21. 8. 2018

Češi porazili Nový Zéland a ve čtvrtfinále vyzvou Rusy

Český výběr porazil v úterním posledním zápase základní skupiny na MS akademiků 2018 v Kazachstánu Nový Zéland vysoko 10:0 a zajistil si účast ve vyřazovacích bojích.

Do posledního utkání ve skupině vstupovali Češi s vědomím, že v případě vysoké výhry a vítězství Běloruska nad Kazachstánem jim může tato konstelace zaručit i vítězství ve skupině.

„Na Nový Zéland jsme byli dobře připraveni a hráči, hlavně v prvním poločase, plnili všechny své taktické úkoly, které nám zaručily vedení čtyři-nula. Poločas mohl skončit daleko vyšším rozdílem, avšak brankář Zélandu pochytal dalších šest stoprocentních šancí,“ líčil trenér mužstva Martin Brůna a ke druhé půli navázal: „Druhý poločas již z naší strany nebyl tolik kvalitní, ale naopak se nám začalo dařit střelecky, kdy se skóre po krásných akcích vyšplhalo až na konečných deset-nula. Kluci zaslouží velkou pochvalu za přístup k utkání, ve kterém se David Černý a Pavel Drozd blýskli hattrickem.“

Bohužel pro české akademiky utkání Kazachstánu a Běloruska skončilo remízou 1:1, a tudíž bude jejich soupeřem ve čtvrtfinále Rusko, které na akademické mistrovství dovezlo několik profesionálů z ruské superligy. Výrazné výhry ve skupině pasují Rusy do role velkého favorita turnaje. „My se však připravíme co nejlépe. Věřím, že když kluci na hřišti nechají vše a přikloní se k nám i trochu štěstí, které jsme v základní skupině neměli, můžeme Rusko vyřadit,“ zdůraznil Brůna.

Zápas s Ruskem sehrají čeští akademici ve čtvrtek od 10 hodin středoevropského času.

Česká republika – Nový Zéland 10:0 (4:0)

Branky: P. Drozd 3, Černý 3, Šipka, Kubelka, Baran, D. Drozd.
Sestava ČR: Janečka (Vavrek) - Drozd P., Drozd D., Černý, Baran – Kubát, Mažári, Křemen, Kubelka – Sop, Jošt, Šipka, Krajča. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.