27. 3. 2020

Akademické futsalové mistrovství světa bylo zrušeno

FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu) ve čtvrtek rozeslala prohlášení, ve kterém informuje jednotlivé svazy o zrušení akademického mistrovství světa, včetně toho futsalového.

„Jak víte, FISU pečlivě sleduje současnou situaci a dosud se snažila odpovídajícím způsobem reagovat. Během tohoto náročného období, kterému dnes čelí většina zemí, je naší povinností činit taková rozhodnutí, aby byla zajištěna bezpečnost všech lidí účastnících se akcí FISU,“ stojí v prohlášení.

„Po různých a konstruktivních diskusích, které se uskutečnily mezi FISU a organizačními výbory mistrovství světa v roce 2020, byla situace projednána výkonným výborem FISU, který potvrdil zrušení třinácti mistrovství světa,“ uvedli organizátoři v tiskovém prohlášení.

Futsalové akademické MS se mělo konat v polské Poznani od 19. do 26. července.

Zrušení akademického MS nás samozřejmě velmi mrzí," komentoval zprávu předseda Komise futsalu České asociace univerzitního sportu Jan Kresta a dále řekl: „Futsalová reprezentace ČR na vrcholných akcích je svátkem pro celé futsalové hnutí včetně akademiků. Chtěli jsme navázat na bronzové medaile z roku 2016, kdy se tým mužů pod vedení trenéra Friče vyšvihl až na třetí místo ve světě. Letos byla plánována i účast družstva žen, tak je zklamání dvojnásobné. Rád bych poděkoval všem, kteří se dosud na přípravě MS podíleli - nejen trenérům Odehnalovi, Brůnovi, Kopeckému, ale i celé Komisi futsalu ČAUS - pánům Kovaříkovi, Korbelářovi, Manďákovi, Chodníčkovi. V neposlední řadě vedení ČAUS paní Tvrdé a panu Vladykovi, a vedení Svazu futsalu ČR, zejména panu Mestekovi. Zrušení akce v této době pandemie koronaviru je však rozumné a pochopitelné. Společnost má teď prioritu v jiných hodnotách něž je sport. Věřme, že se situace brzy dostane do normálního stavu."