10. 6. 2019

Dobrušský pohár ve futsalu se hraje i v letošním roce

Klub FC Santus Dobruška Vás zve na Dobrušský pohár ve futsalu. Rok 2019 je pro náš turnaj opět jubilejní. První ročník se totiž uskutečnil již před 30 lety v roce 1989. Je to tedy neuvěřitelných 30 let co Santus pořádá turnaj v malé kopané – posléze ve futsalu.

Letošní Dobrušský pohár ve futsalu se uskuteční v termínu 20. a 21. července v Dobrušce na Městském stadionu Václava Šperla a to ve stejném formátu jako v předešlých letech. Uspořádáme opět tři turnaje – Turnaj mužů, Turnaj žen a Turnaj veteránů nad 40 let. V sobotu se rozehrají základní skupiny v Turnaji mužů – dopolední a odpolední, dopoledne se uskuteční Turnaj veteránů a odpoledne Turnaj žen. V neděli přijdou na řadu postupové skupiny mužů a následovat bude atraktivní play-off, kde se okolo 15 hodiny dozvíme již devětadvacátého vítěze DoPo. Ubytování si každý tým zajišťuje sám, popřípadě od pátku je možné bezplatné stanování přímo v areálu turnaje. Po celý víkend budeme opět nabízet pestré domácí občerstvení a v sobotu večer se uskuteční koncert místní skupiny Rocksorry. Pravidla jsou futsalová s menšími úpravami – hrací čas 2x12 min, akumulované fauly vnově v celém turnaji - na jeden poločas jsou povoleny 3 fauly, po následujícím faulu následuje desetimetrový kop, čistý čas je pouze poslední dvě minuty druhého poločasu – zabránění zdržování. Kapacita mužstev v turnaji je následující: Turnaj mužů 60 mužstev (přihlášeno 12 mužstev), Turnaj žen 20 mužstev (přihlášeno již 11 týmů) a v Turnaji veteránů 10 mužstev (přihlášeny 3 týmy).   

Oproti loňskému ročníku, se opět vrátíme na travnaté plochy. V průběhu jara bude dokončen hlavní stadion v Dobrušce pro fotbalisty a atlety. A nic nebude bránit k využití všech 7 travnatých futsalových hřišť. Startovné zůstává nezměněno a to následovně: Turnaj mužů: 1000 Kč, Turnaj žen 600 Kč a Turnaj veteránů 500 Kč.

Přihlásit Váš tým můžete už nyní a to na našem webu www.dobrusskypohar.cz – v sekci přihláška – vyplňte elektronickou přihlášku.

zdroj: Martin Eimann