Statistiky: v devátém kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro hostitele v poměru 3 0 1 Jediný, kdo si veze body domů je Slaný, které po změně stran přehrálo Kolín. Žádný dvouciferný výsledek se neurodil, nejvíce branek v tomto kole, a to celkem 13, viděli diváci v duelu chomutovského Atletica s ústeckým Combixem. K utkáním nastoupilo celkem 69 hráčů, nejvíce, 12, jich nominoval turnovský Dalmach. Celkem bylo vstřeleno 43 branek, (průměr na zápas 10,75), domácí jich vstřelili 24 (průměr na zápas 6,00), hosté se trefili 19x (průměr na zápas 4,75). Toto kolo sledovalo 179 diváků, nejvíce jich našlo cestu do chomutovské haly, a to 79, na duel Atletica s Combixem. Uděleno bylo celkem 12 žlutých karet, nový rekord. Hrálo se ale slušně, bez vyloučení, ale prohřešek se našel, z lavičky byl vykázán vedoucí Combixu za urážky rozhodčích. Nejvíce akumulovaných faulů posbíral ústecký Combix, 12, také nový rekord, nejslušnějším celkem v této činnosti byla Slatina, jen s 5 fauly.

Souboj domácího turnovského Dalmachu s pražskými Kobylisy rozhodl turnovský snajpr Randák, pozorné obrany toho soupeři moc nedovolily. Poměrně kvalitní a vyrovnané utkání, jehož konečný výsledek neodpovídá průběhu utkání. Obě mužstva v utkání především zodpovědně bránila v bloku, a tak si oba celky nebyly schopny vypracovat více šancí, utkání tak rozhodla střelecká potence domácího Randáka. Hned v úvodu sice udeřili hosté z brejkové situace Faltýnkem a byli i lepším týmem, ale osud utkání vzala na sebe domácí dvojice Randák, Pařízek, první střílel, druhý připravil do přestávky dva góly, kterými otočili zápas na hostitelskou stranu. I v úvodu druhé části hry zmíněná dvojice dominovala, zopakovala to do třetice. Další branky si oba celky ponechaly do závěrečné osmiminutovky, další pojistka domácích přišla od Pařízka, hosté kontrovali jen trefou Slaniny. Domácí taktéž důsledně a zodpovědně bránili, takže hosté, kterým chyběla hráčská individualita, tahali výsledkově za kratší konec provazu. Zanechali ovšem výborný dojem a vítězství domácího celku se tak nerodilo snadno. Utkání bylo opticky poměrně vyrovnané. V závěru domácí ještě přidali dvě pojistky Kalouskem a gólový účet završil svoji čtvrtou trefou Randák. Turnov čtvrtou domácí výhrou drží pozici lídra soutěže s dvoubodovým náskokem, nemá však žádné pravidelného sběratele bodů v aktivitě ani střelce. Praha má venku pasivní bilanci 2 0 3 a nyní si pohoršila na 5 místo tabulky, jediný, kdo boduje ve všech svých odehraných utkáních je Faltýnek a Slanina.

Slatina přehrála na své palubovce rezervu chomutovského Baníku, domácí prokázali lepší jistotu a spolehlivost v zakončování akcí, hosté se střelecky probudili až po přestávce, ale vůbec nezvládli závěrečnou desetiminutovku. Úvod patřil domácím hráčům. Kteří měli mírnou převahu, z níž vytěžili dvoubrankové vedení. První se trefil Tenkl M., krátce na to přidal branku Hanuščík. Hosté poté zabojovali, vytvořili si několik brankových příležitostí, ty však neproměnili. Domácím vyšel i úvod druhé části, když po sporné situaci vstřelil svoji druhou branku Tenkl M. Nulu na kontě hostů museli nakonec smazat domácí vlastencem, zanedlouho se trefil i brankář Šlégr a utkání se tak ještě zdramatizovalo. Ovšem pouze na pár minut, protože poté střeleckou smůlu protrhli opět domácí a pěti góly v řadě dali utkání definitivu. Postupně se prosadili Majer, Ludvík, Beneš, podruhé Hanuščík s Majerem. V závěrečné minutě hosté utkání trochu kosmeticky zkorigovali dvěma góly Zrebňáka. Slatina po třech utkáních opět vyhrála a posunula se na třetí místo tabulky, má dva hráče, kteří pravidelně bodovali ve všech svých odehraných utkáních, Paluku a Punčocháře. Baník Chomutov B se nedočkal výhry ani v devátém kole a uzavírá tabulku s šestibodovou ztrátou, nemá žádného stabilního střelce.

Chomutovské Atletico si poradilo v domácím prostředí s ústeckým Combixem po změně stran, snaha hostů při power-play byla negativní, inkasovali navíc další tři branky. Kvalitní a vyrovnaný první poločas začali lépe domácí, kteří po 8 minutách vedli o dvě branky, jednou byl vlastenec a pojistku přidal Hajný. Soupeři se po pár minutách povedlo totéž, na kontaktní branku kapitána Urbánzského navázal vyrovnáním Lácha. V dalších minutách prvního dějství předváděli své kvality oba gólmani a další změny nepřipustili. Také úvod druhé části hry vyšel lépe hostitelskému celku opětovné vedení zařídil Kopečný, a hned přidal další branku Glas. Tento náskok se ukázal nakonec jako rozhodující. Soupeř dokázal jen kontrovat Al-Eraidim. Větší klid do domácích řad přinesla druhá branka Kopečného. Hosté zkusili v závěrečné desetiminutovce power-play, ale ta jim vůbec nevycházela, naopak třikrát při ní inkasovali, Kopečný si zkompletoval hattrick, trefili se i Král s Bachorem. Hosté až v samotném závěru trochu kosmeticky upravili stav góly Vondráčka a Láchy. Stínem utkání bylo vykázání vedoucího ústeckého mužstva Kubaška Jana za vulgární urážky rozhodčích. Atletico má doma kladnou bilanci 3 0 2 a drží si nadále dvoubodový odstup od turnovského lídra, nemá žádného pravidelného sběratele bodů v aktivitě. Ústí přetrhlo sérii pěti utkání bez porážky a je nyní šesté, ve svých odehraných utkáních pravidelně boduje jen Lácha.

Slánský Hrasl si veze zaslouženou výhru od kolínského SKP, domácí vzdorovali jen do přestávky, zradila je i koncovka, když neskórovali ani ze dvou 10mPK. Hosté byli kombinačně přesnější a v závěrečné desetiminutovce připravili domácím další branky, které definitivně rozhodly. Utkání dobré úrovně, v první půli ještě hostitel držel s hostujícím týmem krok. Jako první udeřili hosté ve 3 minutě Eichlerem, domácí však rychle srovnali Kovaříkem a po 10 minutách hry šli i do vedení Seifertem. Poté však zahodili dva 10mPK a přišel trest v podobě vyrovnání od Kuby v samotném závěru prvního poločasu. Po změně stran se hosté rychle ujali opět vedení Landvojtovičem J. ml., začala se u nich projevovat větší vyrovnanost a přesnější kombinace, z čehož pramenily další góly v kolínské síti. První pojistku přidal svým druhým gólem Landvojtovič J. ml., podruhé se prosadil také Kuba i Procházka. Landvojtovič J. ml. stihl i hattrick, druhou trefu také Procházka. Domácí se střelecky trápili, od 10 minuty udržel hostující brankář Hrdlička čisté konto. Od stavu 2:5 již domácí zcela rezignovali. Slaný si připsal druhou venkovní výhru a posunul se na 4 místo tabulky, jediným, kdo pravidelně ve svých utkáních boduje je Kozák. Kolín čeká na výhru již pět kol a zůstává sedmý, jediným pravidelným sběratelem bodů v aktivitě ve svých odehraných utkáních je Kovařík.

Střelcem kola se stal se 4 góly Randák M. z Turnova. Nejlepším asistentem, připravil tři branky, byl Pařízek M. také z Turnova.

Historické statistiky: Svůj 200 bod v aktivitě, nyní 200 (96+104) si v 8 sezóně vystřelil Landvojtovič J. ml. ze Slaného

čekatelé: Landvojtovič J. ml. (Hrasl Slaný) - 4 branky do stovky, 8 sezóna, Procházka D. (Hrasl Slaný) – 2 branky do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 7 bodů v aktivitě, 93 (52+41), 8 sezóna, Seifert L. (SKP Kolín) – 1 bod v aktivitě do stovky 99 (52+47), 6 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Kovařík J. (SKP Kolín) – 5 bodů v aktivitě do stovky 95 (64+31), 5 sezóna

Sestava 9. kola:

Šlégr V. (B. Chomutov) – Randák M. (Turnov) 2x, Kopečný P. (A. Chomutov), Landvojtovič J. ml. (Slaný, Pařízek M. (Turnov)

O1A0901 TJ FC Dalmach Turnov - FK Kobylisy Praha 6 : 2 (2 : 1)

Rozhodčí: Nešněra Filip (8,4), Čurda Michal (8,3) Delegát: Houška Zbyněk Diváků: 60 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 13. 1. 2019 Výkop: 19:00 AF: D 5/3 – H 2/6
Branky (asistence): 5. Randák Matěj (Pařízek Michal), 9. Randák Matěj (Pařízek Michal), 25. Randák Matěj (Pařízek Michal), 32. Pařízek Michal (Kalousek Zdeněk), 37. Kalousek Zdeněk (Randák Matěj), 39. Randák Matěj - 2. Faltýnek Tomáš (Slanina Richard), 34. Slanina Richard (Vácha Zdeněk)
ŽK: Tvrdý Vojtěch - Faltýnek Tomáš, Slanina Richard
TJ FC Dalmach Turnov: Semenský Martin, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Špína Marcel, Randák Matěj, Kalousek Zdeněk, Tvrdý Vojtěch, Fedorko Jan, Mencl Jaroslav, Prokopec Petr
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Doležal Jan, Lovecký Tomáš, Faltýnek Tomáš, Slanina Richard, Novák Tomáš Nejlepší hráči: Randák M. (Turnov), Faltýnek T. (Praha), Tvrdý M. (Turnov)

O1A0902 FC Atletico Chomutov - Gold Combix Ústí n/L 8 : 5 (2 : 2)

Rozhodčí: Plzák Daniel (8,4), Hanzlík Jiří (8,4) Delegát: Košťál Milan Diváků: 79 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 13. 1. 2019 Výkop: 18:15 AF: D 6/3 – H 5/7
Branky (asistence): 7. vlastní, 8. Hajný Vladimír, 25. Kopečný Patrik (Král Jan), 26. Glas David (Moravec Miloslav), 28. Kopečný Patrik (Král Jan), 32. Kopečný Patrik (Bachor Filip), 34. Král Jan (Bachor Filip), 38. Bachor Filip - 8. Urbánszký Alexandr, 10. Lácha Patrik, 26. Al-Eraidi Samir (Kupka Radek), 39. Vondráček Michal (Lácha Patrik), 40. Lácha Patrik (Al-Eraidi Samir)
ŽK: Hajný Vladimír - Al-Eraidi Samir
FC Atletico Chomutov: Novotný Petr, Moravec Miloslav, Bachor Filip, Kopečný Patrik, Král Jan, Hajný Vladimír, Glas David, Valta Jakub, Vondráček Denis, Prokopec Lukáš
Gold Combix Ústí n/L: Sláma Vít, Urbánszký Alexandr, Kupka Radek, Al-Eraidi Samir, Vondráček Michal, Schmied Lukáš, Kubala David, Lácha Patrik, Barnat Petr Nejlepší hráči: Kopečný P., Král J. (A. Chomutov), Lácha P. (Praha)

O1A0903 FC Slatina 2006 - FC Baník Chomutov B 8 : 4 (2 : 0)

Rozhodčí: Čikara Petr (8), Svoboda Richard (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 13. 1. 2019 Výkop: 20:30 AF: D 3/2 – H 3/3
Branky (asistence): 9. Tenkl Martin (Klempt Kamil), 12. Hanuščík Jakub, 25. Tenkl Martin (Ludvík Jan), 28. Ludvík Jan, 30. Majer Jiří (Hanuščík Jakub), 33. Beneš Jan (Hanuščík Jakub), 36. Hanuščík Jakub (Tenkl Tomáš), 39. Majer Jiří - 26. vlastní, 29. Šlégr Václav, 38. Zrebňák David (Koutník David), 39. Zrebňák David (Koutník David)
ŽK: Tenkl Tomáš - Šlégr Václav, Koutník David, Süssmilch Jakub
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Tenkl Martin, Ludvík Jan, Tenkl Tomáš, Hanuščík Jakub, Kapitán Jakub, Klempt Kamil, Beneš Jan, Majer Jiří
FC Baník Chomutov B: Šlégr Václav, Koutník David, Šinkovic Michal, Süssmilch Jakub, Treml Lukáš, Zrebňák David, Gedeon Filip Nejlepší hráči: Gedeon F. (B. Chomutov), Majer J. (Slatina), Šlégr V. (B. Chomutov)

O1A0904 SKP Kolín - HRASL Slaný 2 : 8 (2 : 2)

Rozhodčí: Pivoňka Petr (8,4), Lafek David (8,5) Delegát: Hora Jan Diváků: 20 Místo konání: SH Kolín Datum konání: 12. 1. 2019 Výkop: 19:15 AF: D 1/6 – H 7/4
Branky (asistence): 5. Kovařík Jakub (Slezák Lukáš), 10. Seifert Lukáš - 3. Eichler Tomáš (Kuba Ondřej), 20. Kuba Ondřej (Landvojtovič Jan ml.), 22. Landvojtovič Jan ml. (Hrdlička Jiří), 28. Landvojtovič Jan ml. (Eichler Tomáš), 29. Kuba Ondřej, 30. Procházka David (Landvojtovič Jan ml.), 33. Landvojtovič Jan ml. (Procházka David), 34. Procházka David (Eichler Tomáš)
ŽK: Černý Jiří, Hejduk Zdeněk - Klusáček Petr
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Navrátil Jakub, Kopecký Miroslav, Funda Ladislav, Seifert Lukáš, Kovařík Jakub, Hejduk Zdeněk
HRASL Slaný: Hrdlička Jiří, Landvojtovič Jan ml., Kuba Ondřej, Procházka David, Klusáček Petr, Landvojtovič Vít, Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Landvojtovič J. ml., Kuba O. (oba Slaný), Seifert L. (Kolín)