21. 6. 2018

Česká "devatenáctka" má soustředění v Kadani

Česká futsalová reprezentace do 19 let se od čtvrtka do neděle usídlila v Kadani, kde absolvuje herní soustřední. V rozhovoru nám bližší informace prozradil trenér Martin Brůna.

Martine, co bude náplní soustředění?

Na herním soustředění se zaměříme na opakování a zdokonalování útočných systémů hry, což bude hlavní náplní. Druhá část soustředění bude zaměřena na standardní situace. Tyto dvě činnosti se budou v jednotlivých trénincích prolínat.

Pořád panuje v týmu parádní nálada? Parta se drží?

Hlavní osa týmu se krystalizuje již od kvalifikace na LOH, kterou jsme absolvovali v minulém roce. Musím říci, že kluci nejen, že mají kvalitu, ale mají i morálně správné vlastnosti. Kluci utvořili velice dobrou partu a společně s celým realizačním týmem, si myslím, táhneme za jeden provaz, což je vidět i v herním projevu mužstva a výsledcích z akcí, které jsme s U19 do současnosti absolvovali.

Už hráči vnímají kvalifikaci o postup na ME?

Někteří hráči více a někteří méně. Stále je to o tom, že kluci se v hlavní části sezony věnovali hlavně fotbalu a nyní opět musí přepnout na futsal. Někteří hráči s námi byli i na turnaji s U21, ale jinak až dva měsíce neviděli futsalový míč, což není ideální. Nicméně věřím, že kluci co nejrychleji přepnou a opět se zdokonalíme a uděláme další krůček k našemu společnému cíli, kterým je úspěch v kvalifikaci na ME.

Jaké budou další akce s týmem U19?

Nyní máme v plánu ještě červencové soustředění, kterým jsme chtěli využít ještě volna před fotbalovou přípravou, ale až na soustředění se s jednotlivými hráči pobavíme, zda budou ve větší části k dispozici, či nikoliv. Podle toho se rozhodneme, zda soustředění uspořádáme nebo nikoliv. Poté nás čeká až v říjnu kvalitní turnaj v Ostravě, dále v listopadu soustředění a do konce roku bychom měli ještě odehrát přípravu s Portugalskem, což by pro naše kluky měl být vrchol a závěr kalendářního roku.