11. 9. 2018

Česky odlétají na premiérovou kvalifikaci. Budou bojovat o EURO

Česká ženská futsalová reprezentace odlétá v úterý odpoledne do Portugalska. Tým trenéra Karla Krakovčíka čeká náročná kvalifikační skupina v boji o postup na premiérové mistrovství Evropy.

Před odletem se český tým sešel na Kladně, kde měl soustředění. „Už cítíme napětí. Pořád není vše stoprocentní, ale pilujeme, co se dá. Jsou tam nějaké detaily. Hlavně se připravujeme na standardní situace. Důležitý bude právě první zápas,“ uvědomoval si Karel Krakovčík.

Češky vyzvou hned na úvod domácí Portugalky, které jsou hlavními favoritkami turnaje. „Podle kvalit soupeře, které jsme studovali, půjde rozhodně o rozhodující zápas ve skupině. Viděli jsme utkání Portugalska proti Rusku a Portugalky mají velmi silný tým. Jsou dobré na míči a hrají kvalitní vysunutou obranu. Čeká nás těžká práce a klíčové utkání,“ zdůraznil český kouč.

Trochu se počítalo, že do „české“ skupiny postoupí z předkola Slovenky, ale ty vypadly s Finkami. „Když jsem viděl dva přípravné zápasy Finek se Švédskem, tak už jsem překvapený nebyl. Finky byly důrazné a urputné. Vůbec jejich hra nevypadala, že by hrály poprvé,“ představil dalšího soupeře Krakovčík.

Český tým je momentálně v pořádku, což trenéra ženské reprezentace těší: „Jedna z klíčových hráček měla problémy, ale poctivě rehabilitovala a chodila na fyzioterapii. Nyní je v pořádku a do Portugalska s námi poletí. Je v plné síle.“

Program českých futsalistek v kvalifikační skupině

Portugalsko – ČR (středa 20:30)
Srbsko – ČR (čtvrtek 18:00)
Finsko – ČR (sobota 17:00)