11. 12. 2018

Chrudim triumfovala v poháru po jedenácté. Rozhodující gól trefil Koudelka

Zručská sportovní hala hostila v úterý v podvečer finále Poháru FAČR ve futsalu 2018. Sparta chtěla zlomit nadvládu Chrudimi, ale nepovedlo se jí to. Východočeši vyhráli těsně 3:2 a slavili jedenáctý triumf.

První poločas začala lépe "domácí" Sparta, která se ujala vedení po trefě Vnuka. Jenže do přestávky Chrudim výsledek otočila. Dvěma zásahy obrátil skóre Bagatini.

Po přestávce se na další gól čekalo až do 32. minuty, kdy ERA-PACK rozradostnil Koudelka. Zápas ještě zdramatizoval ze zkrácené desítky Novak, ale Chrudim už si vítězství vzít nenachala.

„Před zápasem jsme si řekli, že pokud bychom měli prohrát, ať je to se ctí a pocitem, že jsme nechali na palubovce vše. Tak to bylo a nemůžu hráčům nic vytknout,“ zdůraznil trenéra Sparty Beni Simitči a pokračoval v hodnocení: „Nicméně musíme zapracovat na zaváháních, která předcházela gólům, protože pokud je budeme dělat, tak Chrudim nemůžeme porážet. Sezona je ještě dlouhá, ERA-PACK vybojoval pohár a nám nezbývá než se pokusit jim to oplatit v lize. Soupeři k zisku trofeje gratuluji, vyhrál zaslouženě, protože byl o jeden gól lepší.“

Závěr finálového zápasu

Focení šampionů

AC Sparta Praha - FK ERA-PACK Chrudim (2:1)

Branky a nahrávky: 7. Vnuk (Pimpolho), 36. Novak – 15. Bagatini, 19. Bagatini (Everton), 32. Koudelka.
Sparta Praha: Gerčák (Vahala, Bezstarosti) - Seidler, Novak, Grbeša, Drahovský, Hrdina, Vnuk, Amrani, Pimpolho, D. Cupák.
Chrudim: Litviněnko (Žďánský) - Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

Foto: Ivana Hošková, Michal Pavlík

Finále Poháru FAČR ve futsalu 2018 (11. 12. 2018)