10. 2. 2022

Chrudim si po třech letech vzala pohár zpět. Vyhrála ho podvanácté

Od roku 2018 čekal FK Chrudim na zisk futsalového poháru. To se povedlo až v úterý. Odložené finále z roku 2021 hostila pražská Slavia v Edenu. V utkání sešívaní sice vedli, ale nakonec prohráli s českým šampionem 2:6.

Zápas otevřel parádní dělovkou z trestného kopu domácí Daniel, ale Slavia se hned vzápětí sama srazila, když si dal Křemen vlastní gól po nedorozumění s brankářem Karpiakem. Do přestávky Chrudim výsledek otočila. Svůj první gól v dresu Chrudimi vstřelil při své premiéře Torres - 1:2.

Po přestávce Chrudim udělala důležitý krok k vítězství. Ve 26. minutě krásně svou střelu umístil Doša a o dvě minuty později si počíhal na zadní tyči na přihrávku Pavla Drozda kapitán Slováček - 1:4. Slavia v závěru zkusila hru bez brankáře a Zárubovi se podařilo snížit na 2:4.

V závěrečných minutách ale ještě Chrudimští své vedení navýšili. První gól v dresu Východočechů vstřelil také ex-slávista Radovanovič a skóre uzavřel kapitán Slováček střelou přes celé hřiště do prázdné brány.

"Myslím si, že jsme hráli na hranici svých možností zejména v prvním poločase, ta druhá mohla být o něco lepší," měl jasno slávista Jan Křemen a pak uznal: "Ale ještě se máme co učit, abychom je přehráli. Vedli jsme, ale pak jsem to chtěl dát Karpimu (brankář Karpiak) ve skluzu a poslal jsem to do naší brány, druhý gól byla protečovaná standardka."

Po přestávce Chrudimští dominovali. "Ve druhé půli už to bylo těžké, když Chrudim vede, těžko se s nimi hraje. Máme hodně mladý tým, ale určitě máme potenciál se jednou na tuto úroveň dotáhnout," dodal Křemen.

Svůj osmý pohár v kariéře vyhrál chrudimský Tomáš Koudelka. "Je to skvělé. Náš tým dlouho nevyhrál žádný titul, žádnou zlatou medaili. Šli jsme získat pohár, i když na nás byl znát herní výpadek. Nebyl to náš úplně nejlepší zápas, ale Slavii ke konci došla síla," líčil krátce po utkání futsalista Chrudimi.

Sestřih finále Poháru SFČR

SK Slavia Praha - FK Chrudim 2:6 (1:2)

Branky: 5. Daniel, 38. Záruba (Daniel) – 6. Křemen (vla.), 18. Torres (Doša), 26. Doša, 28. Slováček (P. Drozd), 39. Radovanovič (Koudelka), 39. Slováček. Rozhodčí: Nagy - Řeháček. ŽK: Koudelka (CHR). Diváci: 350.
Slavia Praha: Karpiak (Vondráček) - Brychta, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Daniel, Sláma, Homola, Vaktor, Hrdina, Záruba, Křemen. Trenér David Frič.
Chrudim: Dudu (Javorski) - Éverton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček. Trenér Felipe Conde.