiránek. Vše se schylovalo ke spravedlivé poločasové remíze, ale s klaksonem si hostující kapitán vstřelil vlastence. Také druhý poločas začali lépe domácí a pojistku připojil Myšička. Hosté ještě zareagovali snižovací brankou Paluby, ale další šance hosté neproměňují, buď byl proti brankář Otáhal, nebo měli střelci vychýlenou mušku. A tak přišel další trest v podobě dvou slepených branek hostitelského celku od Faráře a Jerečiče. Ke konci utkání domácí vstřelili další dvě branky Vondráčkem a podruhé Farářem, soupeř kontroval trefou Mertlíka v poslední minutě. Chomutov doma vyhrál počtvrté a posunul se na šestou příčku, nejlepší v aktivitě i ve střelcích je nadále Vondráček D. 28 (17+11). Slaný čeká na další výhru již sedm zápasů a zůstává beznadějně poslední, nejlepším v aktivitě i ves střelcích je stále Danda P. 24 (16+8).

Střelcům kola nyní stačili hattricky, trefili je Kubík V., Holman J. (oba Perštejn) a Slepčík D. u Ústí. Nejlepšími asistenty, nahrával celkem na 3 branky, byli Chmelan J., Holman J. (oba Perštejn) a Hrdinka P. z Kadaně.

Historické statistiky:

čekatelé:

Kolín – 5 branek do třináctistovky, 11 sezóna, Navrátil J. (Kolín) – 2 branky do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 6 bodů v aktivitě do stovky, 94 (36+58), 11 sezóna, Jeřábek J. (Slatina) – 6 branek do stovky (5 sezóna), Škůrek L. (Kadaň) – 7 branek do stovky (5 sezóna), Paluka L. (Slatina) – 2 body do dvoustovky 19 (120+78), 4 sezóna

Sestava 17. kola:

Otáhal V. (Chomutov) – Holman J. (Perštejn) 4x, Kubík V. (Perštejn), Benda K. (Ústí) 3x, Hrdinka P. (Kadaň) 4x

O1A1701 TJ Spartak Perštejn - SK Olympik Mělník B 10 : 3 (4 : 0)

Rozhodčí: Pašek Lukáš (8,4), Plzák Daniel (8,4) Delegát: Košťál Milan Diváků: 100 Místo konání: SH Spořice Datum konání: 21. 2. 2020 Výkop: 20:15 AF: D 3/0 – H 5/5 Fair play: D 27 – H 20
Branky (asistence): 11. Holman Jaroslav, 12. Dolejška Matěj (Dobiáš Jakub), 16. Dobiáš Jakub (Holman Jaroslav), 18. Kubík Vojtěch (Chmelan Jiří), 22. Holman Jaroslav (Chmelan Jiří), 23. Kubík Vojtěch (Holman Jaroslav), 27. Kubík Vojtěch (Holman Jaroslav), 29. Dolejška Matěj (Schreiner Martin), 32. Holman Jaroslav (Chmelan Jiří), 39. Exner Pavel - 25. Babovák Jan (Tajč Tomáš), 28. Machytka Patrik (Lehner Lukáš), 35. Machytka Patrik (Frýzek Lukáš)
ŽK: 0 - Hnízdil Dominik, Malinský Dominik, Lehner Lukáš, Machytka Patrik, Frýzek Lukáš
TJ Spartak Perštejn: Sabadosh Ihor, Dolejška Matěj, Chmelan Jiří, Schreiner Martin, Hulinský Petr, Exner Pavel, Holman Jaroslav, Dobiáš Jakub, Zmrhal Miloslav, Kubík Vojtěch
SK Olympik Mělník B: Hnízdil Dominik, Malinský Dominik, Lehner Lukáš, Babovák Jan, Machytka Patrik, Frýzek Lukáš, Tajč Tomáš, Rusak Pavlo Nejlepší hráči: Holman J., Kubík V. Sabadosh I. (všichni Perštejn)

O1A1702 FC Betis Kadaň - SKP Kolín 9 : 0 (3 : 0)

Rozhodčí: Lutka Josef (8,4), Macháček Jiří (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 60 Místo konání: SH Kadaň Datum konání: 21. 2. 2020 Výkop: 19:30 AF: D 4/4 – H 2/3 Fair play: D 27 – H 25
Branky (asistence): 2. Mezera Jaroslav (Kaidl Lukáš), 6. Kozlík David (Hrdinka Patrik), 14. Hrdinka Patrik (Hrdinka Valter), 21. Škůrek Ladislav (Mezera Jaroslav), 26. Schreiner Filip, 28. Kozlík David (Kaidl Lukáš), 38. Kaidl Lukáš (Škůrek Ladislav), 39. Peinelt Jan (Hrdinka Patrik), 40. Schreiner Filip (Hrdinka Patrik)
ŽK: 0 - Kudláček Michal, Kovařík Jakub
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Mezera Jaroslav, Grund Milan, Kozlík David, Kaidl Lukáš, Kardos Imrich
SKP Kolín: Černý Jiří, Kudláček Michal, Škopek Michal, Velčovský Lubomír, Kovařík Jakub, Srba Martin, Jehlička Aleš Nejlepší hráči: Živnůstka D., Hrdinka P., Kozlík D. (všichni Kadaň)

O1A1703 BOCA Juniors Ústí n/L - FC Slatina 2006 10 : 2 (6 : 1)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,4), Nagy Zdeněk (8,4) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 50 Místo konání: SH Krupka Datum konání: 22. 2. 2020 Výkop: 18:30 AF: D 4/4 – H 3/2 Fair play: D 27 – H 27
Branky (asistence): 2. Memeti Adrian (Cibrík Michal), 5. Čisár Jan (Benda Jaroslav), 6. Slepčík Dalibor, 8. Slepčík Dalibor (Knor Vasil), 9. Formánek Jiří (Benda Jaroslav), 10. Memeti Adrian (Slepčík Dalibor), 23. Benda Jaroslav, 29. Benda Jaroslav, 38. Da Costa Antonio, 40. Slepčík Dalibor - 7. vlastní, 23. Morávek Ondřej
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Da Costa Antonio, Knor Vasil, Benda Jaroslav, Formánek Jiří, Jelen Karel, Memeti Adrian, Slepčík Dalibor, Urbánszký Alexandr, Cibrík Michal, Čisár Jan
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Jeřábek Jan, Morávek Ondřej, Mráz Josef, Punčochář Michal, Vondra Jan, Tenkl Martin, Bouška Martin Nejlepší hráči: Benda K., Čisár J. (oba Ústí), Jeřábek J. (Kolín)

O1A1705 FC Atletico Chomutov - R.S.C. Čechie Slaný 7 : 3 (2 : 1)

Rozhodčí: Mollinger Lukáš (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 30 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 23. 2. 2020 Výkop: 18:15 AF: D 5/2 – H 3/5 Fair play: D 26 – H 27
Branky (asistence): 10. Bachor Filip (Otáhal Václav), 20. vlastní, 27. Myšička Karel ml. (Otáhal Václav), 32. Farář Martin (Treml Lukáš), 33. Jerečič Samir (Bachor Filip), 38. Vondráček Denis (Farář Martin), 39. Farář Martin (Vondráček Denis) - 12. Jiránek Jakub (Mertlík Jan), 27. Paluba Jan, 40. Mertlík Jan (Paluba Jan)
ŽK: Naďal Michal - 0
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Vondráček Denis, Naďal Michal, Moravec Miloslav, Jerečič Samir, Treml Lukáš, Myšička Karel ml., Farář Martin, Bachor Filip, Prokopec Lukáš, vlastní
R.S.C. Čechie Slaný: Jiránek Jakub, Náprstek Radek, Volgner Petr, Dvořák Pavel, Paluba Jan, Řehák Zdeněk, Danda Petr, Mertlík Jan Nejlepší hráči: Farář M., Otáhal V. (oba Chomutov), Mertlík J. (Slaný)