Úvod zápasu vyšel pražské Spartě. O první branku se postarala reprezentační dvojice Vokoun - Křivánek. Prvně jmenovaný nahrával a druhý obstřelil Karpiaka. Lukáš Křivánek tak vstřelil svůj osmý gól v derby pražských "S" a dotáhl se tak na vedoucí trojici Angellot, Drahovský a Holeček.

Slávistům se po několika šancích podařilo vyrovnat až těsně před přestávkou. Přízemní ranou prostřelil sešívaný kapitán Homola brankáře Gerčáka - 1:1. Po přestávce tlačili na pilu domácí, ale svou roli sehrály i brankové konstrukce: Čtyři minuty před koncem základní hrací doby nastřelil sparťan Vokoun tyč. Na druhé straně měl rozhodnutí na noze domácí Záruba, ale dvacet vteřin před koncem druhé půle orazítkoval břevno.

Zápas podruhé v sérii zamířil do prodloužení. V první části Slavia prolomila svou střeleckou smůlu, ale předcházelo tomu ještě nastřelené břevno Joštem. Ve 45. minutě pak Daniel narazil Leovskému, který otočil skóre zápasu - 2:1. Ve druhém prodloužení musela Sparta sáhnout k power play, ale na vyrovnání nedosáhla. Od větší zkázy jim znovu pomohla branková konstrukce po střele Záruby do odkryté brány. Série se tak odehraje na všech pět zápasů.