6. 10. 2022

Bude kladenský kouč Veselý i potřetí smutný?

O víkendu pokračuje třetím kolem 2. Futsal liga západ. Hned v pátek dojde na interesantní konfrontaci mezi Kladnem a Bohemians, která podle všeho bude mít říz. Potenciální nulou by se prohrávající ještě zdaleka nepřihlásil do boje o záchranu. Nicméně ke spokojenosti by měl daleko. O den později se pak vůbec poprvé doma představí Mladá Boleslav. Kolo zakončí utkání Černého Dubu s dalším nováčkem.

Jerigo 1994 Plzeň – FTZS Liberec B pá, 20:00

Hlavní adept na remízového krále se utká s jakýmkoli libereckým týmem po 2,5 letech. Naposledy deklasoval tehdy jistě sestupující Pampuch v jeho jabloneckém azylu 11:3. V sestavě Severočechů figuroval Dominik Hořák a vstřelil na nějakou dobu poslední gól Pampuchu ve druhé nejvyšší soutěži. Hosté mají čtyři body a dá se čekat, že do dějiště duelu kvalifikace MS proti Arménii přicestují s hráči áčka. Co se týče Jeriga, tak v jeho dosavadních dvou zápasech vsítil pokaždé někdo hattrick. Proti Teplicím se to povedlo Tomáši Kristlovi, v Turnově Petru Bodnarukovi.

FK Kladno – Bohemians 1905 pá, 20:00

Oba týmy mají dvě věci společné – ambice a nulu na bodovém kontě. Upřímně se na tento zápas moc těším, protože bod by byl podle všeho jak pro Kladno, tak pro Bohemians málo. Přesně z toho důvodu se domnívám, že se bude jednat o emotivní duel. Trenér Veselý prozradil v rozhovoru pro Kladenský deník, že nedotáhl avizované posily, ale hlavně, že seznam absencí by neměl být tak vydatný jako proti Chotěboři. Z hlediska oněch posil narážel zřejmě na Tomáše Abrhama, jenž nadále působí v České Lípě. Pro zranění Bartůňka je celkem reálná varianta, že v hostující bráně se objeví exkladenský Kučera. Naopak jistotou je, že disciplinárně potrestaný Tomáš Prejsa zůstane mezi diváky. Do kolonky absencí nově spadá zraněný Kryštof Lízálek. Podle facebooku Bohemians bude chybět pět týdnů.

Baník Chomutov – MGC Teplice so, 19:00

Stoprocentní Baník je (asi) favoritem v „reprezentační“ hale. Jak už bylo zmíněno, tak ve své desáté druholigové sezoně nevypadá na papíře vůbec špatně a jeho relativně nedávno vytyčený cíl v podobě postupu do nejvyšší soutěže není zas tak nereálný. Zdá se, že časy, kdy Chomutov měl spíše blíž do divize než do 1. FUTSAL ligy jsou pryč. Ostatně loni až do předposledního kola bojoval o medaili.

Zatímco pro domácí to bude třetí zápas v letošní sezoně, tak Morgan měl o minulém víkendu volno. Hosté zaútočí na to, aby na severu Čech neprohráli. V uplynulé sezoně doma remizovali 5:5, ačkoliv byli vyloučeni Benda a kapitán Ruda. Pro Bendu to byla derniéra v loňském druholigovém ročníku, protože vyfasoval trest na sedm zápasů a dost tím ovlivnil boj o záchranu. Fotbalista Ústí nad Labem má výbornou levou nohu a Morgan si s ním často pomáhal při powerplay. To samé platilo i v případě Jeronima v prvním kole na Jerigu, a to zejména v úvodním poločase, kdy hosté jasně diktovali tempo hry i prostřednictvím oné hry s gólmanem jakožto pátým hráčem v poli.

Malibu Mladá Boleslav – BOCA Chotěboř so, 20:30

Oba týmy bojovaly loni o pátou pozici. V předposledním kole vyhrála Chotěboř v Mladé Boleslavi 2:0, když za stavu 0:0 začalo Malibu riskovat powerplay (bod by pro Růžovky za tehdejší situace nic neřešil). Východočeši opanovali i podzimní duel na vlastní palubovce. Přitom svěřenci jmenovce trenéra fotbalové Plzně vedli po poločase 2:1. Nicméně ve druhém dějství pětkrát inkasovali, podruhé v sezoně byl vyloučený Marek Maňas a domácí využili přesilovku za jednadvacet sekund. Mimochodem druhou stovku druholigových startů v dresu Mladé Boleslavi bude odstartovat dlouholetý kapitán domácího mužstva Jiří Volf.

Absolut Černý Dub – Betis Kadaň ne, 18:00

Absolut zažije další zápas s nováčkem. Zatímco loni hrál domácí zápasy v pátek, tak tentokráte v poslední den týdne. Kadaň by ráda poprvé bodovala poté, co padla s Chomutovem 1:8. Nováčci bývají zejména v úvodu druhé ligy vždy dost nečitelní a nebezpeční. Nemusíme chodit daleko – mužstvo Radima Staňka toho bylo zdárným příkladem.

Vít Muzikář