8. 6. 2018

Dobrá zpráva. Češky nemusí v kvalifikaci o EURO do předkola

Ženský futsal si stále víc získává na oblibě a potvrzuje to i zájem o účast na premiérovém evropském šampionátu. Ten se bude konat za účasti 4 týmů v polovině února 2019. Pořadatelem bude jeden z kvarteta týmů, který mezi elitní čtveřici postoupí.

UEFA se rozhodla uspořádat evropský šampionát poprvé a zájem o účast ji musel potěšit. Přihlásilo se totiž 23 zemí, mezi nimiž je i Severní Irsko, což může být pro mnohé překvapením. To se totiž ve futsalu nezúčastňuje ani mužských reprezentačních soutěží. Mezi účastníky je pochopitelně také Česká republika.

Finálový turnaj se bude pořádat v dvouletém cyklu a ten první se bude konat se čtyřmi účastníky. Los kvalifikace, která bude mít i předkolo, proběhne ve čtvrtek 5. července v sídle UEFA od 13:30 hod. a bude navazovat na los nové sezony UEFA Futsal Champions league.

Předkolo ME ve futsalu žen proběhne ve dnech 21. - 26. srpna, utkání v kvalifikačních skupinách se odehrají ve dnech 11. - 16. září 2018. Pořadatelem finálového turnaje se stane jedna ze čtyř zemí, které si v něm vybojují účast.

Přihlášené země: Arménie, Belgie, Bělorusko, Chorvatsko, Česká republika, Finsko, Maďarsko, Itálie, Kazachstán, Litva, Moldavsko, Nizozemí, Severní Irsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina.

Český tým může těšit, že se i díky koeficientu A týmu mužů nezúčastní předkola kvalifikace. Svěřenkyně Karla Krakovčíka míří rovnou do hlavní kvalifikační skupiny, kterou kromě našeho národního týmu budou hrát Chorvatky, Maďarky, Italky, Kazachstánky, Polky, Portugalky, Rumunky, Rusky, Srbky, Slovinky, Španělky a Ukrajinky. Plus postoupivší týmy z předkola. Máme se na co těšit.

zdroj: eFutsal.cz