23. 11. 2018

2. liga - východ: Favorité chtějí sesadit Vlky z čela

Devátým kolem pokračuje 2. liga - východ, která má po osmi kolech překvapivého lídra. Podaří se Jeseníku či Nejzbachu sesadit Žabinské Vlky z trůnu?

Úvodní zápas devátého kola obstará zápas mezi Jakubčovicemi a Jeseníkem. Domácí by favorita rádi překvapili. Minulý týden se až do konce rvali o body s Hodonínem, kterému nakonec podlehli o jedinou branku. Jeseník měl víkendovou pauzu během níž se propadl na druhou příčku. Tu ovšem v případě bodového zisku může získat zpět.

Opava se utká se Zlínem, který zazářil na univerzitních hrách. Ve druhé lize se však vysokoškolákům vůbec nedaří a potřebují nutně bodovat, aby se udrželi v boji o lepší příčky. Opava prohrála minulý týden s Žabinskými Vlky a pro případnou šanci na umístění v horní polovině tabulky potřebuje též naplno bodovat.

Posledním pátečním duelem je souboj dvou favoritů východní skupiny. Třinec na domácí půdě hostí Tango z Hodonína. Ani jeden z týmů v letošní sezóně příliš nepřesvědčuje, avšak v boji o postup jsou oba celky. Utkání začíná v 20:00 a s největší pravděpodobností napoví, ke komu se nakloní misky vah v konečném pořadí.

V sobotu je na programu jediný zápas, jenž obstará nováček Dolní Loučky a tradiční účastník druhé ligy Baník Ostrava. Hosté v osmém kole získali skalp exligového Třince a na povedený víked budou chtít modří navázat i tentokrát. Dolní Loučky mají stejně jako jejich sok devět bodů a v domácím prostředí by neradi o body přišly.

Závěrečným utkáním devátého kola je souboj USK Ostrava s Nejzbachem. Vysoké Mýto minulý týden ukázalo svou kvalitu a v případě výhry se může posunout do čela tabulky. Nováček soutěže z Ostravy se krčí na posledním místě s druhou nejhorší obranou. Zde je favorit zcela jasný.

Program 9. kola 2. ligy-východ

pátek 23.11.2018
19:30 Baracuda Jakubčovice - Gamaspol Jeseník (MSH Odry, Komenského)
20:00 Ferram Opava - VŠSK Zlín (SH ZŠ Mařádkova, Opava)
20:00 SKP Ocel Třinec - Tango Hodonín 23.11. 20:00 PÁ SH STARS Třinec)

sobota 24.11.2018
20:00 ASM Dolní Loučky - Baník Ostrava (SH Tišnov, Riegrova)

neděle 25.11.2018
16:30 USK Ostrava - Nejzbach Vysoké Mýto (SH Várenská, Přívoz)

zdroj: eFutsal.cz