2. 12. 2018

Další drama! David Drozd rozhodl o výhře Čechů vteřinu před koncem

Česká futsalová reprezentace dramatické závěry zápasů umí. V letošní sezoně už po několikáté buď na poslední chvíli vyrovnala, nebo rozhodla. Jinak tomu nebylo ani v neděli v Nizozemsku, kde Češi v přípravném klání zvítězili 5:4.

Souboj totiž rozhodl vteřinu před koncem chrudimský David Drozd. „Odehráli jsme solidní zápas. Dostali jsme zbytečné góly po naší laxnosti, kdy jsme ve druhé půli vypadli ze hry. Nehráli jsme na středu a nemohli jsme kombinovat. Přenechali jsme aktivitu domácím, kteří nás potrestali,“ líčil trenér Tomáš Neumann.

Český tým vedl o přestávce sice 3:1, ale ve druhém poločase Nizozemsko třemi góly skóre otočilo a vedlo 4:3. „Začali jsme střídat po jednom. Domácí jsme pak začali přehrávat, vyrovnali jsme a v posledních dvou minutách jsme měli asi tři gólovky. Naštěstí se v poslední vteřině prosadil Drozd,“ oddychl si Neumann.

Kouč Čechů vítězství bral a zhodnotil také soupeře, který ho překvapil: „Domácí mají velmi dobrý tým. Nizozemci mě překvapili. Mají dva skvělé pivoty. Individuálně jsou všichni velmi dobří a silní a míči. Myslím si, že výhra je zasloužená, ale rodila se velmi těžce.“

Když český tým vyrovnal v poslední minutě na 4:4, bylo vidět, že se Neumann nechce spokojit s remízou. Vzal si time out a chtěl rozhodnout. „Šli jsme za vítězstvím. Cítil jsem, že kluci chtějí vyhrát. V poslední minutě jsme měli několik gólovek, bohužel nebo bohudík to tam padlo až skoro se sirénou,“ usmíval se trenér futsalistů.

Druhý zápas hrají Češi s domácím výběrem v úterý od 20 hodin.

Rozhovor s Davidem Drozdem

Sestřih utkání

Nizozemsko – Česká republika 4:5 (1:3)

Branky ČR: Seidler, Křivánek, Kovács, Záruba, D. Drozd.
Sestava ČR: Gerčák (Vahala) – P. Drozd, Holý, Kovács, Novotný, Baran, D. Drozd, Hrdina, Křivánek, Seidler, Vnuk, Záruba. Trenér Tomáš Neumann.

Foto a video: Radek Klier

Futsal: Nizozemsko - Česká republika 4:5 (2. 12. 2018)