30. 11. 2018

2. liga – západ: Kladno a Jablonec uvidí souboje týmů z horní části tabulky

Do tří dnů je rozloženo 10. kolo 2. ligy – západ. To nejzajímavější ale bude k vidění už v pátek. Vedoucí Kladno totiž hostí páté Jerigo a na půdu čtvrtého Jablonce přijede třetí Rapid.

Kladno je jediným týmem, který v této sezóně ještě nezažil hořkost porážky a toto postavení bude v pátek večer hájit proti pátému Jerigu Plzeň. Západočeši patří do silné skupiny týmů s medailovými ambicemi a svou kůži určitě nebudou chtít prodat lacino.

V přímém souboji o třetí pozici přivítá Jablonec o příčku lepší Rapid. Ten sehrál podobně významný duel u před týdnem proti Jerigu, doma tehdy zvítězil 5:3. To Jablonečtí si s chutí zastříleli na půdě tápajícího Chomutova, odkud si odvezli výhru 12:0.

Na první body stále čeká příbramská Legie. Tentokrát je bude chtít získat proti mělnické rezervě. Ta ovšem může těžit z reprezentační přestávky a posílit svůj kádr hráči z áčka. Pro Legii je zatím druhá nejvyšší soutěž příliš tvrdým oříškem, což dokazuje i týden stará porážka 4:18, kterou si Středočeši odvezli z haly českobudějovického Dynama.

V sobotu se hrají dva zápasy. V bitvě tabulkových sousedů přivítá osmá Chotěboř sedmý Liberec. V důležité záchranářské bitvě pak desátí Wizards hostí jedenáctý Chomutov. Ten dosud nasbíral jen tři body a stále čeká na první výhru. To Pražané naposledy uspěli v Mělníce a soupeři v tabulce odskočili na rozdíl čtyř bodů.

10. kolo se uzavře v neděli v Mladé Boleslavi. Na půdu místního Malibu zajíždí druhé českobudějovické Dynamo. To je skvěle rozjeté. Naposledy deklasovalo 18:4 Legii a z posledních sedmi zápasů se může chlubit bilancí šesti výher a jedné remízy. Ani Růžovky si ale nevedou zle. Před týdnem dokázaly vyhrát 6:3 v Liberci a v tabulce jim patří šestá pozice.

10. kolo 2. ligy – západ:


Pátek 30.11. 2018:
20:00 FK Kladno – Jerigo Plzeň (MSH Kladno)
20:15 Legie Příbram – Olympik Mělník B (SH Sedlčany, Gymnázium)
20:30 GMM Jablonec – Rapid Ústí n/L. (MSH Jablonec n.Nisou)

Sobota 1.12. 2018:
20:00 Boca Chotěboř – Pampuch Liberec (SH Jiskra Havl.Brod)
20:30 Wizards Praha – Baník Chomutov (SH Jižní Město, Praha 11)

Neděle 2.12.2018:
18:00 Malibu Ml. Boleslav – Dynamo Č. Budějovice (MSH Ml.Boleslav, U Stadiónu)

zdroj: eFutsal.cz