2. 4. 2018

Češky neproměnily spousty šancí a o gól prohrály

Futsalistky české reprezentace ve druhém přípravném utkání ve Švédsku prohrály s domácími soupeřkami 1:2.

Češky sice prohrály 1:2, ale v zápase byly o poznání lepší. „O to více nás porážka bolí,“ hlesl trenér české futsalové reprezentace Karel Krakovčík a pokračoval: „Švédky nebyly lepším týmem, ale šťastnějším.“

První poločas český tým vyhrál 1:0 díky brance Svobodové. „Hráli jsme dobře, dokonce jsme eliminovali cizineckou čtyřku soupeře. V první půli jsme měli snad pět šancí. Holky hrály disciplinovaně. Hru jsme stáhli na dvě čtyřky, abychom si vyzkoušeli stejný počet hráček jako v kvalifikaci. Více jsme byli v tempu,“ líčil Krakovčík.

Jeho hráčky plnily vše do puntíku. Vyvarovaly se i chyb, které si rozebraly na videu z předchozího zápasu. Jenže po třiceti sekundách druhé půle Švédky po dlouhém výhozu vyrovnaly na 1:1. Druhý gól si daly Češky vlastní. „Po druhé inkasované brance jsme na tři minuty vypadli z role, ale pak jsme měli neustálý tlak a velké šance. Bohužel nám tam nic nespadlo. Ke vší smůle se nám zranila brankářka, která měla vykloubený prst. Do nemocnice musela i Koplíková, která si poranila záda,“ litoval Krakovčík.

Smůlu si snad česká ženská futsalová reprezentace již vybrala. „Věřím, že štěstí přijde v kvalifikaci, kdy to budeme nejvíce potřebovat,“ dodal trenér Češek.  

ŽENY: Švédsko – Česká republika 2:1 (0:1)

Branky: 21. Chamoun, 23. vlastní - 12. Svobodová.
Švédsko: Olsson (Gustavsson) – Chamoun, Poli, Alfredsson, Vaseghpanah – Elia, Hedstad, Hjelm, Kogsta, Tivemo, Aguilar, Lindqvist, Lundblad, Lundman, Jansson.
Česká republika: Pospíšilová (Kuglerová) – Hýlová, Stanjurová, Svobodová, Břenková – Kupilíková, Brázdová, Odehnalová, Ondrášková, Waszutová, Danihelková, Soquessa, Koplíková, Soušová. Trenér Karel Krakovčík.