Češi vstoupili do zápasu aktivně, ale vyhořeli na proměňování šancí. Záruba po akci D. Drozda přestřelil odkrytou polskou bránu. Vzápětí D. Drozd nastřelil tyč a z dorážky netrefil prázdnou bránu. Štěstí se k českému týmu přiklonilo až ve 3. minutě. Sváteční střelec Janovský napřáhl z dálky a míč po ose tyč - tyč - brankář skončil v bráně - 0:1.

Druhý gól mohl o minutu později přidat Koudelka, ale vychytal ho Blaszczyk. Tím český tlak skončil a začala pohroma. Němec ještě parádně zakročil proti Luteckému, ale v 5. minutě už inkasoval: po chybě Záruby přihrál Holy na gól Elsnerovi - 1:1. Další tutovku Polska znovu lapil Němec. Konkrétně pokus Kubika. V 9. minutě se český brankář proletěl, když vyrazil volej Leszczaka.

V polovině první půle se už Poláci dočkali obratu. Po autu Kubika se odrazil míč nešťatsně od D. Drozda za Němcova záda - 2:1. Ve 12. minutě bylo ještě hůř. Na zadní tyči se po nástřelu zjevil Marek a zvýšil na 3:1.

Za nepříznivého stavu si vzal Neumann oddechový čas a poslal do hry Jošta s P. Drozdem. A hned se povedl signál po auta. P. Drozd nahrál D. Drozdovi, který vymetl šibenici - 3:2.

Hra se dál přelévala. Němec ustál šanci Leszczaka a vzápětí český gólman vyhodil míč na P. Drozda, jehož hlavička skončila těsně vedle brány. V 18. minutě se štěstí znovu přiklonilo na českou stranu. Střela Koudelky byla tečována a skončila v síti. Češi tak vyrovnali na 3:3 a smazali polskou výhodu. Ti už museli vyhrát, aby z turnaje nevypadli.

Kvalifikace futsalu ME 2022: Polsko - Česká republika (14.4.2021)

Po přestávce Polsko zahrozilo, když Kriezel orazítkoval vnější konstrukci Němcovy brány. Ve 25. minutě, ale rozehrál Holý standardku na Seidlera, který vstřelil svůj stý gól v reprezentaci - 4:3. O obraty skóre v tomto utkání nebyla nouze. Domácí totiž ve 26. minutě dvakrát skórovali a rázem vedli 5:4 oni. Obě branky vstřelil Leszczak.

Češi se tlačili za vyrovnáním. Janovský šel sám na bránu, ale Nawrat ho vychytal. Pět minut před koncem posunul míč Seidler na D. Drozda, ten ale zamířil těsně vedle. Tři a půl minuty před koncem posoudil sudí souboj Němce s Krizelem v pokutovém území jako faul českého brankáře. Na penaltu se postavil Leszczak a do branky šel Vahala. Bohužel pro český tým polský futsalista zkompletoval hattrick - 6:4.

Národní tým začal hrát okamžitě power play, ale inkasoval po akci Marka a zakončení Luteckého sedmý gól. Okamžitě po rozehrávce však Holý při power play našel Rešetára a ten vykřesal naději - 7:5. Tečku za utkáním ale udělal polský hrdina Leszczak, který hlavou vstřelil v posledních vteřinách svůj čtvrtý gól - 8:5.

Zápas beru stoprocentně na sebe, řekl po prohře Neumann

Sestřih zápasu

Rozhovor Jan Janovský

Rozhovor Lukáš Rešetár

Polsko - Česká republika 8:5 (3:3)

Branky: 5. Elsner, 10. vlastní D. Drozd, 12. Marek, 26. Leszczak, 26. Leszczak, 37. Leszczak (pen.), 38. Lutecki, 40. Leszczak (Nawrat) - 3. Janovský (Seidler), 13. D. Drozd (P. Drozd), 18. Koudelka (Seidler), 25. Seidler (Holý), 38. Rešetár (Koudelka). Rozhodčí: Zahovič, Peric (oba SVN). ŽK: Kubik, Holy - Janovský, Němec. Hráno bez diváků.
Polsko: Blaszczyk (21. Nawrat) - Kubik, Madziag, Klaus, Leszczak - Holy, Lopuch, Grubalski, Lutecki, Elsner, Kriezel, Marek, Wojciechowski. Trenér Korczyński.
Česká republika: Němec (37. Vahala) - Rešetár, Záruba, Koudelka, D. Drozd - Seidler, Janovský, Holý, Vnuk - P. Drozd, Křivánek, Homola, Jošt. Trenér Tomáš Neumann.