Chrudim vyrukovala na Barcelonu s precizní obranou, což je taktika, která sama o sobě na soupeře tohoto formátu nestačí. Je třeba k tomu mít skvělého brankáře a to ve čtvrtek večer český tým měl. Litviněnko předvedl sérii parádních zákroků proti španělským hvězdám. Ovšem i český tým měl na to se gólově prosadit, ale šance Slováčka a Felipeho v síti neskončily.

Nečekaná šance změnit skóre se Chrudimi nabídla v 15. minutě. Roger totiž viděl červenou kartu poté, co zezadu fauloval unikajícího Felipeho. Dvouminutovou přesilovku ovšem Chrudim nevyužila a pak opět přišly Litviněnkovy chvíle, kdy několikrát svůj tým podržel.

V úvodu druhé půle spálil obrovskou šanci otevřít skóre Doša, jenže netrefil branku ve chvíli, kdy Paco Sedano již neměl šanci zasáhnout. Ve 27. minutě si Koudelka „pobrazilsku“ obhazoval dva protihráče a i taková hvězda, jako Ferrao, si musela pomoci faulem…

Barcelona ale chtěla z utkání tři body, které jí definitivně zajistily postup a v poslední desetiminutovce se jí to podařilo. Ve 31. minutě otevřel skóre Ferrao a za dvě minuty přidal pojistku Joselito. Český tým se sympaticky nechtěl s tímto vývojem utkání smířit, pustil se do power-play, ale skóre se již nezměnilo.

Chrudim sehraje závěrečný zápas ve skupině v sobotu od 18:00 hodin proti maďarskému Györu. Do elitní fáze turnaje se kvalifikují tři nejlepší celky ze čtyř.

Ohlasy trenérů:

Andres Plaza Alvarez (trenér Barcelony): „Očekávali jsme, že to bude těžký zápas, protože Chrudim je tým, který má již plno zkušeností. ERA-PACK proti nám odehrál skvělé utkání, my jsme sice měli spoustu šancí, ale gól se nám dlouho vstřelit nedařilo. Hráli jsme proti skvěle organizovanému soupeři se silnou obranou. Ve druhé půli jsme měli i trochu štěstí, ale důležité je, že máme tři body.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Utkali jsme se s týmem, který patří k nejlepším na světě. Je nesmírně nebezpečný v útoku a zároveň skvělý v defenzívě. Moji hráči věděli, že to bude těžké a že se s míčem příliš nepotkáme. Soupeř měl spoustu šancí na skórování, naštěstí pro nás se jim tolik nedařilo. Do obrany jsme pracovali skvěle, měli jsme asi dvě velké šance na vstřelení branky a Barcelona dvakrát nebo třikrát více. Chci poděkovat hráčům za výkon, plnili strategii celý zápas. Zároveň gratuluji soupeři, pro náš tým to byla velmi cenná zkušenost, v naší lize totiž nemáme příležitost zahrát si zápasy podobné těmto. Jsem velmi rád, že jsme se mohli do budoucna něčemu přiučit.

FK ERA-PACK Chrudim - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Branky: 31. Ferrao (Joselito), 33. Joselito.