Češi začali zápas s aktivní obranou a dařilo se jim Španěly hlídat jen do 4. minuty. Pak se o slovo přihlásil Campos, jehož volej nejprve vychytal Vahala, ale vzápětí si počíhal na zadní tyči na přihrávku Martineze a otevřel skóre - 1:0. O necelou minutu později zvýšil na 2:0 Gomez.

Zahrozil i český tým, když střelu Davida Drozda vykopl brankář Herrero. Po osmi minutách vyzkoušel pozornost španělského gólmana i Vnuk. Vzápětí se ukázal znovu Campos, ale Vahala jeho únik zneškodnil. V 11. minutě mohl snížit Rešetár, který tečoval nástřel D. Drozda, jenže balon skončil na španělské tyči. O dvě minuty později znovu Španělé trestali. Po ztrátě Koudelky vycukali Vahalu unikající Diaz s Rayaou - 3:0.

Pět minut před přestávkou už to bylo 4:0. Gomez se prosmýkl po levé straně a na zadní tyči našel skórujícího Fernandeze. Před přestávkou ještě Bebe nepříjemnou ranou orazítkoval tyč Vahalovy brány, ale skóre se již nezměnilo.

Hned po dvou minutách druhé půle měl obrovskou šanci Seidler po přihrávce Vnuka, ale Herrero jeho pokus lapil. Následně byl v obrovské šanci Holý, ale také neproměnil. Češi tlačili a znovu pálil Seidler, ale ani napotřetí se Češi neradovali. Vyšlo to až napočtvrté. Odražený míč vystřelil Seidler a Rešetár tečoval balon do šibenice - 1:4.

Česká reprezentace hrála jako vyměněná. Její tlak malinko přibrzdil Mellado, který orazítkoval obě tyče, ale míč v síti neskončil. Ve 29. minutě poslal Holý krásným pasem za obranu Rešetára, český kapitán ale ve velké příležitosti branku netrefil. Ve 32. minutě zvolil trenér Neumann power play a hned přišel gól. Po Seidlerově přihrávce snížil na 2:4 křižnou ranou za tyč Holý.

Tři minuty před koncem orazítkoval tyč španělské branky Vnuk, následně nedoklouzal na zadní tyči na nástřel Holého. Definitivní rozhodnutí přišlo ve 39. minutě. Ortiz obral o míč Slováčka a do prázdné brány vstřelil pátý gól Španělů.

Sestřih zápasu ESP-CZE 5:2

Těší mě, že jsme se dokázali zvednout, řekl Tomáš Neumann

MS ve futsalu 2021: Španělsko - ČR (24.9.2021), foto Alexander Scheuber

Španělsko - Česká republika 5:2 (4:0)

Branky: 4. Campos (Martinez), 5. Gomez (Fernandez), 13. Raya (Diaz), 15. Fernandez (Gomez), 39. Ortiz - 23. Rešetár (Seidler), 32. Holý (Seidler). Rozhodčí: Kozaki (JPN) - Shepheard (AUS). ŽK: Vnuk, Koudelka (CZE).
Španělsko: Herrero (Juanjo) - Ortiz, Fernandez, Martinez, Campos - Diaz, Tolra, Gomez, Solano, Bebe, Chino, Raya, Mellado. Trenér: Federico Vidal.
Česká republika: Vahala (Gerčák) - Slováček, Koudelka, Záruba, D. Drozd - Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk, Jošt. Trenér: Tomáš Neumann.