13. 1. 2020

České futsalistky na úvod Freedom Cupu podlehly Slovensku

Česká ženská futsalová reprezentace nevstoupila dobře do ukrajinského turnaje Freedom Cup 2020 ve Lvově. V pondělním zápase prohrály svěřenkyně Michala Odehnala se Slovenskem 2:4.

Největší problém přišel hned na začátku zápasu. Češky nakonec první půli prohrály 0:3, a to už se pak zápas těžko otáčí. „První poločas, respektive do třinácté minuty, jsme absolutně neplnili pokyny, které jsme si řekli, a po hrubých individuálních chybách třikrát inkasovali. Po třetí brance jsme si vzali time out a stáhli hru na dvě čtyřky,“ popisoval trenér Michal Odehnal.

Ve druhé půli snížila Bulavová a Waszutová dokonce na rozdíl jedné branky. „Hra se zlepšila a po poločase jsme stáhli na rozdíl jednoho gólu. Bohužel jsme dle rozhodčích moc faulovali, až přišly tři desítky. Z jedné jsme inkasovali. Brankářka sice střelu chytla, ale z dorážky už to nezvládla,“ litoval Odehnal a dodal: „Opět to ovšem byla i naše chyba, protože naše hráčky zapomněly dobíhat a nechaly slovenské holky v klidu dorazit.“

V úterý od 18.15 hodin se Češky utkají s Italkami. Pro postup do středečního finále musí vyhrát o čtyři a více branek.

Ženy: Slovensko – Česká republika 4:2 (3:0)

Branky: Wienerová 2, Macková, Smatanová - Bulavová, Waszutová.
Sestava ČR: Roháčková (Pavlisová) - Odehnalová, Špičková, Šturmová, Waszutová, Beštová, Skálová, Sedlačíková, Vacková, Bulavová, Soquessa, Honková, Koplíková. Trenér Michal Odehnal.