Premiérové vystoupení v Main round UEFA Futsal Cupu postavilo Chrudimské proti italskému mistrovi Luparense a jednalo se o úplně první měření sil s týmem z Itálie v rámci futsalové Ligy mistrů. To, co se očekávalo, se následně potvrdilo v praxi. Oba celky si v úvodních minutách dávaly velký pozor na kvalitní obranu, brankových příležitostí či střeleckých pokusů tak bylo po málu. Fanoušky Chrudimi vystrašil Betao, na druhé straně spálil dvě velké šance Matěj Slováček. A po jeho druhé neproměněné příležitosti přišel trest. Střelu Humberta Honoria smolně tečoval do protipohybu brankáře Litviněnka Roman Mareš, čímž poslal Luparense do vedení.

Vstřelená branka ale nahrála do karet českému mistrovi, který se následně vydával mnohem odvážněji na útočnou polovinu. Brankář Miarelli musel zasahovat například proti povedené střele Davida Drozda, a když už se zdálo, že Italové půjdou do kabin s výhodnějším výsledkem, přišel šok. Po jednom z protiútoků Chrudimi se balon odrazil k Tomášovi Koudelkovi, který ho prudkou ranou uklidil přímo pod horní tyčku branky Luparense! Branka šest vteřin před sirénou stanovila poločasový výsledek na 1:1!

Krátce po startu druhé půlky bylo znovu všechno naruby. Luparense předvedlo blesku rychlý návrat z kabin a po 63 sekundách si vzalo zpět ztracené vedení. Chrudimská defenzíva si nepohlídala Humberta Honoria, který si s danou pozicí věděl rady a uklidil míč přímo pod břevno! Během druhého poločasu Luparense velmi rychle nasbíralo pět akumulovaných faulů a i to pomohlo Chrudimským vytvořit si závěrečný tlak.

ERA-PACK sice své příležitosti vypracované rychlou kombinací nezužitkoval, vyrovnání se urodilo úplně jinak. David Drozd vystihl rozehrávku soupeře a v pádu srovnal stav úvodního duelu. Luparense se se ziskem jednoho bodu spokojit nechtělo, a tak v závěr vrhlo všechny síly do útoku. V power-play si však již žádnou výraznou šanci nevytvořilo a zápas tak skončil remízou 2:2!

David Marin Ortega (trenér Luparense C/5): „S remízovým výsledkem spokojeni nejsme. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který dokázal využít své šance. Druhý poločas byl velmi ovlivněn našimi pěti fauly, které nás během průběhu velmi limitovaly, a kvůli kterým jsme nemohli pokračovat v agresivním přístupu. Musíme pokračovat dál, výsledek bereme a nyní chceme porazit Györ. UEFA Futsal Cup je kvalitní soutěž, ve které není lehkých soupeř, a na každé vítězství se musíte pořádně nadřít.“

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): „Máme za sebou velmi náročné utkání proti kvalitnímu soupeři. Před zápasem jsme věděli, že nebudeme favority zápasu a že si míče příliš neužijeme. Předvedli jsme, že naše obranná hra je velmi organizovaná, a i přesto, že soupeř má šikovné hráče, jsme mu mnoho brankových příležitostí nepovolili. Odehráli jsme dobrý zápas, od kterého se musíme odrazit."

Luparense C/5 – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:1)

Branky: 14. Honorio (Ardite), 22. Honorio (Jefferson) – 20. Koudelka (Max), 38. D. Drozd.