13. 6. 2018

Chrudimští se chtějí vrátit na veteránský trůn

Již třetí ročník veteránské futsalové ligy napíše svou poslední kapitolu v sobotu, kdy se ve vsetínské hale Na Lapači odehraje mistrovství České republiky.

Na poslední chvíli se z turnaje odhlásil tým z Brna – 3P Bosonohy. „Omluvili se, protože nedají kádr dohromady. Je jich málo. Tuto informaci jsme dostali teprve minulý týden, už nebyl čas shánět náhradu. Turnaj bude nakonec sedmičlenný,“ prozradil hlavní organizátor MČR Miroslav Vokulič. Aktuální rozpis turnaje stahujte zde!

Vokuličova Mikeska Ostrava, která na turnaji také startuje, byla pokaždé mezi nejlepšími čtyřmi celky. „Každý rok si brousíme zuby na vítězství, ale ještě nám to nevyšlo. Snad to klapne doma,“ usmíval se futsalový funkcionář.

A může to vyjít. Na mistrovství totiž nedorazí loňský obhájce titulu z Ústí nad Labem. Na pohár si však znovu pomýšlí Veteráni Chrudim vedení Petrem Vladykou: „Sestavuji tým horko těžko. Letošní termín je složitý, protože končí fotbaly, kde máme samé funkcionáře nebo ještě hráče. Do toho všeho se konají rozlučky, ale věřím, že postavíme kvalitní tým.“

Oporou Chrudimi bude brankářská legenda Tomáš Meller, a kromě Petra Vladyky i Petr Popelka a další skvělí hráči. Proslýchá se, že by na turnaji mohl startovat i letošní mistr VARTA ligy Roman Mareš. „Ano, mluvil jsem s ním, ale jeho start je také nejistý. Řekne mi až na poslední chvíli,“ usmíval se Vladyka. Jeho tým první ročník vyhrál a loni bral bronz, když v semifinále vypadl na penalty proti pozdějšímu vítězi. „Vždy pomýšlíme na vítězství, letos tomu nebude jinak,“ vzkázal Petr Vladyka do Vsetína.

Své zastoupení na turnaji bude mít i vedení Komise futsalu. V týmu Defectu Praha se objeví jak předseda svazu Otakar Mestek, tak i jeho sekretář Martin Průša. „Když vidím složení skupiny, tak pro nás bude úspěchem, když se dostaneme do semifinále,“ prohlásil Otakar Mestek.

Skupina A – „VÝCHOD“                               

A1       Mikeska Vsetín
A2       IFT C. Ostrava
A3       3P Bosonohy Brno
A4       Mikeska Ostrava 

Skupina B – „ZÁPAD“

B1       Veteráni Chrudim                         
B2       R.S.C. Čechie Slaný 
B3       SK Alfa Liberec 
B4       FC Defect Praha                        

Základní část skončí kolem 16. hodiny, pak následují semifinálové zápasy.

Dokument

13. 6. 2018

Mistrovství ČR veteránů ve futsalu 2018 los