Zápas začali Češi skvěle, už v 1. minutě našel Rešetár Vnuka a ten se nemýlil - 0:1. Druhou branku přidal Vokoun, pro nějž to byla premiérová trefa v reprezentaci. Směřička ještě sice snížil na 1:2, ale poločasové vedení o dvě branky vystřelil Čechům Vnuk.

Po přestávce přidal český tým v krátkém sledu další tři branky. Podruhé v utkání se trefili Černý a Vokoun. Do černého mířil i Pavel Drozd - 1:6. Slováci ale zápas v poslední desetiminutovce zdramatizovali po brankách Rafaje a Ricka. Šest a půl minuty před koncem protáhl svou levačku Holý a vzápětí zvýšil na 8:3 Vnuk. Zápas byl v tu chvíli rozhodnut. Nic na tom nezměnil ani gól Směřičky na 8:4.

Od roku 2016 sehrál český tým se slovenským čtvrtý zápas a tři z nich, včetně dnešního, skončily vysokým vítězstvím. Jen loni se hrálo 3:3. Úterní výsledek se jistě neomrzí. "Hráli jsme o něco lépe. Nicméně dostáváme strašně hloupé branky. V obranné fázi jsou stále mezery. Dopředu už byla hra lepší, ale mohli jsme dát patnáct gólů. Pořád nám chybí pohoda a klid," uvědomoval si trenér Tomáš Neumann.

Velkým pozitivem byl premiérový start Jiřího Vokouna, který dal dva góly. Pro Neumanna však nešlo o překvapení: "Jirku sleduji dlouho. Je to hráč na mezinárodní futsal. Jen mi potvrdil to, co jsem si myslel. Na to, že hrál dneska poprvé mezinárodní zápas, tak ho zvládnul bravůrně. Jeho dva góly jsou třešničkou na dortu."

Dva góly vstřelil i David Černý, ale pak během druhé půle po jednom z faulů odstoupil ze hry. Bude jeho zranění vážné? "David bude dobrý. Má naraženou nohu, když ho při střele přejel slovenský hráč. Na rozdíl od prvního zápasu podal v tom druhém velmi dobrý výkon," pochválil Neumann.

Sestřih zápasu

Rozhovor s Jiřím Vokounem

Slovensko - Česká republika 4:8 (1:3)

Branky: 17. Směřička (Ševčík), 29. Rafaj (Štrbák), 31. Rick (Štrbák), 37. Směřička (Marton) - 1. Černý (Rešetár), 4. Vokoun, 20. Vnuk (Holý), 23. Černý (Vnuk), 25. P. Drozd (Koudelka), 27. Vokoun (P. Drozd), 34. Holý (Vnuk), 34. Vnuk (D. Drozd).
Slovensko: Brndiar (Oberman, Kušnír) - Drahovský, Rick, Směřička, Ševčík - Rafaj, Štrbák, Zaťovič, Péchy, Ostrák, Hudaček, Marton.
Česká republika: Vahala (Gerčák) - Černý, Rešetár, Holý, Vnuk - Vokoun, Záruba, P. Drozd, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.