25. 6. 2018

Dobrušský pohár letos již po osmadvacáté!

Dobrušský pohár ve futsalu –  to je v dnešním futsalovém světě již známý pojem. Svůj první zápis do kroniky uskutečnil již v roce 1989, kdy se členové klubu FC Santus Dobruška rozhodli uspořádat, v tehdejší době ojedinělý, futsalový turnaj.

Od té doby uplynulo již mnoho let a Dobrušský pohár se každým rokem posouvá o něco výše. Letošní Dobrušský pohár ve futsalu se uskuteční 14. a 15. července v Dobrušce na Městském stadionu Václava Šperla, celkem na 11 hřištích (7x travnatý povrch, 4x umělý povrch). 

Turnaj odstartuje v sobotu ráno, a to dopoledními základními skupinami mužů a Turnajem veteránů. Pokračovat bude odpoledními základními skupinami mužů a Turnajem žen, který vyvrcholí v sobotu podvečer. Naváže na to již tradiční Letní taneční zábava a to s kapelou Rocksorry.

V neděli ráno budou pokračovat postupové skupiny mužů, na které po poledni naváže klasické play-off. Kapacita v jednotlivých turnajích je pro letošní rok stanovena následovně: Turnaj mužů 60 mužstev, Turnaj žen 10 mužstev a Turnaj veteránů (40 let a starší) až 15 mužstev. Při naplnění se tedy letos můžeme dočkat rekordu v počtu zúčastněných mužstev na Dobrušském poháru.

Pravidla jsou futsalová, upravená je jen délka zápasů (2x12minut) a čas se nestopuje. V loňském roce jsme od play-off v Turnaji mužů zavedli i akumulované fauly (vzhledem ke kratší době hry tři fauly a za každý další v onom poločasu se kope desítka) a poslední dvě minuty druhého poločasu čistý čas.

Jestli se chcete zúčastnit bojů o Dobrušský pohár tak vyplňte přihlášku na našem webu www.dobrusskypohar.cz. Na našich stránkách naleznete i další důležité informace týkající se letošního ročníku, ale například i celou historii DoPo. Všichni jste srdečně zváni.