28. 5. 2019

Daniel Klíma: Do Portugalska poletíme s pokorou

Přečtěte si rozhovor s českým reprezentantem do 21 let a hráčem Slavie Praha Danielem Klímou.

Danieli, jaká byla letos sezona ve Slavii? Co semifinálový soupeř Svarog? Myslím, že se čekalo, že Slavia Svarog trochu víc potrápí.
Já si myslím, že sezona byla úspěšná. Ukázalo se, jak na tom jsme a semifinále pro nás bylo maximum. Já si myslím, že jsme Svarog potrápili, ale naše proměňování šancí bylo v téhle sezoně špatné a taky Svarogu pomohl gólman Jeronimo, který chytal  fantasticky.

Finále VARTA futsal ligy je v plném proudu, máš nějaký typ na vítěze?
Rozhodně nemám, do finále se probojovaly nejlepší týmy letošní VARTA futsal ligy, takže to bude ještě hodně vyrovnané, ale po prvních dvou zápasech má větší šanci Sparta.

Ve čtvrtek čeká U21 soustředění v Hodoníně a příští měsíc potom dva přátelské zápasy v Portugalsku s domácí U21. Máš nějakou představu jaký soupeř vás čeká?
Vůbec netuším, co nás čeká, ale myslím si, že to budou stejně těžké zápasy jako proti Rusku. Ale proti Rusku jsme si ukázali, že se můžeme rovnat s kýmkoliv a do Portugalska pojedeme s pokorou, ale určitě vyhrát.

Ty jsi už absolvoval zápasy s ruským týmem U21, myslíš že budou nejen pro tebe, ale i pro ostatní hráče, co měli možnost proti Rusku hrát, něčím přínosné do zápasů s Portugalskem?
Jak jsem se zmínil, proti Rusku jsme ukázali, že se s nimi dalo hrát, chvílemi být i lepším týmem, ale ukázali také, kde jsou naše chyby. To musíme odstranit a lépe se připravit, teď nás čeká další těžký soupeř.

Jak teď trávíš čas po konci sezony? Tvé futsalové plány na příští sezonu?
Užívám si to volno, co teď trochu je, dodělávám školu a ještě hraji fotbal. Další sezonu ještě neřeším.

zdroj: Lenka Šubčíková