12. 10. 2018

2. liga - východ: Jak dopadne exligový souboj v Jeseníku?

Přinášíme preview třetího kola 2. ligy - východ. O zajímavé zápasy opět nebude nouze. Tahákem kola je utkání Jeseníku s Vysokým Mýtem.

Třetí kolo 2. ligy je roztaženo do třech hracích dnů. Los nám opět nabídne velice zajímavé zápasy. Šlágrem kola bude zápas ještě loni ligových týmů Jeseníku a Vysokého Mýta.

Další pokračování východní části druhé ligy odstartují dva zápasy. Do zlínské Euronics arény přijede Baník Ostrava. Oba celky zřejmě doufaly, že je úvod ročníku zastihne v lepší formě. Překvapivě se tak ve třetím kole setkávají v pozici posledního a předposledního týmu. Jedno je jasné - po třetím kole bude mít alespoň jeden ze soupeřů na kontě bodový zápis.

Do Jeseníku přijede Vysoké Mýto. Hostující mančaft minulý týden nehrál z důvodu lichého počtu účastníků druhé ligy. Jeseník ve druhém kole nestačil na tým Hodonína. V týdnu se Jeseník utkal s Baníkem Ostrava v rámci osmifinále poháru, v němž po velkém boji v prodloužení dokázal postoupit a udělat tak početné domácí návštěvě radost.

Sobotní program otevře v 19:15 duel mezi Žabinskými Vlky a Hodonínem. Jediný brněnský zástupce ve druhé lize vstoupil do soutěže ve velkém stylu. Nejprve si poradili s nováčkem Dolními Loučky a ve druhém kole po velmi dramatické bitvě okradli Baník Ostrava o všechny body. Tango se po prohře s Vysokým Mýtem zahojilo výhrou ve sledovaném utkání proti Jeseníku. Soutěž tak začali lépe než v loňském roce. I přes dvě výhry Žabinských Vlků je favoritem hostující tým, který má jasný cíl - postup do nejvyšší soutěže.

Zajímavou konfrontaci obstarají nováčci USK Ostrava a Dolní Loučky. Ostravští vysokoškoláci začali velmi sympaticky. V prvním kole porazili Jakubčovice a ve druhém se dlouho rvali s Třincem o body. Zkušenější soupeř si však zápas ohlídal a těsně zvítězil. Dolní Loučky minulý týden přehrály Zlín vysoko 8:3 a ukázaly, že budou také konkurenceschopným soupeřem. Hosté si v týdnu střihli přátelský zápas s ligovým Helasem, v němž sice vysoko podlehli favorizovanému soupeři, ale svůj účel to splnilo a uvidíme na kolik zápas pomohl.

V neděli o půl šesté uzavře třetí kolo duel Opavy s Třincem. Opava se minulý týden objevila ve druhé lize poprvé a hned fascinovala přestřelkou v Jakubčovicích. Třinec je však jiné sousto a pokud domácí budou hrát takto otevřenou partii i s exligovým týmem, můžou zle narazit. Třinec je zatím stoprocentní a na této vlně bude chtít plout i nadále.

Pátek 12. 10. 2018:
20:00 Gamaspol Jeseník - Nejzbach Vysoké Mýto
20:00 VŠSK Zlín - Baník Ostrava

Sobota 13. 10. 2018:
19:15 Žabinští Vlci - Tango Hodonín
20:00 USK Ostrava - ASM Dolní Loučky

Neděle 14. 10. 2018:
17:30 FERRAM Opava - SKP Ocel Třinec

 zdroj: eFutsal.cz