27. 4. 2019

Češky v prvním ostravském zápase podlehly Finsku

Další přípravný zápas sehráli české futsalové reprezentantky v sobotu na domácí půdě v ostravské hale Sareza. Úvodní duel vyzněl lépe pro Finky, které vyhrály 2:1. Odveta se hraje v neděli v 19.15 hodin.

Jedinou branku českého celku vstřelila ve 39. minutě Honková po asistenci Špičkové. Češky prohrávaly 0:1 už od první minuty. Druhý gól vstřelily hostující hráčky v 10. minutě.

"Celkové hodnocení zápasu, vzhledem ke složení týmu a spoustě nových tváří, nebyl až tak zlý. Určitě je na čem stavět do budoucna," řekl na úvod trenér týmu Michal Odehnal a posteskl si: "Bohužel první poločas byl ovlivněn prvním gólem hned v první minutě. Poté naše hráčky hrály zakřiknutě a bály se tvořit."

"V poločasové přestávce jsme si vše rozebrali a druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. V posledních šesti minutách jsme soupeře uzavřeli na jejich půlce a vytvořili si spoustu šancí. Bohužel už jsme jen stihli korigovat výsledek," dodal Odehnal.

Ženy: Česká republika - Finsko 1:2 (0:2)

Branka ČR: 39. Honková (Špičková).
Sestava ČR: Kuglerová, Marešová - Bulavová, Honková, Najvarová, Odehnalová, Sedlačíková, Špičková, Vojtková, Hyťhová, Jandová, Koplíková, Soquessa, Šturmová. Trenér Michal Odehnal.

Foto: Karin Foto

Futsalový zápas žen: Česká republika - Finsko 1:2 (27.4.2019)