14. 6. 2020

Dobrušský pohár se koná letos potřicáté

Je to až neuvěřitelné, ale v roce 2020 uspořádáme již 30. ročník našeho turnaje! A ani COVID19 nás snad nezastaví. Na začátku června jsme se na poradě pořadatelů rozhodli turnaj uspořádat, a to v neomezeném režimu.

První ročník se uskutečnil již v roce 1989. Během těch mnoha let se náš turnaj různě vyvíjel a rozšiřoval. Vrcholem, co se týče počtu účastníků, byl rok 2016, kdy se turnaje zúčastnilo celkem 75 týmů! Bohužel, v posledních pár letech týmy začaly ubývat. S loňskými 41 zúčastněnými týmy jsme se vrátili do let na přelomu nového milénia. Taková je bohužel realita, nepotkala pouze náš turnaj, ale většinu podobných. Z toho usuzujeme, že to není nutně naše chyba. I když, samozřejmě, vždy je co zlepšovat.

Tím, že náš pořadatelský tým po třiceti ročnících již „stárne“ a zvýšený zájem týmů rovněž neočekáváme, rozhodli jsme se zůstat u loňského modelu turnaje. Opět tedy bude jednodenní, přičemž se během celého dne odehrají všechny tři turnaje. V sobotu v podvečer se tedy po sobě odehrají finále Turnaje žen i mužů. Doufáme tedy, že stejně jako v loňském roce zůstane až do konce na místě velké množství fanoušků, kteří dokáží vytvořit skvělou atmosféru. Po finálových zápasech bude následovat tradiční hudební zábava, která celý turnaj uzavře. Jen připomínáme, že pro zájemce o přespání jsou připraveny travnaté plochy ke stanování.

Tímto Vás všechny zveme na náš „rodinný“ turnaj do Dobrušky, na perfektně připravených sedm travnatých hřišť! Jelikož letos je rok velkých výročí, máte se určitě na co těšit. Letos oslavíme 30. ročník Dobrušského poháru ve futsalu, náš pořadatelský klub FC Santus Dobruška oslaví 40. narozeniny od založení klubu a město Dobruška oslaví neuvěřitelných 700 let od první zmínky o našem městě.

Pokud nechcete na oslavách chybět, přihlaste svůj tým na našem webu www.dobrusskypohar.cz a co nejdříve uhraďte startovné. Kapacita turnaje je omezená na 24 týmů v Turnaji mužů, 10 týmů v Turnaji žen a 10 týmů v Turnaji veteránů. Kdo dříve zaplatí startovné, ten bude mít jistotu účasti. Ukončení přihlášek je 30.6.2020 ke dni 14.6. je t=měř naplněn Turnaj žen a veteránů. V Turnaji mužů zbývá posledních 14 míst! 

Startovné:

  • Turnaj mužů: 1000,- Kč
  • Turnaj žen: 700,- Kč
  • Turnaj veteránů: 700,- Kč

Přihláška
Facebook

Autor: Martin Eimann