16. 12. 2018

Česká devatenáctka porazila Slovensko

První zápas na Visegrad futsal cupu v Ostravě má za sebou i reprezentace do 19 let, která v nedělním odpoledním zápase porazila Slovensko 3:0.

Utkání se Slovenskem začali Češi velmi aktivně a během dvanácti minut mohli vést minimálně 6:0. „Z úvodního tlaku jsme však nevytěžili žádnou branku a soupeř se z brejku dostal hned do velké šance, kterou musel hasit Žežulka,“ uvedl trenér české reprezentace Martin Brůna.

Žežulka odehrál výborné utkání a všechny šance, včetně desítky v poslední minutě, pochytal. Ve druhé části prvního poločasu převzala slovenská U19 iniciativu, ale žádný z týmů své šance nevyužil a poločas skončil 0:0. „Hráče jsem nabádal ke koncentraci a udržení kvality hry, za kterou jistě budeme odměněni. To se stalo a Buchta z autu krásnou střelou prolomil naše čekání na gól,“ oddychl si Brůna.

Hru měl český tým pod kontrolou, ale výpadek mezi 10. až 15. minutou málem stál české hráče vyrovnání, když se nemohli vymanit ze sevření Slováků a téměř dvě minuty si nemohli vzít ani time-out. „Osm minut před koncem jsme si vzali time out na zklidnění a nastolení koncentrace. Kluci začali opět běhat a hrát na dva doteky. Po krásné akci pak zvyšoval Zajíček krásnou střelou. Po vstřelení třetí branky Sity do prázdné branky při power play soupeře jsme již utkání dohráli a slavili vítězství,“ radoval se Martin Brůna.

Své hráče pak český kouč pochválil: „Kluky musím pochválit za předvedenou hru po většinu utkání, ale bohužel jsme se nechali unést velkým množstvím šancí a naší aktivitou a neudrželi jsme koncentraci do defenzivy po celé utkání, což je velká škoda. Kluci dnes pracovali dobře a vítezství si zasloužili.“

U19: Česká republika - Slovensko 3:0 (0:0)

Branky a nahrávky: 26. Buchta (Slepčík), 34. Zajíček (Buchta), 38. Sita (Dziuba).
Sestava ČR: Žezulka (Lecjaks) - Slepčík, Buchta, Zajíček, Havrda - Dziuba, Krakovčík, Blahuta, Sita - Balog, Tykal, Štanglica, Nečas. Trenér Martin Brůna.