4. 12. 2018

Češi vyhráli v Nizozemsku i druhý zápas

Česká futsalová reprezentace vyhrála v Nizozemsku také odvetu. V úterý porazila v Sittardu domácí výběr 2:1. Hrdinou zápasu se stal brankář Ondřej Vahala.

Čechy poslal v první půli do vedení Michal Seidler. Po přestávce ho napodobil jeho sparťanský kolega Ondřej Vahala, který se vysunul z branky a tvrdou ranou prostřelil svého holandského kolegu. Domácí však zápas ještě zdramatizovali, ale zmohli se jen na snížení. Český výběr tak vyhrál oba přípravné zápasy v Sittardu.

„Myslím si, že celý zápas byl velmi vyrovnaný," uznal český futsalista David Drozd a pokračoval v hodnocení: „Nizozemci hráli velmi dobře a vypracovali si dobré šance. Nás podržel brankář Vahala, který utkání i rozhodl gólem. Na konec jsme si dokázali vypracovat dvougólový náskok, který jsme už nepustili.”

Autor vítězné trefy Ondřej Vahala byl po utkání šťastný: „Podobných střel jsem měl kolem deseti. Měl jsem cestu hodně otevřenou a balon mohl skončit v síti klidně víckrát." Byl první zápas pro Čechy náročnější? „Přišlo mi, že první utkání bylo ve větším tempu. Kluky zápas více bolel. Možná je to jen můj pohled z lavičky, ve hře to tolik nevnímám. Soustředím se na svůj výkon," odpověděl Vahala.

Celý rozhovor s Ondřejem Vahalou

Nizozemsko - Česká republika 1:2 (0:1)

Branky: 32. Attaibi - 16. Seidler, 30. Vahala.
Sestava ČR: Vahala (Gerčák) – P. Drozd, Holý, Kovács, Novotný, Baran, D. Drozd, Hrdina, Křivánek, Seidler, Vnuk, Záruba. Trenér Tomáš Neumann.

Foto, video: Radek Klier