24. 6. 2018

Češi neproměnili obrovské množství šancí a prohráli

Česká futsalová reprezentace prohrála i druhé přípravné utkání v Chorvatsku. V neděli večer znovu vedla, ale nakonec jihoevropskému soupeři podlehla 1:5.

Češi začali zápas výborně. Už ve 4. minutě otevřel skóre David Cupák a hubené vedení vydrželo Čechům až do přestávky. I když šancí bylo hodně. „První poločas jsme měli vyhrát pět-dva,“ řekl po utkání předseda Komise futsalu Otakar Mestek.

Po přestávce řádil domácí Marinovič, který umí zápas zvládnout sám, což přesně ukázal. Chorvaté hned na začátku druhé půle výsledek dvěma góly otočili a skóre nakonec navýšili na konečných 5:1. „Sobotní zápas byl remízový. Nedělní souboj jsme měli vyhrát,“ prohlásil zklamaný Mestek. Hráči podle něj dřeli, ale nejsou schopní dát gól i z nejvyloženějších šancí. „Jsme naivní v zakončení a nedáváme góly. Takový Marinovič nás vycvičil. Za oba zápasy byl u sedmi branek z celkových devíti,“ dodal předseda KF.

„Futsal se hraje na góly a my je nedáváme,“ hlesl trenér Tomáš Neumann, který souhlasil s předsedou: „I když jsme byli dvě třetiny zápasu lepší a první půli jsme měli vést o sedm gólů, tak jsme vedli o jeden. Ve druhé půli byl Marinovič u všech gólů. naši hráči nebyli schopni trefit ani prázdnou bránu.“

Koncovka trápí český tým již delší dobu. „Situace není ideální. Na druhou stranu je potřeba si vzít z utkání pozitiva. Někteří kluci hráli poprvé. Baran, Černý a Němec podali skvělý výkon. Kdyby se nehrálo na góly, tak bych kluky pochválil za velmi dobrou hru, ale na to se hraje,“ zlobil se Neumann.

V zakončení podle českého kouče selhali i zkušenější hráči. „Zápasy nevyšly třeba Seidlerovi. Měl spousty šancí, ale neproměnil. Asi je to zapříčiněné výpadkem. Hráči nebyli měsíc a půl v hale, což zřejmě v obou zápasech rozhodlo,“ uzavřel Tomáš Neumann.

Chorvatsko – Česká republika 5:1 (0:1)

Branka ČR: 4. Cupák.
Sestava ČR: Němec (Vahala) – P. Drozd, D. Drozd, Baran, Černý – Cupák, Seidler, Holý, Novotný (24. Vnuk) – Křemen, Šarközy. Trenér Tomáš Neumann.