17. 3. 2023

Ani ve druhém utkání nenašly Češky recept na Švédky

České futsalistky prohrály i druhé přípravné utkání v tomto roce. V páteční odvetě na kadaňské palubovce podlehly Švédkám 1:7.

Češkám nevyšel úvod utkání, když inkasovaly hned ve druhé minutě. Nepovedený začátek podtrhnul závěr první desetiminutovky, kdy Rolinová a Kiryová zvýšily na 3:0. Zbytek první půle se Češky konečně osmělily ke zteči. V 15. minutě snížila na 1:3 po standardní situaci Krejčová. Do přestávky ještě mohl český výběr vyrovnat, ale neproměnil dvě desítky. 

Ve druhé půli si Švédsko hlídalo náskok a po hezkých akcích dokonce navyšovalo své vedení. Jensenová nejprve využila chybu v rozehrávce a přesnou ranou zvýšila na 4:1. Devět minut před koncem zahrály Švédky skvěle přečíslení tři na dvě a Kiryová patou zvýšila na 5:1. Tři minuty před koncem Seveřanky vyučovaly po signálu z autu a Eliaová vstřelila šestý gól. V poslední minutě uzavřela skóre svým druhým gólem v zápase Eliaová - 1:7.

Ohlasy po utkání

Michal Odehnal (trenér týmu): "Druhý zápas vypadá výsledkově stejně jako první, ale kdo to viděl, musí vidět rozdíl mezi prvním a druhým utkáním. Udělali jsme si dlouhou poradu a video rozbor. Čtvrteční zápas byl kvalitním studijním materiálem. Holky jsou zkrátka na počátku. Bylo na nich vidět, že jsou učenlivé a chtějí hrát. V utkání už bylo několik situací řešeno lépe. Terezu Krejčovou jsme zkusili vysunout dopředu, což bylo překvapení, ale prodala svou výšku. Nejenže dal gól, ale vybojovala i několik míčů. Nezklamala."

Tereza Krejčová (autorka gólu): "Do druhého zápasu jsme vstoupily rozhodně lépe než do toho prvního, dodržovaly jsme to, co nám trenér řekl. První poločas byl od nás lepší, škoda, že jsme si nechaly Švédky odskočit na dvě branky. Měla jsem jiné úkoly než ve čtvrtek, hrála jsem výš, trochu mě to překvapilo, ale doufám, že jsem se s tím poprala dobře. Za první branku jsem hrozně ráda, je to hezký pocit, když to tam takhle spadne, navíc to byl můj první gól hlavou. Na Švédkách bylo vidět, že jsou lépe sehrané, my jsme tu měly spoustu nových hráček, věřím, že jednou budeme taky takhle sehrané jako ony. Byly jsme hodně v obraně, bylo to kvůli tomu i fyzicky hodně náročné. Oba zápasy nám ukázaly, na čem všem musíme pracovat.“

Gabriela Špičková (hráčka reprezentace): "Od našich posledních dvou vzájemných zápasů se Švédky posunuly nejméně o dva levely výš. Byly to pro nás fyzicky náročné zápasy, soupeřky měly secvičené signály. Po prvním zápase jsme si odpoledne ukázali rozbor, kde bylo vidět, jak mají všechno secvičené, bylo to ale těžké zastavovat, mají to všechno v obrovské rychlosti. Přesto si myslím, že jsme se s nimi lépe chytaly, máme z toho lepší pocit, přestože je výsledek nakonec podobný. Je třeba ale vidět, že sestavujeme nový tým, přesto věřím, že se budeme zlepšovat."

Ženy: Česko - Švédsko 1:7 (1:3)

Branky: 15. Krejčová – 2. Gravová, 8. Rolinová, 9. Kiryová, 24. Jensenová, 31. Kiryová, 37. Eliaová, 40. Eliaová. Rozhodčí: Nešněra - Vévodová. ŽK: Lundströmová (SWE). Diváci: 600. 
Česko: Bubelová (Marešová) – Pavková, Krejčová, Švábová, Špičková, Kubicová (C), Hájková, Fedorková, Marková, Uličná, Vargová, Cardová, Bočková. Trenér Michal Odehnal.
Švédsko: Olssonová (Lundqvistová, Anderssonová) – Zeijlonová, Lundstromová (C), Rolinová, Stegiusová, Lindqvistová, Kiryová, Eliaová, Gravová, Glansová, Jensenová, Petterssonová. Trenér Nicklas Asp.