Tango Hodonín - Nezjzbach Vysoké Mýto 2:5 (2:2)

Souhrn utkání jsme připravili již v pátek, odkaz na článek zde.

VŠSK Zlín - Ocel Třinec 4:5 (2:2)

Exligový Třinec zajížděl do lázeňských Luhačovic s touhou vstoupit úspěšně do nového ročníku nižší soutěže. Od úvodu utkání byl k vidění pohledný futsal, který vydržel až do poslední hvizdu.
Do vedení se dostali domácí hráči, když se dokázal prosadit Žáček. Třinec snížil zásluhou Kantora, který se ve 13. minutě teprve rozjížděl ve svém gólovém představení. Ke konci poločasu se s trochou štěstí rozvlnila síť ve prospěch Zlína, poslední slovo první dvacetiminutovky měl však opět hostující Kantor.
Druhou půli začali lépe třinečtí borci. Nejprve Kantor zkompletoval hattrick, poté se prosadil i novic v týmu Tomáš Kisza. Vysokoškoláci ze Zlína zbraně nesložili a v 34. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Klid do řad Třince dal o pár vteřin později Buryan, jenž zvýšil na 3:5. "Baťovci" v závěru zápasu už pouze korigovali stav na 4:5.

Gamaspol Jeseník - Baník Ostrava 6:3 (4:2)

Velmi očekávané klání bylo k vidění v nově otevřené hale v Jeseníku. Gamaspol se po letech v azylu dočkal své vlastní haly. Diváci si ve sváteční den dokázali najít cestu na futsal a hráče tak čekala velmi bouřlivá atmosféra, kterou si musel každý na palubovce náležitě užívat.
Gamaspol se stejně jako Třinec vrátil do druhé ligy vítězně, když dokázal ostravský Baník porazit 6:3. Největší zásluhu na výhře má zkušený Jan Vavrač, který se blýskl hattrickem. S třígólovým střelcem přineseme v průběhu týdne rozhovor.
Baník bude o své první letošní body usilovat v pátek proti Žabinským Vlkům, Jeseník čeká další ohromně náročný zápas na půdě Tanga Hodonín.

Žabinští Vlci Brno - Dolní Loučky 7:2 (3:1)

Do Bohunic dorazil nováček, tým Dolní Loučky. Již v preview 1. kola jsme upozorňovali na fakt, že Dolní Loučky jsou velkou neznámou a Žabinské Vlky rozhodně nebude čekat lehký soupeř. Domácí se však role zkušeného druholigového celku zhostili svědomitě a v průběhu prvního poločasu se dokázali dostat do vedení 3:0. Poté snížil Juříček, jenž se tak stal prvním střelcem Dolních Louček ve druhé lize.
Domácí si pak po zbytek zápasu kontrolovali odstup a po zásluze vyhráli. Dolní Loučky se v následujícím kole představí poprvé doma v Tišnově, kam přijede Zlín.

USK Ostrava - Baracuda Jakubčovice 7:4 (4:0)

Při nedělním odpoledni se k vzájemnému zápasu sešli hráči USK Ostravy, nováčka soutěže a Baracudy Jukubčovic.
Zápas začal na obou stranách vlažně a až do dvanácté minuty se čekalo na gól marně. Poté však přišla pasáž, na kterou by hosté z Jakubčovic nejraději zapomněli. V rozmezí minuty a půl se trefili Kolenko, Vyka a Chlopek. Domácí tak rázem vedli 3:0. Do poločasu se prosadil ještě Tinka a do kabin se odcházelo za jasného stavu 4:0.
Jakubčovice se ve druhé části herně i gólově zvedly, ale k bodům to nestačilo. Ostrava si vedení pohlídala a slaví tak své první body.
Na utkání kazí dobrý dojem akorát slabá návštěva. Na nováčka soutěže nepřišly ani dvě desítky příznivců.