5. 4. 2018

Bitva o druholigový Superpohár už v pátek večer!

Dva nejlepší týmy druhé futsalové ligy jdou proti sobě. V pátek od 20 hodin se v ostravské hale VŠB hraje třetí ročník finále Superpoháru II. lig. Vítěz východu vyzve vítěze západu. Po dvou triumfech Gamaspolu Jeseník se dočkáme nového šampiona.

Domácí celek VŠB Ostrava má výhodu vlastní haly, ale má již několik týdnů po skončení soutěže. A kompletní také nebude. „Neřeším, že nebudeme kompletní, protože i během sezony jsme snad na žádný zápas nebyli kompletní,“ usmíval se manažer týmu Martin Kapsa a pokračoval: „Na druhou stranu máme široký kádr, což byla naše přednost během celého roku, takže to nějak určitě poskládáme.“

Do Ostravy přijede novopečený mistr ze západu FT Zlej Sen Liberec. „Zápas si jedem užít, ale rozhodně ho chceme vyhrát. Soupeř bude mít určitě velkou kvalitu, tudíž půjde o vyrovnané utkání. Stejně jako loni,“ myslí si kapitán libereckého celku Pavel Bína.

Ostrava chce na domácí půdě Superpohár vyhrát: „Když o něco hrajete, tak vždycky chcete vyhrát. Liberec tady taky nepřijede na výlet. Teď už jde spíš o to, že kdybychom nevyhráli, tak nás to tolik mrzet nebude, jako kdybychom nevyhráli soutěž.“ Martin Kapsa si také uvědomuje, že jeho týmu skončila soutěž již před měsícem. „Začneme se připravovat až na konci dubna na akademické hry. Přes léto toho máme hodně, takže teď mají všichni pauzu od futsalu. Pro nás navíc ty poslední zápasy byly hodně psychicky náročné, když jsme museli všechno vyhrát, takže pauzu všichni u nás uvítali. Teď se sejdeme akorát na Superpohár. Navíc kluci stejně hrají fotbaly, takže se nebojím, že bychom nebyli připraveni, i když futsalově to asi nebude úplně ideální,“ řekl šéf vysokoškolského klubu.

Liberečtí se na konfrontaci se soupeřem z druhé ligy východ těší. Jde o jejich premiéru. „Chceme pomstít i kolegy z Mělníku, kteří loni, tuším, o branku prohráli. Bylo by fajn, aby letos putoval pohár na západ,“ usmíval se Bína. Jeho klub vypravil na utkání celý autobus. „Naplnili jsme ho ze tří čtvrtin. Společně s hráči se dá mluvit o čtyřiceti lidech,“ upozornil kapitán Severočechů a dodal: „Až na pár výjimek budeme všichni. Hráči si událost nechtěli nechat ujít. Těšíme se na finále.“