23. 6. 2019

Češi vedli v Portugalsku 2:0, ale o výhru přišli po přestávce

Zápas dvou rozdílných poločasů. Futsalová reprezentace do 21 let vedla v nedělní odvetě v Portugalsku po prvních dvaceti minutách 2:0, ale soupeř ve druhém poločase výsledek otočil a zvítězil těsně 3:2.

Český tým se od začátku bránil silnému presinku soupeře. A v první půli hodně zdárně. Češi v první dvacetiminutovce gól nedostali, naopak dvě branky vstřelili. V 10. minutě otevřel skóre Klíma a těsně před přestávkou se radoval Künstner.

Po přestávce ale Čechům nepřálo. Silný soupeř dokázal doma vstřelit tři branky a dokonale otočit zápas. Vedení Portugalci udrželi i přes závěrečný tlak našeho týmu. "Musím se opakovat," prohlásil po utkání trenér českého celku Marek Kopecký a pokračoval: "I přes prohru jsme prostě podali parádní výkon. Jsem nadšený, co kluci v Portugalsku v obou zápasech předvedli."

V neděli došlo na pozměnění sestavy a hru Čechů změna nepoznamenala. "První poločas jsme hráli skvěle a vedli jsme 2:0. Měli jsme i další šance. Bohužel jsme hned po přestávce brzo inkasovali a Portugalci dostali křídla. Během první desetinovky druhé půle srovnali stav. Pak to bylo o tom, kdo dá třetího góla. Bohužel to byl soupeř. My jsme ihned reagovali, pozměnili taktiku a posledních pět minut pritlačili Portugalce před jejich bránu. Domácí vůbec nedokázali reagovat na naši hru s vysunutým brankářem. Bohužel se nám i přes značný tlak nepodařilo zápas dorovnat. Chybělo i to potřebné štěstí. Klukům a celému realizačnímu týmu patří obrovská poklona za to, co tu předvedli. Jsem na všechny pyšný," vzkázal Kopecký.

U21: Portugalsko - Česká republika 3:2 (0:2)

Branky ČR: 10. Klíma, 20. Künstner.
Sestava ČR: Hůla (Němec) - Šarközy, Hájek, Křemen, Fejl, Klíma, Künstner, Lidmila, Dziuba, Balog, Blahuta, Sita, Křivánek. Trenér Marek Kopecký.