7. 12. 2018

2. liga - východ: Vedoucí kvarteto hraje venku

Poslední kolo první poloviny 2 ligy - východ čeká tento víkend pět zápasů rozložených do čtyř dnů. Všechny týmy rvoucí se o medailové příčky hrají venku. Naskýtá se tak šance pro pronásledovatele.

Páteční program čekají dva zápasy. Do Slezska se vypraví Žabinští Vlci, kteří minulý týden nečekaně zaváhali doma s Jakubčovicemi. Třinec v utkání dvou, ještě loni, ligových týmů podlehl Jeseníku. Oba celky by body potřebovaly. Domácí si vytvořili manko, které jistě před svátky mohou snížit. Hosté jsou stále vysoko a pokud chtějí do druholigové smetánky patřit i nadále, nic než výhra je nezajímá.

Ve druhém duelu se utká Baník Ostrava s Tangem Hodonín. Baník se na domácí palubovce objeví po třech týdnech a známého prostředí musí využít, neboť bodový import byl poslední zápasy znatelný. Ostravskému klubu se vzdálil boj o vyšší příčky a desetibodová ztráta na první čtyřku se bude velmi náročně dohánět. Tango se i nadále drží v boji o postup, i když výsledky nejsou mnohdy zcela přesvědčivé.

V sobotu se ve hře ukáží Dolní Loučky a vedoucí Jeseník. Favorit ze Slezska hraje ve formě a pohodě. Dolní Loučky se v domácí tišnovské hale ukáží teprve počtvrté a všechny tři předešlá klání vyhráli! Bude zajímavé sledovat, zda si udrží svou stoprocentní šňůru i proti Gamaspolu.

Nedělní zápas obstará nováček z Opavy a dříve tradiční ligový tým z Vysokého Mýta. Nejzbach vyhrál posledních pět zápasů a vyšplhal se na poklidné druhé místo odkud má skvělý výhled na vedoucí Jeseník. Opava je na druhém břehu momentálního rozpoložení. Poslední tři zápasy prohrála a nutno dodat, že ne zrovna s týmy z TOP 3.

Netradičně v pondělí se na futsal mohou přijít podívat diváci v Odrech, kde své domácí zápasy hrají Jakubčovice. Soupeřem jim bude tým Zlína. Baracudě se v minulém kole podařilo vyzrát na Vlky z Brna a jako první tým na jejich palubovce naplno bodovali. Zlín se po velmi nevydařeném začátku soutěže taktéž zmátořil a útočí na týmy v polovině tabulky. Rozhodně se bude jednat o důležitý zápas pro oba týmy.

Program 11. kola 2. ligy-východ

pátek 7.12.2018
20:00 SKP Ocel Třinec - Žabinští Vlci Brno (SH STARS Třinec)
20:00 Baník Ostrava - Tango Hodonín (SC Ostrava-Dubina)
sobota 8.12.2018
20:00 ASM Dolní Loučky - Gamaspol Jeseník (SH Tišnov)
neděle 9.12.2018
17:30 Ferram Opava - Nejzbach Vysoké Mýto (SH ZŠ Mařádkova, Opava)
pondělí 10.12.2018
18:20 Baracuda Jakubčovice - VŠSK Zlín (MSH Odry)

zdroj: eFutsal.cz