24. 7. 2022

Češi nezachytili úvod. Vyrovnaný souboj o bronz nakonec prohráli

Akademické mistrovství světa skončilo pro české muže nakonec čtvrtým místem. V nedělním souboji o bronz podlehli domácím Portugalcům 3:5.

V zápase se Čechům nepovedl vstup do utkání. Už v 5. minutě vedli domácí 2:0 a v 10. minutě zvýšil Lopes dokonce na 3:0. Až za tohoto stavu se probudili střelecky také čeští futsalisté. Na 1:3 snížil Šipka, jenže do přestávky si dal vlastní gól Sznapka a Portugalci znovu vedli o tři góly. Druhou půli ale svěřenci trenérů Brůny a Kopeckého vyhráli 2:1. Nečas s Blahutou snížili na 3:4, ale na vyrovnání už národní tým nedosáhl. Naopak na konečných 5:3 pečetili Jihoevropané. 

Ohlas trenéra Martina Brůny: "Zklamání, tento pocit v nás nyní převládá. Utkání o bronz jsme nezvládli, důvodem byla naše nízká koncentrace v úvodu utkání, kde jsme si zápas vlastně prohráli. Pokud prohráváte s Portugalskem v šesté minutě 0:2 a následně v úvodu druhé půle 1:4, nemůžeme myslet na úspěch. Kluci byli připraveni, ale opět se ukázalo naše nízké české sebevědomí při střetnutích se světovou špičkou. Dnes se dalo vytěžit více. Za první poločas jsme s Markem na naše hráče hodně naštvaní, a to volím mírnější slova! Za druhý poločas, kde jsme předváděli hru, kterou jsme se chtěli prezentovat po celé utkání, musíme kluky pochválit. Pokud bychom udrželi toto tempo a byli odpovědní jako druhý poločas, mohli bychom se rvát o bronz. Na kdyby se nehraje, Portugalsko je bronzové a na nás zbyla nepopulární bramborová medaile. Škoda, že si při rozcvičení obnovil zranění Havrda, protože rozšířená marodka o tři hráče nám nedávala možnosti pro změnu stylu hry, i tak děkujeme našim hráčům za postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje a prezentaci České republiky na Mistrovství světa akademiků. Kluci mají na čem pracovat, musí si však uvědomit, že musí vyvinout veškeré úsilí, aby se mohli zlepšovat, ne jen čekat, že uznání přijde samo. Věřím, že na dalším mistrovství světa budeme silnější, většina hráčů bude mít tu možnost o nominaci zabojovat."

Česko - Portugalsko 3:5 (1:4)

Branky ČR: 10. Šipka, 22. Nečas, 25. Blahuta.
Česko: Žežulka, Javorski - Brázdil, Sznapka, Křemen, Blahuta, Balog, Nečas, Novák, Havrda, Šipka, Klíma. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.