29. 1. 2020

Divizi D budou ve ŠkoFL reprezentovat ZŠ Barvířská Liberec a ZŠ Edisonova Teplice

Ve SH Teplice proběhlo souběžně Divizní finále D obou kategorií ŠkoFL7 a ŠkoFL9, kam se probojovalo 6 nejlepších školních mužstev futsalu z Ústeckého a Libereckého kraje.

Zastoupení v obou kategoriích měla domácí líheň FK Teplice, která vychovává své odchovance v ZŠ Edisonova Teplice. V obou věkových skupinách se vždy rozhodovalo až v posledním zápase. Domácí Teplice však dokázaly uspět pouze ve ŠkoFL9, kde v rozhodujícím poměrně vyrovnaném zápase dokázaly až v závěru přehrát dobře hrající ZŠ Jablonec nad Nisou - Mšeno 4:2 po remízovém poločase 1:1. Nejlepším hráčem byl zvolen Josef ŠTERCL (TP) a nejlepším střelcem této kategorie byl Kenet BALAZS (TP), autor 5 branek do sítí soupeřů.
V kategorii ŠkoFL7 dokráčeli do konferenčního finále pak hráči ZŠ Barvířská Liberec s impozantním výsledným skóre 21:1. V rozhodujícím zápase dokázali přehrát teplické mladíky 5:1, když první vyrovnaný poločas vyhráli 2:1. Nejlepším střelcem V této kategorii byl Jan POZLER (LB) se 7 brankami, nejlepším brankářem celého dne se stal Matěj HORÁČEK (LB) také ze ŠkoFL7 a nejlepším hráčem této kategorie pak byl vyhodnocen Ondřej VACEK (LB).

Při posledním zápase tohoto turnaje se ke svému treninku dostavili do SH hráči Svarogu FC Teplice (VFL) a se zájme shlédli vítězství Edisonky ve ŠkoFL9, dokonce i radou přispěli. A tak si někteří mladí hráči mohli vybrat některé své futsalové vzory a mají zážitek z toho, že odehráli předzápas treninku ligového futsalového klubu.