Události 6.kola:

Překvapení v České Lípě, vedoucí pražští Wizardi ztratili dva body v samotném závěru utkání s Reasem, který si vystřelil první bod v soutěži z penalty. Šestigólové představení benešovského kanonýra Haase P. položilo základ dvouciferné výhře Arsenalu nad rezervou mělnického Olympiku. Liberecké derby ve středeční dohrávce kola vyznělo daleko lépe pro Pampuch, který přehrál Gazely ještě do přestávky. Těsná výhra ústeckých Tiradores nad pražskou Sapou přišla minutu před koncem. Kladenský Brazil porazil také o jedinou branku Brandýsek. V soutěži pokračují tři „železní futsalisté“ dva hráči libereckých Gazel Henzl F. s Kordíkem J. a také Novák T. z pražských Wizardů bodovali ve všech utkáních. Na čele aktivity zůstává již jen s těsným náskokem kladenský kanonýr Havlíček R. 14 (7+7). Střelcům nyní vévodí benešovský ostrostřelec Haas P. s 10 góly. Soutěž fair-play zatím vyhrává Česká Lípa.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté daleko lépe pro domácí celky v poměru 4 1 0, na cizí palubovce brali bod za remízu jen pražští Wiradi. Jediný dvouciferný výsledek a také nejvíce branek se urodil v neveklovské hale kde místní Arsenal nadělil desítku mělnické rezervě Olympiku, padlo zde celkem 18, nový rekord. K pěti utkáním nastoupilo celkem 99 hráčů (zatím maximum), nejvíce jich nominovaly Ústí a Liberecké Gazely, a to po 12, nejméně naopak Benešov a Mělník B, po 8. Celkem bylo vstřeleno 51 branek (průměr na zápas 10,20), domácí jich vstřelili 30 (průměr na zápas 6,00), hosté se trefili 21x (průměr na zápas 4,20). Toto kolo navštívilo celkem rekordních 225 diváků, nejvíce jich našlo cestu do liberecké haly na derby, a to 80. Tři celky dostaly výhodu jednoho PVK6AF, uspěl jen Pampuch Lb, naopak Gazely Lb a Sapa Praha této šance nevyužily. Celkem bylo uděleno 11 žlutých karet. Dva hráči museli předčasně pod sprchy, když uviděli červeného žolíka, Benešovský Januška J. a z pražské Sapy Nguyen T.A. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly Liberecké Gazely, a to 11, nejslušnějším cellem v této činnosti byl Benešov, jen se 2 fauly.

Kvalitní duel na ústecké palubovce mezi NY Tiradores a pražskou Sapou přinesl rozuzlení v závěrečných minutách utkání, domácí ještě do přestávky smazali dvoubrankové manko a vítěznou trefu si nechali až na 39 minutu. Utkání hrané neustále ve vysokém tempu s častou střelbou na branky od obou celků. Velmi náročné utkání se vyvíjelo na začátku utkání lépe pro hosty, kteří se také ujali vedení. V 9 minutě překonal domácího brankáře Látal M. a po čtvrthodině hry přidal pojistku Tran H.A. Brzy ale domácí dostali výhodu klasické penalty, kterou proměnil v kontaktní branku Guth P. Těsně před přestávkou se domácím podařilo i srovnat Dvořákem D. a oba celky tak šly do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. Druhé dějství bylo opět hnáno snahou obou celků za vítězstvím. 12 minut před koncem se hostitel dostal i do prvního vedení po střele Šmejkala P. Na tahu byli hosté a ve 35 minutě, po nádherné střele Nguyena D.N. je stav opět srovnaný. Drama gradovalo v závěrečné pětiminutovce, nejprve hosté dostali výhodu PVK6AF, který ale neproměnili. Další možnost se naskytla domácímu celku rozhodnout zápas přišla o chvilku později, když hrál přesilovku, ale ani tu nezužitkovali. Do třetice se domácí ale dočkali, minutu před závěrečným hvizdem trefil všechny body kapitán Seidl M. Ústí má sérii tří výher v řadě a posunulo se na čtvrtou příčku tabulky, nejlepší v klubové aktivitě je Dvořák D. 7+3. Pražská Sapa zůstává na 7 bodech a klesla o jednu pozici, nyní je sedmá, klubovou aktivitu vede Tran H.A. 3+4.

Utkání průměrné úrovně přineslo na kladenské palubovce místní derby mezi kladenským Brazilem a Futsal Clubem Brandýsek nakonec s lepším koncem pro Brazil, o vítěznou branku se nakonec postaral kladenský gólman Doležal J. K vidění byla celá řada nepřesností v přihrávkách a samotném zakončení. Zpočátku kladenský hostitel testoval konstrukci brandýské svatyně třemi nastřelenými břevny a jednou zastavila střelu i tyč. První branku tak vstřelili hosté až po čtvrthodině hry Steinbachem V. Tato branka ale probudila domácí celek ke zlepšení zakončení a již po minutě hry vyrovnává stav Čičmanec L. 5 vteřin před poločasovým dostal domácí celek do vedení Danylych D. Po změně stran se hra trochu zlepšila, jako první udeřili domácí, pojistku vedení přidal svým druhým gólem Danylych D. Reakce hostů ale byla blesková, dvěma slepenými góly Kroce P. a Rupricha T. stanovili ve 26 minutě remízový stav 3:3. To se ale nelíbilo domácímu gólmanovi Doležalovi J., který se o minutu později odhodlal k velkému sólu, na jehož konci byla jeho, nakonec vítězná branka. Ve zbývajících 13 minutách hry se již na skóre nic nezměnilo, domácí si připsali zasloužené tři body. Kladno se druhou výhrou v soutěži posunulo na šestou příčku tabulky, Havlíček R. si zatím drží pozici lídra aktivity 7+7. Brandýsek stále čeká na plný bodový zisk a zůstává na předposledním 9 místě, nejlepším střelcem klubu je s 5 góly nadála Erakovič A.

Liberecké derby vyznělo jednoznačně pro Pampuch, který na rozdíl od Gazel měl přesnější střeleckou mušku a byl i futsalově lepší, rozhodnuto bylo prakticky ještě do přestávky. Před dobrou diváckou kulisou se odehrála středeční dohrávka 6.kola, ve které měl navrch Pampuch, byl herně lepší, futsalovější a hlavně daleko lépe proměňoval své šance než Gazely. Na první změnu skóre se muselo čekat celých 8 minut a v pravidelných minutových intervalech si Pampuch zajistil tříbrankové vedení. Vše začal Bláha O., poté se prosadil kapitán Soukeník P. z penalty po faulu brankáře Gazel a třetím střelcem byl Čermák L. Gazely se trefili jen jednou po čtvrthodině hry Kordíkem J. V 17 minutě dostal Pampuch výhodu i PVK6AF, který proměnil ve čtvrtou branku Patka M. a těsně před přestávkou přidal ještě další pojistku Průcha M. Do poločasové pauzy tak šel daleko spokojenější Pampuch se čtyřbrankovým náskokem. Ve druhé části hry padlo daleko méně branek, Gazely nedokázali změnit průběh ani stav hry, trefili se jen jednou kapitánem Henzlem F. Hostitel svou převahu potvrdil ještě dvěma góly, po půlhodině hry se prosadil Wanacki A. a střelecký účet tohoto derby završil tři minuty před koncem svoji druhou brankou Čermák L. Také hosté dostali možnost skórovat z PVK6AF v samotném závěru utkání, ale jen potvrdili své střelecké trápení. Pampuch si připsal čtvrtou výhru a poskočil na třetí místo tabulky, nejlepší v klubové aktivitě je Soukeník P. 5+6. Gazely druhá porážka v soutěži posunula v tabulce zpět o tři místa, nyní jsou páté, Henzl F. se udržuje mezi nejlepšími v celkové aktivitě 9+4 a společně se spoluhráčem Kordíkem J. je stále 100 % v bodové aktivitě.

Střeleckou přestřelku zvládl na neveklovské palubovce lépe domácí Arsenal, který přestřílel rezervu mělnického Olympiku, hostům vyšly lépe úvody utkání, ale hostitel vždy dokázal kontrovat, měl svého kanonýra Hasse P. autora 6 branek, přišel však o vyloučeného Janušku J., závěrečná power-play hostů přinesla stejný počet branek na obou stranách, a to stačilo Arsenalu na plný bodový zisk. V dramatickém utkání viděli diváci půldruhého tuctu gólů. Hosté vsadili na kombinační hru a důraz v osobních soubojích, tyto atributy jim také přinesly rychlé dvoubrankové vedení. V 5 minutě otevřel skóre angličanem po přečíslení benešovské obrany Říha D. a o minutu později střela Šustra D. po nešťastné teči skončila také za zády benešovského gólmana Dřevojana F. Domácí ale tato ztráta zdravě nabudila a o chvilku později začal svůj střelecký koncert Haas P., jehož dalekonosná střela po zemi, otřená o tyč, přinesla kontaktní branku. Za další minutu již bylo i vyrovnáno, zásluhou aktivního Janušky J., kombinační akce a smrtící brejky slavily úspěch. Domácí ale stále měli mezery v obraně, pohromu v 10 minutě ještě zastavilo břevno trefené Machytkou P., ale zanedlouho hosté opět přehráli svého hostitele v obraně a dorážka Šustra D. z brankové čáry znamenala opětovné vedení mělnického celku. Benešovští odpověděli gólovkami Janušky J. a Matouška L., ale mělnický gólman Bouška M. svůj celek podržel. Domácí se dočkali dalšího vyrovnání v 16 minutě, kdy po hezké kombinační akci na jeden dotek zakončoval s voleje Čipera D. Ke konci poločasu se Arsenalu podařilo také rozebrat obranu soupeře a Kouklík Josef ml. uklidil míč pohodlně do prázdné branky. V závěrečných minutách prvního dějství se urodilo ještě několik gólových šancí, hosté Říhou D. trefili tyč benešovské branky, domácího Janušku J. a Čiperu vychytává výborný gólman Bouška M. Pár vteřin před poločasovým hvizdem ale benešovský Januška J. tahá reflexně za záchranou brzdu, když míč směrující do branky trefuje rukou a hosté Gabčem J. ml. z penalty, 6 vteřin před poločasem, zařizují nerozhodný stav. Také druhý poločas začínají lépe hosté, další nedůsledná obrana vybídne ke skórování z bezprostřední blízkosti opět Gabča J. ml. Benešovští se ale zklidnili, zpřesnili obranou hru a dostávali se čím dál častěji ke koncovce. Třetí remízový stav zajistil kanonýr Haas P., který tečoval před mělnickým gólmanem střelu Matouška L. Třetí branka Haase P. padla po půlhodině hry, kdy v pádu uklidil míč do odkryté mělnické branky a o chvíli později se trefil i počtvrté, když ho mělničtí nechali volného před gólmanem. Hosté zareagovali oddechovým časem a hrou z pěti hráči v poli od 33 minuty. Tato činnost jim sice přinesla rychlé snížení Nedostupem A. z brankové čáry, ale pak inkasovali hned dvakrát do opuštěné branky, nejprve se přes celé hřiště trefil Matoušek L. a po pár vteřinách zblízka neměl problém vstřelit Haas P. svoji pátou branku. Hosté pokračují v power-play a tři minuty před koncem snižuje kapitán Babovák J. O minutu později odmítne pojistku vedení Matoušek J., když přestřeluje prázdnou branku a přišel trest v podobě kontaktní branky Nedostupa A. 31 vteřin před koncem. Domácí si ale vedení již nenechali vzít a čtyři vteřiny před koncem završil své střelecké galapředstavení šestou branku, opět do prázdné, Haas P. Hostům i přes dvoucifernou porážku (tři branky při power-play do prázdné) byl velkou oporou gólman Bouška M. a dirigent hry Gabčo J. ml. Na domácí straně vyčníval Haas P., spolu s Matouškem L. a do vyloučení také s Januškou J. Benešov se čtvrtou výhrou vrátil na druhou příčku tabulky, má druhého hráče celkové aktivity Haase P. 10+3, který je i nejlepším střelcem soutěže. Mělník B zůstává s pěti body na 8 místě, nejlepším v klubové aktivitě je nyní Gabčo J. ml. 4+5.

Českolipský Reas si na své palubovce rozdělil body s lídrem soutěže pražskými Wizardy, ve vyrovnaném utkání měly lepší vstupy do obou poločasů hosté, ale domácí úspěšně dotahovali, bod si vystřelili při power-play, když vyrovnali z penalty po zahrání míče rukou pražského hráče. Oboustranně slušné utkání bez záludností přineslo v souboji prvního z posledním vyrovnaný duel. Lépe začal favorit, brzy vedl po střele Váchy Z. a když Haluška S. přidal pojistku, nic nenasvědčovalo tomu, že hosté měli mít nějaké potíže. Brzy ale domácí vstřelili kontaktní branku Konečným P. a hosté jim přenechali iniciativu. Ti hráli velice zodpovědně a těsně před přestávkou dvěma slepenými góly Klimenta D. a Foubíka F. otočili skóre na svoji stranu. Po změně stran hosté opět zabrali a odpověděli stejnou měrou, po vyrovnání Hodžičem D., vrací vedení Wizardům svoji druhou trefou Vácha Z. Závěrečné minuty nabídly ještě tři změny skóre, nejprve se povedlo domácím podruhé dorovnat skóre Halbichem D., ale českolipským vydržela radost jen pár vteřin, hostům zařídil další vedení Chalupa L. Hostitel byl po této brance hodně zaskočený a odhodlal se k power-play. Nakonec se jim podařilo, za přispění pražského obránce (zahrál míč rukou v brankovišti), trefit nerozhodný výsledek z penalty Halbichem D., pro něhož to byla druhá branka v tomto utkání. Wizardi Praha tak trochu nečekaně ztratili dva body, čímž se čelo tabulku ještě více vyrovnalo, na čele klubové aktivity je nyní dvojice Chalupa L., Vácha Z. 7+2, nadále 100 % bodovou bilanci má Novák T. Česká Lípa předvedla statečný výkon a první bod v soutěži si zasloužila, nejlepším v aktivitě je nadále Kýček D. 4+4.

Střelcem kola se stal se 6 góly benešovský kanonýr Haas P. Asistenty kola, nahrávali na tři branky, byli Matouček L. z Benešova a Gabčo J. ml. z Mělníku B.

Historické statistiky:

čekatelé:

Kroc Lukáš (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 12 sezóna

Sestava 6.kola:

Doležal J. (Kladno) – Haas P. (Benešov) 2x, Gabčo J. ml. (Mělník B), Matoušek L. (Benešov), Halbich D. (Česká Lípa)

O1A0601 FC NY Tiradores Ústí n/L - FC Sapa Praha 4 : 3 (2 : 2)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,5), Zlatník Jakub (8,5) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 30 Místo konání: SH Krásné Březno Datum konání: 26.11.2022 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Brzák Daniel Časoměřič: Komárek David Zdravotník: Šikl Rudolf AF: D 3/5 – H 4/6 Fair-play: D 37 – H 34
Branky (asistence): 15. Guth Petr, 20. Dvořák Dominik (Dvořák Martin), 28. Šmejkal Patrik (Dvořák Dominik), 39. Seidl Milan (Guth Petr) - 9. Látal Marek (Tran Duy Khanh), 14. Tran Huy Anh (Nguyen Sy Martin), 35. Nguyen Dinh Nam
ŽK: Dvořák Martin - Nguyen Dinh Nam ČK: 0 - Nguyen Tung Anh
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Šmejkal Patrik, Dvořák Dominik, Guth Petr, Švanda Pavel, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Dvořák Martin, Lotz Radek
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Látal Marek, Le Huy Hiep, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Tran Duy Khanh, Nguyen Sy Martin, Ngueyen Khac Viet, Nguyen Dang Quang Nejlepší hráči: Skála D., Dvořák D. (oba Ústí), Le Xuan T.K. (Praha)

O1A0602 FC Brazil Kladno - Futsal Club Brandýsek 4 : 3 (2 : 1)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Říha Jaroslav (8,4) Delegát: Černý Martin Diváků: 70 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 27.11.2022 Výkop: 18:45 Hlavní pořadatel: Tygl David Časoměřič: Fořt Jan Zdravotník: Neumannová Lucie AF: D 1/2 – H 5/3 Fair-play: D 38 – H 33
Branky (asistence): 16. Čičmanec Lukáš (Čampulka David), 20. Danylych Denys (Neumann Radislav), 24. Danylych Denys (Čampulka David), 27. Doležal Jan (Dlouhý Pavel) - 15. Steinbach Vojtěch (Toman Matěj), 25. Kroc Patrik (Kroc Lukáš), 26. Ruprich Tomáš (Kroc Lukáš)
ŽK: 0 - Tesař Tomáš, Kroc Patrik
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Neumann Radislav, Zelenka Martin, Čičmanec Lukáš, Danylych Denys, Dlouhý Pavel, Havlíček Robin, Čampulka David, Havlena Tomáš
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Lukáš, Kroc Patrik, Felis Tomáš, Toman Matěj, Steinbach Vojtěch, Eraković Aleksandar, Ruprich Tomáš Nejlepší hráči: Doležal J. (Kladno), Kroc L. (Brandýsek), Čičmanec L. (Kladno)

O1A0603 Pampuch Liberec - Liberecké Gazely 7 : 2 (5 : 1)

Rozhodčí: Řeháček Lubomír (8,5), Zlatník Jakub (8,5) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 80 Místo konání: SH Aréna Liberec Datum konání: 30.11.2022 Výkop: 20:30 Hlavní pořadatel: Halama Petr Časoměřič: Kosteyn Petr Zdravotník: Žáčková Tina AF: D 3/6 – H 6/5 Fair-play: D 37 – H 37
Branky (asistence): 8. Bláha Ondřej (Soukeník Petr), 9. Soukeník Petr, 10. Čermák Lukáš (Wanacki Andreas), 17. Patka Marek, 19. Průcha Michal (Soukeník Petr), 31. Wanacki Andreas, 33. Čermák Lukáš - 14. Kordík Jakub (Abrahám Radek), 27. Henzl Filip
ŽK: Bukhvak Vitaliy - Kordík Jakub
Pampuch Liberec: Bukhvak Vitaliy, Soukeník Petr, Průcha Michal, Gazquez Joaquín, Patka Marek, Hybner Jan, Wanacki Andreas, Čermák Lukáš, Bláha Ondřej, Pekař Petr, Svinka Pavel
Liberecké Gazely: Zoul Martin, Henzl Filip, Abrahám Radek, Bohata Tomáš, Gschwentner Roman, Henzl Pavel, Kordík Jakub, Moc Jaroslav, Pokorný Adam, Rajchman Michal, Sluťák Josef, Lukeš Jan Nejlepší hráči: Soukeník P., Patka M. (oba Pampuch Lb), Henzl F. (Gazely Lb)

O1A0604 Arsenal Benešov - SK Olympik Mělník B 10 : 8 (4 : 4)

Rozhodčí: Horák Matěj (8,4), Borek Alexandr (8,4) Delegát: Ing. Bydžovský Zdeněk Diváků: 15 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 25.11.2022 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Kouklík Josef Časoměřič: Rybka Zdeněk Zdravotník: Šmídová Michaela AF: D 1/1 – H 5/4 Fair-play: D 35 – H 36
Branky (asistence): 8. Haas Petr (Matoušek Lukáš), 9. Januška Jiří ml. (Čipera David), 16. Čipera David (Kouklík Jakub), 18. Kouklík Josef ml. (Haas Petr), 25. Haas Petr (Matoušek Lukáš), 29. Haas Petr (Matoušek Lukáš), 31. Haas Petr (Kouklík Jakub), 35. Matoušek Lukáš (Haas Petr), 36. Haas Petr (Čipera David), 40. Haas Petr (Dřevojan Filip) - 5. Říha Daniel (Šustr Dominik), 6. Šustr Dominik (Gabčo Josef ml.), 11. Šustr Dominik, 20. Gabčo Josef ml., 21. Gabčo Josef ml. (Šustr Dominik), 35. Nedostup Alexandr (Gabčo Josef ml.), 37. Babovák Jan (Gabčo Josef ml.), 40. Nedostup Alexandr (Machytka Patrik)
ŽK: 0 - Frýzek Lukáš ČK: Januška Jiří ml. - 0
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Haas Petr, Matoušek Lukáš, Čipera David, Mašek Jan, Kouklík Jakub, Kouklík Josef ml., Januška Jiří ml.
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Babovák Jan, Frýzek Lukáš, Machytka Patrik, Šustr Dominik, Gabčo Josef ml., Říha Daniel, Nedostup Alexandr Nejlepší hráči: Hass P. Matoušek L. (oba Benešov), Gabčo J. ml. (Mělník B)

O1A0605 Reas Česká Lípa - Wizards DDM Praha 10 5 : 5 (3 : 2)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 30 Místo konání: SH Nový Bor Datum konání: 26.11.2022 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Nevrlý Ladislav Časoměřič: Ježková Vanesa Zdravotník: Řezáč Jaroslav AF: D 5/5 – H 5/2 Fair-play: D 36 – H 37
Branky (asistence): 8. Konečný Petr, 19. Kliment Dan (Kýček Daniel), 20. Foubík Filip, 39. Halbich David (Jantač Petr), 40. Halbich David - 2. Vácha Zdeněk (Hodžič Dino), 7. Haluška Stanislav (Novák Tomáš), 21. Hodžič Dino, 23. Vácha Zdeněk (Tomek Jiří), 39. Chalupa Lukáš (Vácha Zdeněk)
ŽK: Kýček Daniel, France Lukáš - Haluška Stanislav
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Kýček Daniel, France Lukáš, Konečný Petr, Halbich David, Kučera Petr, Hrdlička Ondřej, Foubík Filip, Jantač Petr
Wizards DDM Praha 10: Havelka Lukáš, Tomek Jiří, Haluška Stanislav, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Vácha Zdeněk, Báňa Tomáš, Novák Tomáš, Imlauf Tomáš Nejlepší hráči: Halbich D. (Č. Lípa), Hodžič D. (Praha), Neuman René (Č. Lípa)