22. 6. 2019

Češi přišli o výhru v Portugalsku dvacet vteřin před koncem

Česká futsalová reprezentace do 21 let uhrával v Portugalsku skvělý výsledek. A mohlo být ještě lépe, kdyby domácí nesrovnali 20 vteřin před koncem sobotního přípravného zápasu na konečných 3:3.

Český tým začal utkání lépe a od 10. minuty vedl po trefě Šarközyho. Jenže domácí Portugalci se rozhodli, že v sobotu budou výsledek úspěšně dotahovat. Nejprve vyrovnali na 1:1 a po další vedoucí brance Křemena srovnali třináct vteřin před koncem první půle na 2:2.

I ve druhém poločase se podařilo českému celku vzít vedení zpět. Čtyři minuty před koncem tečoval střelu brankáře Němce Hájek - 2:3. Češi uš sahali po vítězství, ale Portugalci dotřetice vyrovnali. Dvacet vteřin před koncem zápasu!

Trenér týmu Marek Kopecký mohl být po utkání na půdě favorita spokojený: "Jsem rád, že pokračujeme v dobrých výkonech a zápas s Portugalskem jsme si to potvrdili. První poločas jsme začali aktivně, dobře jsme presovali a Portugalce několikrát přivedli jen k zakopnutí balonu. Byli jsme schopni i dobře kombinovat, což vedlo k našemu vedení 2:1. Bohužel jsme vedení do poločasu neudrželi, kdy jsme v obranné fázi zazmatkovali a Portugalci třináct vteřin před poločasem srovnali výsledek."

Futsalová velmoc tahala za delší konec provazu i po přestávce. "Druhý poločas se v nesl v podobném duchu, ale nám začali docházet fyzické síly. Přestali jsme držet balon a Portugalci se začali více tlačit do zakončení. Přesto jsme šli do vedení po nacvičené akci. Vítězství bylo blízko, ale soupeř snad z poslední akce vyrovnal," litoval Kopecký a dodal: "Uhráli jsme skvělý výsledek, ale mám smíšené pocity. Vítězství bylo opravdu blízko. Kluky musím za předvedený výkon pochválit. Odvedli skvělou práci, na kterou musíme v neděli navázat."

U21: Portugalsko - Česká republika 3:3 (2:2)

Branky ČR: 10. Šarközy, 15. Křemen, 36. Hájek.
Sestava ČR: Němec (Hůla) - Klíma, Lidmila, Křemen, Künstner, Šarközy, Hájek, Křivánek, Blahuta, Fejl, Sita, Dziuba, Balog. Trenér Marek Kopecký.

Futsal U21: Portugalsko - Česká republika 3:3 (22.6.2019)