23. 9. 2019

Čeští futsalisté na úvod turnaje remizovali s Maďarskem

Tradiční přípravný turnaj Visegrad4 začal v polském Krosnu v pondělí. Český futsalový tým odpoledne vyzval Maďary. Zápas skončil remízou 2:2.

Zápas začal pro Čechy smolně. Už ve 2. minutě se odrazila střela od Janovského za Gerčákova záda a Maďaři vedli 1:0. Český tým se oklepal v 6. minutě. Po střele Seidlera dorážel Rešetár - 1:1. Následně ukázal své umění Gerčák, který chytil penaltu Dróthovi. A vzápětí přišel trest. Seidler znovu střílel, tentokrát však dorážel Vnuk. Obrat dokonán.

Vyrovnaný zápas pokračoval i po přestávce. Maďaři ale vyrovnali ve 31. minutě, když se prosadil Dróth - 2:2. V závěru už branka nepadla, Češi si ani nevymodlili potřebný šestý faul. Rešetár dokonce orazítkoval tyč.

Trenér Tomáš Neumann byl během zápasu kritický na hráče a spokojený nebyl ani po zápase: "Myslím si, že jsme nepodali náš nejlepší výkon. Málo jsme se cpali do střelby. Šance, které jsme si vytvořili, jsme zakončovali slabě. Na tréninku chtějí kluci gólmanům urvat hlavy a v zápase střílíme placírkou. To nebyly střely. Když nejsme v zakončení agresivní, tak nemůžeme vyhrát."

Na mužstvu byla znát i nesehranost. Češi se sešli poprvé od lednových zápasů s Ukrajinou v Chrudimi a Kutné Hoře. "Je to hodně znát. Měli jsme dva tréninky a navíc jsme zkoušeli nové věci. Jedna novinka se povedla hned na začátku a po rozehrávce jsme měli gólovku. Z toho mám dobrý pocit. Něco se nepovedlo, ale nevadí. Jsem realista. Vím, že po dvou trénincích, to nemůže být hned dobré. Potřebujeme delší přípravu," zdůraznil Neumann.

Ze zápasu ve druhé půli odstoupil Michal Seidler, který předtím nahrál na dva góly. Má poraněný břišní sval. Bude ho kouč po zbytek turnaje šetřit? "Michal už přijel na sraz se zraněním. Šetřil jsem ho i během tréninků. Chtěl jsem ho o přestávce stáhnout, ale Jumbo chtěl na vlastní žádost pokračovat. Důležité je, aby se nyní dal do pořádku. Doktoři na něm zapracují," ujistil Tomáš Neumann.

Sestřih utkání

Rozhovor s Tomášem Vnukem

Maďarsko - Česká republika 2:2 (1:2)

Branky: 2. vlastní Janovský, 31. Dróth - 6. Rešetár (Seidler), 8. Vnuk (Seidler).
Maďarsko: Alasztics (Varsányi) - Dávid, Pál, Dróth, Hajmási - Sánta, S. Horváth, Komáromi, Nagy, N. Horváth, Rábl, Vas, Siska.
Česká republika: Gerčák (Vahala) - Rešetár, Seidler, Janovský, Vnuk - Vokoun, Záruba, P. Drozd, Černý, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Holý. Trenér Tomáš Neumann.

Tabulka

1. Slovensko 1-0-0 | 2:1 | 3
2. Česká republika 0-1-0 | 2:2 | 1
3. Maďarsko 0-1-0 | 2:2 | 1
4. Polsko 0-0-1 | 1:2 | 0

Visegrad4: Maďarsko - Česká republika (23.9.2019)