3. 12. 2018

České futsalistky ukázaly progres, ale znovu prohrály

Futsalová reprezentace žen sehrála v pondělí večer druhé přípravné utkání v Nizozemsku. Tentokrát česká děvčata prohrála 1:4. Jediný gól vstřelila Tereza Honková.

Češky prohrály s Nizozemskem i podruhé. Ze Sittradu si odváží dvě prohry a celkové skóre 1:8. „Výsledkově je to špatné. Bavili jsme se o tom, že jsme z poloviny přivezli nový kádr. Holandské holky mě překvapily. Jejich kvalita šla hodně nahoru. Naše holky se s jejich hrou vypořádaly celkem slušně, i když to výsledkově nevypadalo. Bojovnost a srdíčko ve hře bylo, ale je potřeba zapracovat na některých futsalových věcech – hlavně na technice a taktice,“ upozornil český trenér Karel Krakovčík.

Výkon ve druhém utkání byl lepší než v prvním zápase. Hra Češek ukázala jakýsi progres. „Holky se rozkoukaly, spadla z nich nervozita. Byla škoda, že jsme za stavu dva-jedna nevyrovnali. Šance jsme měli. Utkání mohlo dostat jinou dimenzi. Nemyslím si, že jsme byli horší tým než Nizozemky. Rozhodovaly maličkosti a naše chyby. My jsme chyby soupeře netrestaly,“ litoval Krakovčík a pár hráček pochválil: „Mile mě překvapily některé hráčky, které s námi byly poprvé jako Klára Horáčková z Hodonína. Nezklamala mě ani Irena Sedlačíková. Hlavně pondělním výkonem. Lituji zranění Denisy Skálové, která se jevila velmi zajímavě. Jen na sobě musí zapracovat futsalově.“

Rozhovor s Terezou Honkovou

Nizozemsko – Česká republika 4:1 (3:1)

Branka ČR: Honková.
Sestava ČR: Marešová (Kuglerová) – Danihelková, Honková, Koplíková, Nehodová, Odehnalová, Sedlačíková, Skálová, Soquessa, Horáčková, Ceremugová, Soušková, Šimková. Trenér Karel Krakovčík.

Foto, video: Radek Klier