10. 3. 2023

Český tým se o elitní skupinu kvalifikace utká v baráži s Litvou

Páteční los baráže základního kola kvalifikace o postup na MS 2024 přisoudil českým futsalistům soupeře, se kterým ještě nikdy v historii nehrál. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna se utkají s Litvou, na jejíž půdě hráli poslední mistrovství světa. 

Baráž o postup do elitní skupiny, ze které už vede přímá cesta na šampionát, se odehraje ve dnech 10. až 19. dubna 2023. Češi začnou s Litvou doma, odvetu odehrají u soupeře. O termínech a místě konání si nyní bude jednat.

Los baráže základního kola kvalifikace (10. - 19. dubna 2023)

Belgie - Maďarsko
Nizozemsko - Moldavsko
Švédsko - Německo
Česko - Litva

Ohlasy na los

Radek Lobo (předseda SFČR): "Po sportovní stránce jde o nebezpečného soupeře. S Portugalskem prohráli pouze 0:2. Hráli na posledním mistrovství světa. Bude to těžký soupeř s dobrým trenérem. Po stránce cestování jde asi o nejkomplikovanější dopravu z toho, co bylo na výběr. Necháme se překvapit. Začínáme doma a výsledek z prvního utkání bude klíčový. Uvidíme s jakou šancí poletíme do Litvy. Podle mých informací by se mělo hrát v Kaunasu. Nyní je to na trenérech a hráčích, aby se připravili. Určitě je to hratelný soupeř."

Tomáš Neumann (trenér): "Na papíře vypadá Litva dobře a jednoduše, ale vůbec nejde o jednoduchého soupeře. Litva hrála na posledním mistrovství světa. V základní skupině kvalifikace vyřadila Bělorusko. I s nimi jsme měli tu čest a těžko jsme přes ně postupovali. S Portugalskem odehrála Litva také dobrý výsledek. Oba zápasy budou velmi těžké a nesmíme je podcenit." 

Michal Holý (reprezentant): "V osudí byli těžší i lehčí soupeři. Ale v Litvě jsme byli na MS, tak jsme určitě chtěli jinam Já osobně si přál slabší Moldavsko. Litva přešla do baráže překvapivě přes Bělorusko a trénuje je známá osobnost ve světě futsalu Chorvat Mičo Martič, který je určitě dobře připraví a nečeká nás nic lehkého. I přesto by byl náš neúspěch velké zklamání, mezi dvacet týmů v Evropě patříme."