22. 10. 2020

Baráž s Chorvatskem. Termín je venku, zápas odvysílá ČT Sport

Už od jara se táhne dohrání barážového dvojutkání o postup na Mistrovství světa 2021 ve futsalu. Na zápasy České republiky s Chorvatskem by mělo dojít v první polovině listopadu.

První zápas dvojutkání se bude hrát v sobotu 7. listopadu od 19 hodin v Zadaru. Odveta je na programu v úterý 10. listopadu od 18.10 hodin v Brně.

Zápas odvysílá živě ČT Sport. Pokud se souboj bude moct uskutečnit, určitě bude bez diváků.

„Je nám líto, že se bude hrát baráž bez fanoušků. V tuto chvíli budeme rádi, když dostaneme od Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví ČR výjimku a zápas vůbec odehrajeme. Oba duely navíc musí splnit náročná bezpečnostní opatření UEFA,“ řekl předseda Svazu futsalu ČR Otakar Mestek. I proto trenér Tomáš Neumann vybral padesát možných hráčů pro odehrání obou zápasů. Včetně náhradního realizačního týmu.

Fanoušci, kteří si zakoupili vstupenky v jarním předprodeji, o své peníze nepřijdou. „Náš ticketing vrátí peníze všem, kdo si lístky již zakoupili. Hrát před prázdným hledištěm bude hrozné. Obzvlášť, když máme v živé paměti skvělou atmosféru v hale Vodova během kvalifikační skupiny. Jsem alespoň rád, že se nám podařilo dohodnout s Českou televizí na odvysílání zápasu v lukrativním čase,“ dodal Mestek.