29. 3. 2019

Brůna: Zvládli jsme důležité utkání a popereme se o postup

Česká futsalová reprezentace má dneska v Rusku volný den. V sobotu se utká o přímý postup na EURO 2019 proti domácímu Rusku (17:30), které porazilo ve čtvrtek Řeky 4:0.

S Běloruskem se hrálo o šanci poprat se o postup. Povedlo se. Druzí Češi mají 4 body, Rusové ale 6. Porazit se musí tak či tak. „Věděli jsme, že odehrajeme vyrovnané utkání, což se potvrdilo. Bohužel, museli jsme třikrát dotahovat skóre. Když jsme začali být lepší, srazila nás soupeřova branka. Utkání jsme však zvládli v hlavách. Těší mě, že jsme se nepoložili psychicky. Kluci pracovali velmi dobře,“ chválil trenér Martin Brůna.

K výhře chybělo jen lepší zakončení. „Nemáme typického střelce,“ povzdechl si Brůna a pokračoval: „Týmovým výkonem jsme dokázali vyrovnat a můžeme si to s Rusy v sobotu rozdat o postup. Rusové zde mají vynikající tým, ale my jdeme za svým snem. Kluky připravíme na rozhodující utkání i s Balogem, který se vrací do sestavy po jednozápasovém trestu.“

V sobotu se bude jednat o největší zápas v kariéře našich mladíků a věříme, že si ho nejen užijí, ale poperou se na hřišti o postup.